Fundacja AST Fundacja AST

witam serdecznie, kilka pytań.

Poznajmy się lepiej.

witam serdecznie, kilka pytań.

Postprzez obel » 10 Wrz 2012, 10:21

Witam wszystkich użytkowników.

2 dni temu wraz ze swoja lepszą połówką zabraliśmy ze schroniska w Świnoujściu AST Oma, 9-cio letnią suczkę, która wychowywana była (lub raczej nie wychowywana) u ludzi którzy nie dbali o nią kompletnie. Nie umie chodzić na smyczy, do ludzi jest bardzo przyjazna, gorzej z innymi psiakami, z dala je ignoruje ale z bliska wykazuje agresje.
Mam kilka pytań, mianowicie:
1. Ile powinien jeść dorosły AST w tym wieku, jest wychudzona i chcę ją podtuczyć, a nie chcę przesadzić żeby nie załatwiała się 3 razy dziennie.
2. Czy bezsenność i kręcenie się w nocy są dość częste w nowym miejscu? W dzień kładzie się często ale raczej przy nogach, w nocy ze względu na to, że śpimy w łóżku to staje obok i się patrzy :D.
3. Chrapie przez nos, zaglądałem i nic w nim nie widzę, kichać nie kicha, jakiego weta w szczecinie polecacie?
4. Czy Halter to dobre rozwiązanie, żeby nauczyć Ją chodzić przy nodze? Teraz ładnie węszy na spacerach ale często kręci sie z lewej na prawą i w kółko, ogon dość nisko, widać, że jest niepewna siebie.
5. Czy jest sens sterylizacji suczki w tym wieku? Miała powiklania dróg rodnych i jest po tabletkach, niby usg pokazalo, że jest ok, tylko wydzielina jej leci, ale nosi gatki :), chciałbym uniknąć jakichkolwiek powikłań.

Za każdą pomoc i rady serdecznie dziękuję :)
obel
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 Wrz 2012, 09:52

Re: witam serdecznie, kilka pytań.

Postprzez doddy » 10 Wrz 2012, 10:48

obel napisał(a):Witam wszystkich użytkowników.

2 dni temu wraz ze swoja lepszą połówką zabraliśmy ze schroniska w Świnoujściu AST Oma, 9-cio letnią suczkę, która wychowywana była (lub raczej nie wychowywana) u ludzi którzy nie dbali o nią kompletnie. Nie umie chodzić na smyczy, do ludzi jest bardzo przyjazna, gorzej z innymi psiakami, z dala je ignoruje ale z bliska wykazuje agresje.
Mam kilka pytań, mianowicie:
1. Ile powinien jeść dorosły AST w tym wieku, jest wychudzona i chcę ją podtuczyć, a nie chcę przesadzić żeby nie załatwiała się 3 razy dziennie.
2. Czy bezsenność i kręcenie się w nocy są dość częste w nowym miejscu? W dzień kładzie się często ale raczej przy nogach, w nocy ze względu na to, że śpimy w łóżku to staje obok i się patrzy :D.
3. Chrapie przez nos, zaglądałem i nic w nim nie widzę, kichać nie kicha, jakiego weta w szczecinie polecacie?
4. Czy Halter to dobre rozwiązanie, żeby nauczyć Ją chodzić przy nodze? Teraz ładnie węszy na spacerach ale często kręci sie z lewej na prawą i w kółko, ogon dość nisko, widać, że jest niepewna siebie.
5. Czy jest sens sterylizacji suczki w tym wieku? Miała powiklania dróg rodnych i jest po tabletkach, niby usg pokazalo, że jest ok, tylko wydzielina jej leci, ale nosi gatki :), chciałbym uniknąć jakichkolwiek powikłań.

Za każdą pomoc i rady serdecznie dziękuję :)


Mam nadzieję, że Ci troszkę dopomożemy.
1. Wszystko zależy od marki karmy, od formy jedzenia jaką używacie. Im lepsza karma bytowa dla seniorów tym mniej się jej podaje ilościowo. Im gorsza jakościowo, tym więcej.
2. W pierwszych dniach aklimatyzacji to normalne.
3. Niektóre TTB chrapią. Ale w tym wieku może być to także wywołane jakimś schorzeniem.
4. Halter nie jest dobrym rozwiązaniem. Można nim krzywdę zrobić przy nieumiejętnym prowadzeniu. Ja bym polecała na początek smycz, obrożę i smakołyki. W ten sposób zbudujecie też większą relacje z sunią.
5. Nie jest normalnym, że z dróg rodnych leci jakakolwiek wydzielina :( Ale pewnie sunia dostaje jakiś antybiotyk, więc pytanie, czy przyjedzie jej wyciek, czy nie. Ja w tym wieku jeszcze bym sterylizowała, tym bardziej przy powikłaniach. Ale! Najpierw bym przebadała serduszko u kardiologa, zrobiła RTG płuc, aby sprawdzić czy nie są zajęte, USG aby wykluczyć choroby i badanie krwi aby sprawdzić stan wydolnościowy.

Ale tak naprawdę to my nie pomożemy pod kątem weterynaryjnym, tu musicie mieć swojego zaufanego weta. Bo co wet to inna opinia.

Super, że adoptowaliście seniorkę. Wielkie brawa dla Was!
2.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa


Wróć do Witamy na forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron