Fundacja AST Fundacja AST

przywitanie i pytanie :)

Poznajmy się lepiej.

przywitanie i pytanie :)

Postprzez koti » 19 Lis 2013, 00:51

Hej, również się przywitam - jak przystoi ;)
Mieszkam w Krakowie i powoli planuję adopcję psa - z fundacji lub schroniska. Sama przez pewien czas prowadziłam DT dla różnych psich nieszczęść, jednak z bullowatymi nie miałam nigdy do czynienia. Na forum zawiodła mnie również chęć znalezienia rzetelnych informacji na temat bulli, gdyż jestem ofiarą epatowania tym, że to 'niebezpieczna rasa'. Wiem, że każdy pies źle prowadzony może dostać fixum dyrdum, jednak przez bullami nadal czuję duży respekt. Czy mogłabym was prosić o jakieś dobre źródło informacji lub 'opowieści z życia wzięte', bym mogła się przełamać?

Przeczesałam nieco forum, jednak nie znalazłam tego, czego szukałam.

Będę wdzięczna za pomoc :)
koti
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 Lis 2013, 00:42

Re: przywitanie i pytanie :)

Postprzez pyszczydlo » 19 Lis 2013, 10:53

witaj wśród bullwalniętych :D jakich konkretnie informacji szukasz?
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: przywitanie i pytanie :)

Postprzez Dominikad.1989 » 19 Lis 2013, 11:00

Witam, proponuję popatrzeć na zdjęcia psów z forum i wszystko jasne :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: przywitanie i pytanie :)

Postprzez koti » 19 Lis 2013, 18:50

Hej :) Widzę foty i bardzo to do mnie przemawia, jednak chyba najbardziej szukam czegoś w stylu 'fakty i mity' zredagowane przez kogoś doświadczonego i kompetentnego z wzięciem pod uwagę tego, że to informacje dla bullowego laika ;P Jaki temperament ma ten typ psów, jak się z nimi obchodzić? Takie podstawy. Czytałam oczywiście opisy ras w przewodnikach, jednak to nie to samo, co zapytać się właścicieli czworonogów :)

Pozdrawiam ciepło.
koti
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 Lis 2013, 00:42

Re: przywitanie i pytanie :)

Postprzez pyszczydlo » 19 Lis 2013, 19:05

przejrzyj wątki adoptowanych psów,wszystkie po przejściach,skrzywdzone przez ludzi,a najłagodniejsze pod słońcem.na wątkach,o których piszę znajdziesz informacje,których szukasz,ale czytaj w całości,a nie skacz po tematach :mrgreen:
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: przywitanie i pytanie :)

Postprzez koti » 19 Lis 2013, 19:24

okej, dzięki wielkie! :)
koti
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 Lis 2013, 00:42

Re: przywitanie i pytanie :)

Postprzez Spinka » 19 Lis 2013, 20:34

Witaj! Ja osobiście polecam Ci do przeczytania wątek mojej Megi.
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: przywitanie i pytanie :)

Postprzez koti » 20 Lis 2013, 00:12

Bardzo pozytywna historia :) Dzięki wszystkim za pomoc. Znajdę chyba kogoś, kto zapoznałby mnie ze swoim bullem offline, że się tak wyrażę ;P
koti
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 Lis 2013, 00:42

Re: przywitanie i pytanie :)

Postprzez Dominikad.1989 » 20 Lis 2013, 14:38

No i do Borówkowego zaglądnij. W jednym z DT pokazywała innym psom, ze w kasze dmuchac nie da a w DS mieszka z DDb i TTB, moja Gaba też czubek a mieszka takze z amstaffką i dużą kundliczką i dziećmi :) po prostu teriery typu bull to nie sa psy dla kogoś kto chce mieć psa i mowiąc brzydko ograniczać się do sikania i karmienia i przytulania, z TTB trzeba dużo pracować fizycznie i intelektualnie i nastawić sie na żelazne zasady.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: przywitanie i pytanie :)

Postprzez koti » 20 Lis 2013, 17:14

Ja uwielbiam pracować z psami, długi czas prowadziłam DT, głównie dla północniaków. Wiem, że wielu z nim pomogłam nie tylko uniknąć schroniska, ale także wyjść na prostą psychicznie, a to też nie są pieseczki pupileczki ;D Jestem w trakcie kursu na psiego szkoleniowca, potem chcę się rozwijać dalej w tym kierunku. I też dlatego chcę się przełamać w kwestii bulli :)
koti
 
Posty: 5
Rejestracja: 19 Lis 2013, 00:42

Następna

Wróć do Witamy na forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron