Fundacja AST Fundacja AST

Witam wszystkich :D

Poznajmy się lepiej.

Witam wszystkich :D

Postprzez Huzar » 13 Lut 2013, 20:12

Witam,
nazywam się Tomek i niedawno skończyłem ćwierć wieku ;/ Mieszkam sobie z dziewczyną we Wrocławiu niemal od 6u lat (studia a teraz praca). Duże miasto nieco mnie przytłacza ponieważ oryginalnie pochodzę z małego miasteczka. Zawsze w domu były zwierzaki różnej maści, psy, kot, żółw, papuga, rybki, świnka morska, królik, chomiki nawet gołębie :D W związku z tym razem z dziewczyną uzgodniliśmy, że dorośliśmy do tego aby przygarnąć psiaka, co prawda mamy już szczurka (Balbinke :D ), oczywiście kochamy ją bardzo, jest częścią rodzinki, jednak rozumiecie to nie psiak, który , skoro świt budzi mokrym nosem i obślinionym jęzorem uzmysławiając, że już się wyspałeś:), czeka aż wrócisz do domu ,merda ogonem i oczywiście udaje, że to nie on przeżuł i obślinił tego kapcia. :D Także wspólnymi siłami podjęliśmy decyzją o przygarnięciu pieska, co prawda mieszkanko mamy dość małe, jednak mnóstwo wokół terenów zielonych (wały nad Odrą, małe laski itp.) także piesek będzie miał gdzie się wyhasać i zużyć nadmiar energii :)
Uzgodniliśmy już nawet podział obowiązków ja mam wyprowadzać pieska rano, po południu i wieczorem, jak będzie zimno, padać i mojej dziewczynie nie będzie się chciało w zamian za to mogę wybrać pieska :D Natomiast Ona, będzie dawać mu dużo miłości, głasków, mizianek, pieszczot etc. a także kupować mu smakołyki i zabwaki :P jedynym warunkiem jest to, że pies musi chcieć te wszystki przyjemności odbierać :D:D:D

Chciałem prosić Was o podsunięcie jakiejś fajnej i przystępnej lektury, która pozwoli zrozumieć funkcjonowanie pieska a także pomoże w wychowaniu czworonoga :D zanim adoptujemy psiaka chciałbym uzbroić się w niezbędną wiedzę, chociaż wiadomo, że życie zweryfikuję wszystko.

Dodam, bo zapomniałem, że mój wybór padł na popularnego amstafa, bardzo podoba mi się ta rasa a z tego co czytałem jeśli się pieska dobrze prowadzi potrafi być niezwykłym przyjacielem i towarzyszem życia. Pełnym miłości, z przyjemnością przyjmującym wszystkie mizianie i z chęcią je odwzajemniający. (proszę o potwierdzenie czy tak na prawdę jest).
Płeć pieska nie ma dla nas chyba tak na prawdę znaczenia, chociaż wydaje mi się, że suczki są nieco łatwiejsze w wychowaniu (również prosiłbym o opinie, bo to tylko taki mój domysł :D).
Jeśli chodzi o wiek wolelibyśmy pieska młodego, najfajniej szczeniaczka. Z tego względu, że wolelibyśmy ułożyć małego pieska pod siebie i nasz dość aktywny tryb życia.

Pozdrawiam,
Tomek
Huzar
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 Lut 2013, 10:25
Miejscowość: Wrocław

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez doddy » 13 Lut 2013, 20:22

Tomku, psów czekających na domy są setki.
Myślę, że nie ma co Wam pisać, bo co człowiek to inna opinia, co forum to inne podejście. Poczytajcie wszystko, a to co przeczytacie podzielcie potem przez 5.
Polecam Wam spotkać się z dziewczynami z Fundacji 2+4 z Wrocławia Agnieszką albo Magdą. W normalnej rozmowie lepiej jest wymienić opinie, a dziewczyny mają dużą wiedzę i na pewno Wam pomogą, doradzą, odradzą.

Witajcie. :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez mptoyo » 13 Lut 2013, 20:35

100% racji, z ta uwagą że akurat na tym forum (jestem od niedawna) masz nieocenione rady odnośnie dobrego i prawidlowego wychowania bulla - polecam czytanie tematów krok po kroku ... wiem że to cięzka praca, ale w dwa tygodnie dasz radę ... mniej więcej mi to tyle zajęło ... oczywiście jadłem i czasem spałem ... hehehe
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez Huzar » 13 Lut 2013, 20:35

Rozumiem i dziękuję za pomoc. Zdaję sobie sprawę, że z psami jak z ludźmi, każdy inny.

Chciałem zapytać czy znasz, kojarzysz i możesz polecić jakąś dobrą lekturę dotyczącą tzw. amstafów? Fajnie było by się dowiedzieć czegoś więcej z wiarygodnego źródła aniżeli od "forowych demagogów"
:)
Huzar
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 Lut 2013, 10:25
Miejscowość: Wrocław

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez doddy » 13 Lut 2013, 20:39

Ja nie znam dobrej książki. Polecam czytać dużo oczywiście, ale to co przeczytasz też podzielić, nawet w książkowej wersji. :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez mptoyo » 13 Lut 2013, 20:44

zgadza się ... na forum masz doświadczenia ludzi którzy mają te psy ... poczytaj bo naprawdę warto.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez ewa.wieser » 14 Lut 2013, 12:34

Witam.Jestem pańcią amstaffki,która rozpoczęla 15 rok życia,mam ją od szczeniaka i jedno mogę powiedzieć odnośnie miziania ,całusków itp.-pies tak jak ludzie ma swój charakter w genach i nie każdy będzie kochał nadmierną czułość.Moja to taki trochę autystyczny pies nie lubi nadmiaru dotyku, nie przyjdzie sama przytulić się -kocha na odległość. Biorąc szczeniaczka nie zagwarantujecie sobie cech,które byście chcieli.Pozdrawiam :)
ewa.wieser
 
Posty: 84
Rejestracja: 12 Gru 2010, 10:32
Miejscowość: Siemianowice Śląskie

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez Huzar » 14 Lut 2013, 15:01

ewa.wieser napisał(a):Witam.Jestem pańcią amstaffki,która rozpoczęla 15 rok życia,mam ją od szczeniaka i jedno mogę powiedzieć odnośnie miziania ,całusków itp.-pies tak jak ludzie ma swój charakter w genach i nie każdy będzie kochał nadmierną czułość.Moja to taki trochę autystyczny pies nie lubi nadmiaru dotyku, nie przyjdzie sama przytulić się -kocha na odległość. Biorąc szczeniaczka nie zagwarantujecie sobie cech,które byście chcieli.Pozdrawiam :)


Zdaję sobie z tego sprawę, jednak mam nadzieję, że tak jak my do psiaka tak i On do nas się nieco dostosuje :D Nie musi oczywiście cały dzień leżeć na grzbiecie i czekać na drapanie po brzuchu. Fajnie by było gdyby towarzyszył mi też podczas biegania :)
Powiedzcie proszę, że wśród amastafów trafiają się też takie które lubią się obijać i przytulać, jeśli nie będę miał w domu małego, leniwego, grubego, śliniącego się, okropnie chrapiącego i pierdzącego buldoga angielskiego :? Też fajnie, bo ten na pewno będzie z przyjemnością spał, leżał i dawał się miziać, jednak wolałbym, żeby to mnie pies budził aby wyjść na spacer a nie ja jego, dodatkowo nie uśmiecha mi się wnoszenie go po schodach a czytałem ,że trudno je przekonać aby same weszły :D

doddy napisał(a):Polecam Wam spotkać się z dziewczynami z Fundacji 2+4 z Wrocławia Agnieszką albo Magdą. W normalnej rozmowie lepiej jest wymienić opinie, a dziewczyny mają dużą wiedzę i na pewno Wam pomogą, doradzą, odradzą.

Czy mógłbym dostać jakikolwiek kontakt (mail, gg, nazwę użytkownika na forum etc.) do którejś z dziewczyn?

Szukałem jakiejś literatury i odnośnie amstafów znalazłem jedynie:
http://www.empik.com/amstaff-kuchlewski-stanislaw,278002,ksiazka-p - nigdzie nie mogę znaleźć recenzji książki więc nie wiem czy warto kupić. Może ktoś z Was miał ją w rękach może?
http://www.empik.com/pitbull-amstaff-wsciekla-bestia-czy-fenomen-psiego-gatunku-capicorn-daniel,293293,ksiazka-p - ta mnie zdecydowanie bardziej zaciekawiła, jednak empik jej póki co nie ma ;/

No i coś a propo ogólnego wychowania piesków co mnie przekonało po opisie, przeczytam darmowy fragment i jeśli będzie w niej coś mądrego to zakupie sobie 1szą i 3cią część ( w Pl 21.02.2013 dopiero)
Huzar
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 Lut 2013, 10:25
Miejscowość: Wrocław

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez pyszczydlo » 14 Lut 2013, 16:53

powiem tak ja oby dwie książki czytałam jedną chyba nawet mam,a nie mam jeszcze coś innego,ale wszystkie te pozycje są takie sobie(tak jak pisze doddy podziel przez 5,a moim zdaniem nawet 10 jeśli chodzi o jedną pozycję),co do szczeniaka to miałam dwie amstaffki od maleńkości,mam teraz mam Megan sukę wziętą z fundacji AST i powiem tak już nigdy nie wezmę szczeniaka tylko dorosłego psa.owszem szczeniaczki są śliczne i takie kochane,ale całym ten kocioł związany z sikaniem,gryzieniem wszystkiego co popadnie to już nie dla mnie,powiesz,że pies po przejściach też może stanowić problem i pewnie będziesz miał rację,ale jak one kochają i jak się do człowieka przywiązują wie tylko ten kto wziął takiego psa,a problemy miłością i cierpliwością można rozwiązać.co do płci to ja akurat preferuję suki moim zdaniem są bardziej przytulaśne,ale tu też nie ma reguły. i to na tyle z mojej strony,a jeszcze jedno poczytaj fora tak jak radzą ci inni moim zdaniem tam znajdziesz całą prawdę o astach.
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez mptoyo » 14 Lut 2013, 21:32

racja pyszczydło ... podpisuję się pod tym. Jest jeszcze jedno - osobiście jako laik w tych tematach (psy mam dopiero od 25 lat) raczej odradzam na pierwszego psa - psiaka tych właśnie ras - szczególnie szczeniaka! Musisz go układać i to dość odpowiednio - łatwo popsuć to bydle - nie twierdze że akurat Ty to uczynisz (bez urazy) ale pomysl o tym - biorąc psa dorosłego - odpowiednio nad nim pracując - możesz uczynić z niego - nie dość ze psa szczęśliwego , oddanego to jeszcze psa - który odda za Ciebie życie i będzie kochał bez opamietania - ze szczeniakiem tego nie odczujesz - mówię o tej wdzięczności w oczach ... nie opisze tego - to trzeba poczuć. A ... bardzo ważne (żona mi przypomniała) - kanapę najlepiej powinieneś mieć skórzaną w kolorze psa z kocykiem z ikei - takim niebieskim żeby pies mógł sie polożyć i resztą go przykrywasz ..... hihihi ... - te moje bydle albo tak rośnie, albo tak się rozkłada ... ja tu już miejsca nie mam.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Następna

Wróć do Witamy na forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron