Fundacja AST Fundacja AST

Witam serdecznie! :D

Poznajmy się lepiej.

Witam serdecznie! :D

Postprzez poison » 06 Sie 2012, 16:20

Witam wszystkich forumowiczów i rzecz jasna osoby zaangażowane w działania fundacji AST. :)
O fundacji dowiedziałem się przypadkiem, podróżowałem pociągiem podmiejskim w Warszawie w okolicach majówki wraz z moim amstaffkiem, po dość krótkim czasie podeszła do mnie bardzo radosna Pani opowiadając o swojej suczce, o ile pamiętam, właśnie pochodzącej z fundacji. Zaczęła pokazywać mi zdjęcia swojej pociechy i chwalić wygląd mego czworonoga, przez co naładowała mnie niebywale jeszcze większym optymizmem. Wspomniała właśnie o fundacji i spotkaniach miłośników tych ras. Co prawda minęło od tamtego czasu pare miesięcy, ale dzisiaj postanowiłem poszperać i odnaleźć fundację której przyznam szczerze nazwy zapomniałem, no i oto jestem. :)
Z przyjemnością pojawię się na najbliższym zlocie w Warszawie, mój Chicko będzie radosny gdy pozna towarzyszy zabawy, szczególnie, że jest wyjątkowo tolerancyjnym czworonogiem i do tej pory w życiu nie miał utarczki z żadnym człowiekiem czy zwierzęciem, wliczając ptactwo czy koty. No przepraszam - czasem schrupie jakąś muche lub pająka. :P

Wiem, że istnieje na forum dział galeria, ale skoro się witam wraz z moim pupilem to pozwolę sobie pokazać moje największe szczęście już na wstępie:
Chicko, urodzony 27.04.2008r.

Tutaj w wieku 8dni. Uprzedzając pytania - nie, nie został zabrany tak szybko od mamy, po prostu znałem jego rodzicielkę, więc przychodziłem w odwiedziny od samego początku. :)

Image

Mały szatan rósł...
Image

I rósł...
Image

I rósł!
Image

Nie obca stała się również dla niego letnia moda...
Image

Zaczepki innych piesków traktuje ze zdziwieniem i stoickim spokojem. ;)
Image

A czasami nawet lubi być szarpnięty za polika.
Image

Niestety brak mu jednego - wytrwałości w chodzeniu przy nodze, przez co spacerki spędza na smyczy, gdyż puszczony leci w siną dal. To chyba jedyna rzecz którą chciałbym zmienić i to tak właściwie tylko i wyłącznie dla jego dobra by mógł się wybiegać, a ja nie mając serca w gardle, że zaraz skończy pod kołami jakiegoś samochodu patrzyłbym jak galopuje. ;)

Pozdrawiam serdecznie. :)
Powitanie dość długie, no ale nie lubię rzeczy traktować po macoszemu. ;)
Awatar użytkownika
poison
 
Posty: 19
Rejestracja: 06 Sie 2012, 15:52

Re: Witam serdecznie! :D

Postprzez Aneta_M » 06 Sie 2012, 18:58

Witaj. Pieknego masz psa, ma fajne umarszczenie i konkretny łepek. Podoba mi się, że jest taki przyjazny do innych psów (chciałabym, żeby mój taki był :roll: ).
Czy jego matka została wysterylizowana czy kolega bawi się ciągle w rozmnażanie?

Kolczatkę proponuję zmienić na inną obrożę. To nie obroża spacerowa.

Jeśli pies ucieka kup mu linkę, w krakvecie mają bardzo mocne, sama u nich kupiłam:
15m: http://www.krakvet.pl/chaba-smycz-treni ... -8598.html
20m: http://www.krakvet.pl/chaba-smycz-treni ... -8599.html

Pies na takiej lince nie tylko się wybiega ale też będziecie mogli poćwiczyć na niej wracanie psa na zawołanie.
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Witam serdecznie! :D

Postprzez jazooo » 06 Sie 2012, 19:00

Potwierdzam, te linki są super, też je stosuję :D
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Witam serdecznie! :D

Postprzez doddy » 07 Sie 2012, 09:31

Ja polecam 10m linkę. Łatwiej ogarnąć tę długość. :lol:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Witam serdecznie! :D

Postprzez micoona » 07 Sie 2012, 09:41

Witaj.
Piękny jest. Ja polecam zamienić kolczatkę na szelki. Bardziej humanitarne, tak samo skuteczne ;-)
Awatar użytkownika
micoona
 
Posty: 126
Rejestracja: 04 Cze 2012, 12:17
Miejscowość: Warszawa Mokotów

Re: Witam serdecznie! :D

Postprzez poison » 07 Sie 2012, 09:52

Miło widzieć w krótkim czasie tak liczny odzew. :)
@Aneta_M: Dziękuję za miłe słowa. Starałem się poświecać mu bardzo dużo czasu jak był malutki i myślę, że rezultaty są zadowalające. :) Potrafi czasem jeszcze porozrabiać ale przeważnie z zazdrości. Dla przykładu gdy poznałem moją obecną kobietę to czuł się chyba nieco odtrącony mimo, że dostawał równie dużo czułości jak nie więcej i w ramach protestu np. zrobił kupe na środku pokoju hehe, po fakcie zaakceptowania Jej jako stałej bywalczyni domu kłopoty totalnie ustały. ;)
Z kolei z moich błędów wychowawczych uważam, że miejscami go zbyt często karciłem, ale było to też w okresie kiedy Chicko był najbardziej nieznośny, później ograniczyłem kary do reprymendy słownej. Oczywiście owe karcenie było w granicach zdrowego rozsądku, po prostu uważam, że czasem może lepiej było krzyknąć. ;) Nie krzywdziłbym w końcu istoty którą tak bardzo kocham. :)
Jeśli chodzi o mame to szczerze powiedziawszy nie pamiętam czy była przeprowadzona u niej sterylizacja. Pochodzimy z Trójmiasta a od jakiegoś 1,5 roku mieszkamy w Warszawie, a co za tym idzie kontakt jest słabszy i pewne rzeczy wypadają z głowy. ;)
Kolega nie bawi się w ciągłe rozmnażanie, był to jednorazowy epizod. Natomiast jeśli ktoś chciałby trochę genów od Czikusia to napewno nie pogardzi ładną suczką, szczególnie, że jeszcze nie miał sposobności się nacieszyć. :P
Jak gdzieś znajdę zdjęcia miotu to chętnie umieszczę, szczególnie, że był dość liczny bo 11 maluszków z tego co pamiętam, oczywiście wszystkie całe i zdrowe. :)

Jeśli chodzi o kolczatkę to Chicko posiada również szeleczki z których korzystamy, a obecnie jeszcze chcę mu dokupić obroże bo na szelkach się go gorzej prowadzi jeśli ma ochote gdzieś mnie pociągnąć żeby coś poniuchać. ;)
Co do linki - wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem, chociaż bardziej wolałbym go doedukować, że warto jednak trzymać się przy nodze, może jakieś szkolenie byłoby pomocne.
@doddy: Co do długości około 10m to mam 8 metrową smycz Flexi Giant, która sprawdza się bardzo dobrze na spacerach, ale na jakimś większym terenie myślę, że te 15-20m to optymalne rozwiązanie.
@micoona: Pewnie, że bardziej humanitarne. ;) Przyznam, że opierałem się przed kolczatką, bo uważałem ją za złą metode wychowawczą. W naszym przypadku nieco pomogła ujarzmić mojego wariata, ale po krótkim czasie przestała na nim robić najmniejsze wrażenie, no i nie ukrwyam, że jakoś tak zostało na zmiane z szeleczkami. Dlatego teraz kolczatka pójdzie w odstawke kosztem obroży - przewaga nad szelkami taka, że jak idę przez miasto to gdy Cziki zechce kogoś powąchać mogę go chwycić króciutko. Rzecz jasna na bardziej otwartym terenie, gdzie mam możliwość go przywiązać na linie do jakiegoś krzaczka i może sobie polatać to szelki są dla niego wygodniejsze. :)
Awatar użytkownika
poison
 
Posty: 19
Rejestracja: 06 Sie 2012, 15:52

Re: Witam serdecznie! :D

Postprzez doddy » 07 Sie 2012, 09:59

Poison, jeśli chcesz psa nauczyć nieciągnięcia to powinieneś Flexi wrzucić do szafy na pół roku... bo ta smycz uczy sama ciągnięcia, aby pies wyciągnął linkę to musi ciągnąć. Przy naukach nie polecane są smycze wyciągane. ;)
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Witam serdecznie! :D

Postprzez poison » 07 Sie 2012, 10:06

@doddy: Doskonale rozumiem o czym piszesz. ;) Chicko Flexi ma od około 2 roku życia, wcześniej miał smycz parcianą, taką z dwoma karabińczykami. ;) Zresztą nadal gdzieś leży.
Obecnie flexi jest po prostu praktyczniejsza, szczególnie na spacerkach osiedlowych gdzie poleci sobie 8 metrów tu, 8 tam i później ładnie się zwinie razem ze smyczą. :P
Specjalnie już nie narzekam na jego ciągnięcie, po prostu łatwiej go ustawić do pionu z obrożą/kolczatką aniżeli szelkami, ponieważ jak je ma to bardziej lubi się ze mną siłować. ;)
Awatar użytkownika
poison
 
Posty: 19
Rejestracja: 06 Sie 2012, 15:52

Re: Witam serdecznie! :D

Postprzez Monia_Lol » 07 Sie 2012, 10:13

poison napisał(a): Natomiast jeśli ktoś chciałby trochę genów od Czikusia to napewno nie pogardzi ładną suczką, szczególnie, że jeszcze nie miał sposobności się nacieszyć. :P
Jak gdzieś znajdę zdjęcia miotu to chętnie umieszczę, szczególnie, że był dość liczny bo 11 maluszków z tego co pamiętam, oczywiście wszystkie całe i zdrowe. :)



Czy to jakaś oferta? Powinieneś to przemyśleć...
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Witam serdecznie! :D

Postprzez poison » 07 Sie 2012, 10:34

Monia_Lol napisał(a):
poison napisał(a): Natomiast jeśli ktoś chciałby trochę genów od Czikusia to napewno nie pogardzi ładną suczką, szczególnie, że jeszcze nie miał sposobności się nacieszyć. :P
Jak gdzieś znajdę zdjęcia miotu to chętnie umieszczę, szczególnie, że był dość liczny bo 11 maluszków z tego co pamiętam, oczywiście wszystkie całe i zdrowe. :)



Czy to jakaś oferta? Powinieneś to przemyśleć...


Całkiem poważna oferta - tylko dla osób odpowiedzialnych, które wiedzą co robią, a nie po prostu "fajnie by było mieć szczeniaczki".
Dodam, że Chicko nie posiada rodowodu, jeśli to komuś nie przeszkadza to jestem otwarty na propozycje, a mój brzdąc też powinien mieć coś z życia. ;)
Poza tym uważam, że takie umaszczenie powinno być przekazane dalej. On wraz z rodzeństwem mieli naprawdę urozmaicone umaszczenie. Były 3 pieski z podobnym umaszczeniem do niego, z tym, że np. inny odcień, była jedna krówka (dosłownie), jeden negatyw Chicka, część maści czarnej z mikropręgami brązowymi (jak mama).
Właśnie mi się udało wykopać u znajomego w galerii zdjęcia miotu! :)
Oto wszystkie szkraby:
Image

Krówka w całej okazałości, z lekkim wąsikiem. ;) :
Image

Image

A tutaj już wyrośnięta:
Image

A tu jeszcze Chicko ze swoim negatywem - bratem Paco, niestety wykastrowanym bez przyczyny:
Image

Image

Kurza łapka na spółe:
Image

No i jeszcze kilka razy maluszki:
Image

Image

Image

Image
I mamusia:
Image
Awatar użytkownika
poison
 
Posty: 19
Rejestracja: 06 Sie 2012, 15:52

Następna

Wróć do Witamy na forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron