Fundacja AST Fundacja AST

Dzień dobry

Poznajmy się lepiej.

Dzień dobry

Postprzez wronka » 15 Lip 2013, 14:24

Witam wszystkich,

Od jakiegoś juz czasu śledzę fundacyjne forum, ale jakoś do tej pory nie zebrałam się w sobie, aby napisać coś więcej. Nadrabiam więc teraz.

Bullowa historia mojej rodziny zaczęła się dość dawno, bo prawie 19 lat temu, kiedy do domu przybył pierwszy AST - Dino (Hagele's Burschi x Clarin, hod. Krotoszanka). Dinx przeżył z nami 11 lat - był najlepszym przyjacielem; wspaniałym, inteligentnym, dostojnym i niebywale zrównoważonym facetem i to własnie on sprawił, że cała familia zakochała się w tej rasie. Umarł nagle, na serce, w 2005r. i nikomu nie muszę tu opowiadać, jak trudne było to przeżycie.
Jego "następcą" stał się Jukon ("z domu" Trezor, Woodforest EZ Dragon Tales x NZU Tobasco, hod. Gorgeous Jukon), który od 7 lat udowadnia, że stateczność i kamienny spokój nie są cechami, które dostaje się "w pakiecie" z charakterem ASTów :) Juki jest wesołkiem, roztrzepańcem i wiecznym psim dzieckiem - jednym słowem całkowitym przeciwieństwem swojego poprzednika. Chłopak mieszka z moją Mamą, a w związku z tym, że to daleko, aktualnie "widujemy się" niestety trochę rzadko.

Do rzeczy - głównym powodem, dla którego zarejestrowałam się na forum jest to, że od półtora miesiąca jestem DT dla Sharon z gdyńskiego schroniska. Sunia ma 10 lat (a więc, jak rozumiem, pełne prawo do tytułu "złotej bullicy") i cały szereg problemów zdrowotnych, z którymi staram się walczyć. Nasze "domowe" psy - zarówno ASTy, jak i inne, nigdy specjalnie nie chorowały (odpukać, w imieniu Jukiego) i w związku z tym moja wiedza na polu leczenia rozmaitych przypadłości jest dość ograniczona. Oczywiście staram się na bieżąco konsultować Sharon i ufać lekarzom :), jednocześnie szukam potrzebnych informacji w necie, ale nie ukrywam, że jest to dla mnie trochę błądzenie po omacku. W związku z tym - w razie potrzeby - liczę na Wasze doświadczenie i pomoc merytoryczną.

Pozdrawiam,
Marta
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Dzień dobry

Postprzez izuś_85 » 15 Lip 2013, 15:18

witam :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Dzień dobry

Postprzez blue.berry » 19 Lip 2013, 11:53

witamy serdecznie.
możesz założyć Sharon temat w nie fundacyjnych. a jak dasz jakiś opis i foty to założymy jej profil na stronie, tez w niefundacyjnych.
w kwestiach zdrowotnych pomożemy jak tylko będziemy umieli.
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23

Re: Dzień dobry

Postprzez wronka » 19 Lip 2013, 12:12

Dziękuję pięknie :).

Z Sharon sprawa ma się tak, że na razie muszę ją doprowadzić do zadowalającego stanu zdrowia - opanować kulawiznę / bóle związane ze zwyrodnieniem obu stawów łokciowych (na własną rękę zaczęłam ją konsultować / leczyć u dr Hajdo: aktualnie przyjmuje Cimalgex, ale na razie w zmniejszonych dawkach, żeby nie przeciążać układu pokarmowego), zwalczyć nawracające biegunki (przestawiona z Acany Lamb & Apple na RC Intestinal Gastro Low Fat - jeśli sytuacja na tej karmie się nie unormuje to w najbliższym czasie chcę jej zrobić test kliszowy na trzustkę i być może próby wątrobowe, żeby wykluczyć przyczyny inne niż "zwykła" niestawność) i parę drobniejszych dolegliwości.
Co prawda wstępne założenie było takie, żeby dziewczyna wylądowała u mnie na DT na okres "działań pooperacyjnych" (usunięte guzy: jeden z nosa z pierwszym zabiegu i dwa z listwy mlecznej w kolejnym - już pogojone), ale na chwilę obecną poważnie rozważam pozostawienie jej u siebie na stałe. Formalnie wciąż pozostaje "podopieczną" Ciapkowa - głównie ze względu na moje zawirowania zawodowe i niestuprocentową pewność co do dalszych planów, ale mam nadzieję, że wszystko sie jakoś ułoży i Sharon nie będzie się już musiała nigdzie przenosić na stare lata.

Jeśli to nie jest problem to może mogłabym podrzucić zdjęcia innych bullowatych z Ciapkowa, które czekają na dom - jest ich niestety sporo. Zawsze to jedna więcej szansa, że ktoś zajrzy, może zapolubi :)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Dzień dobry

Postprzez Dominikad.1989 » 19 Lip 2013, 12:35

Witam,


o biegunkach to z FonMedzik możesz podyskutować :D ja siedziałam tylko na nużycy i alergii więc generalnie są mądrzejsi ode mnie ale zawsze jest tu na kogo liczyć. :D

ps super, ze dałaś DT seniorce
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39


Wróć do Witamy na forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron