Fundacja AST Fundacja AST

Witam wszystkich :D

Poznajmy się lepiej.

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez Huzar » 15 Lut 2013, 14:25

pyszczydlo napisał(a):powiem tak ja oby dwie książki czytałam jedną chyba nawet mam,a nie mam jeszcze coś innego,ale wszystkie te pozycje są takie sobie(tak jak pisze doddy podziel przez 5,a moim zdaniem nawet 10 jeśli chodzi o jedną pozycję)

Mogłabyś powiedzieć, która pozycja jest az tak mało wiarygodna? Po takiej recenzji szkoda tracić na nią czas.

pyszczydlo napisał(a):co do szczeniaka to miałam dwie amstaffki od maleńkości,mam teraz mam Megan sukę wziętą z fundacji AST i powiem tak już nigdy nie wezmę szczeniaka tylko dorosłego psa.owszem szczeniaczki są śliczne i takie kochane,ale całym ten kocioł związany z sikaniem,gryzieniem wszystkiego co popadnie to już nie dla mnie,powiesz,że pies po przejściach też może stanowić problem i pewnie będziesz miał rację,ale jak one kochają i jak się do człowieka przywiązują wie tylko ten kto wziął takiego psa,a problemy miłością i cierpliwością można rozwiązać.

Miałem już szczeniaczka kiedyś i jestem psychicznie nastawiony na to, że lubi sobie siknąć tu i ówdzie :D, byle by mi na głowę nie siusiał, resztę chyba przeżyję ;) Poza tym jak to pięknie ujęłaś "problemy miłością i cierpliwością można rozwiązać", niezależnie od tego czy to dorosły pies czy młodziak.

Masz też rację, że spotkałem się z licznymi opiniami, że pieska ze schronu lepiej nie brać, bo można trafić na tyle skrzywdzonego, że nie da się, lub będzie to bardzo żeby go "naprostować" (tak powiedział mi m.in. znajomy weterynarz). Na pewno jest to niesamowite uczucie kiedy uda się dać pieskowi wspaniały dom a on mimo wszystkich krzywd odwdzięczy się dozgonną miłością. Co natomiast jeśli się nie uda? A na pewno bywają i takie przypadki...;/
Pewien człowiek powiedział mi też, że jeśli chcę szczeniaczka to tylko z hodowli, nie chodzi o papiery, certyfikaty etc. ale o to, że hodowcy starają się i w dużej mierze im to wychodzi, niwelować i usuwać wszelkiego rodzaju spaczenie genetyczne. W związku z tym pieski takie są zdrowe i wolne od różnego rodzaju zwyrodnień (choroby serca, stawów, oczu etc.). Prawda to ?

mptoyo
Własnie dlatego, żeby nie narobić więcej szkó niż pożytku w psychice małolata zarejestrowałem się na forum, staram się poczytać różne opinie i rozwiać wszelkie moje wątpliwości poprzez kontakt i "rozmowę" z osobami takimi jak Wy, tj. znawcami tej rasy z doświadczeniem.

Kanapy niestety skórzanej nie mam, jednak jest wielka i jest z IKEA - close enough ? :D Poza tym dziewczyna już mnie uświadomiła, że po to mamy drugie łóżko (dla mnie) aby ona mogła się w "naszym" wygodnie wyspać z psiakiem :D :D także już wszystko obmyślone.
Huzar
 
Posty: 6
Rejestracja: 10 Lut 2013, 10:25
Miejscowość: Wrocław

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez mptoyo » 15 Lut 2013, 15:33

hehehe, z kanapą dobre - ale bez kocyka nie ma tego uroku - uwierz ...
Odnośnie hodowli to nie będe się wypowiadał bo raz że mam swoje zdanie a dwa z ta rasą i jej hodowcami nie mam żadnego doświadczenia. Gdybyś szukał Bordosia - służę pomocą.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez Monia_Lol » 15 Lut 2013, 15:56

Są różni hodowcy, nie każdy godny polecenia.. ;)

Witaj na forum, i powodzenia w szukaniu psiaka :D
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Witam wszystkich :D

Postprzez pyszczydlo » 15 Lut 2013, 22:14

książka to Psy bojowe A.Jendrasiak-rady dotyczące wychowania są takie trochę dziwne np.pies warczy daj mu ciasteczko itp.co do szczeniaka z hodowli to powiem tak moja pierwsza suka była z pseudo-byłam wtedy głupia i nie miałam tej wiedzy,którą mam teraz na temat tego typu hodowli mogę natomiast powiedzieć,że była idealną opiekunką mojej wówczas paroletniej córki,kochała ją jak własnego "szczeniaka" zresztą kochała wszystkich ludzi i wszystkie zwierzęta-odeszła na raka,takiej gwarancji zdrowia psa nie da ci żaden nawet najlepszy hodowca-nie zrozum mnie źle nie popieram pseudo i nigdy popierać nie będę,suki rodzące w takich hodowlach to maszynki do robienia pieniędzy,a gdy już nie mogą to won,moja druga suka była po bardzo dobrych rodzicach i dziadkach itp. co nie uchroniło jej od alergii,problemów ze stawami i paru innych choróbsk,tak że nie ma złotego środka a,a jak pisała Monia_Lol są hodowle i hodowle,ale żadna nie da ci gwarancji 100%. natomiast podoba mi się twoje podejście do tematu jest bardzo dojrzałe,co do komentarzy typu,że pierwszy pies to nie powinien być TTB to się z nimi nie zgadzam,moim pierwszym psem była właśnie suka TTB,a później to już nie wyobrażałam sobie innej rasy,oj rozpisałam się jak masz pytania to wal śmiało tutaj albo na pw.a jeszcze jedno jak obawiasz się psa ze schronu to zawsze są psy z DT,które mieszkają w domu i są w nim"leczone" z różnych urazów nie tylko fizycznych.
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Poprzednia

Wróć do Witamy na forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron