Fundacja AST Fundacja AST

Sigma

Masz psa, załóż mu galerie

Sigma

Postprzez paulina.natalia » 12 Sie 2012, 18:24

Długo to zajęło, ale wreszcie jestem i ja z Sigmulicą z Fundacji oczywiście. Dwa lata temu (a dokładniej 2 lata i 4 miesiące temu) postanowiłam wspomóc Fundację redakcyjnie... potem jako dom tymczasowy, ale jakoś tak się dziwnie złożyło, że została mi dostarczona sucz Sigma, która już się ode mnie nie wyniosła. Na niebieskim forum jest Jej dość długi wątek: http://www.amstaff-pitbull.eu/viewtopic ... ilit=sigma.

Jest moją najukochańszą suczką, przewspaniałym przyjacielem, ale też nauczycielką życia (i psów) jakiego wcześniej nie znałam. Przed Sigmą miałam inna amstaffkę Korę - dzięki niej poznałam rasę, ale też miałam poczucie, że amstaffy to aniołki w psiej skórze (Kora żyła z kotem, innymi psami i małym dzieckiem w totalnej harmonii). Sigma jest przypadkiem trudnym, jeśli nie powiedzieć arcytrudnym. Po tych ponad 2-ch latach i całej rzeszy behawiorystów oraz nieustannej pracy z psim trenerem, który - tu trzeba przyznać - ma anielską cierpliwość, nadal nie jest możliwe przejście po jednej stronie ulicy z innym psem. Jedyne co się zmieniło na lepsze, to wycie i szarpanie się - teraz zdarza się to co jakiś czas i nie na każdego psa. Sigma nie ma nic do kotów natomiast, widać nic jej w życiu nie zrobiły...

To, co udało nam się wypracować to schodzenie po klatce, które było dla mnie traumatyczne, mieszkamy na ostatnim pietrze 4-piętrowego bloku i Sigma wyła na każdy szelest spowodowany jakimkolwiek odgłosem. Teraz dzięki kurzym łapkom (fuj fuj), ciasteczkom, ale też niektórym sąsiadom jest lepiej. Można powiedzieć, że gorsze dni zdarzają się coraz rzadziej. Podobnie jest jeśli chodzi o obcych ludzi na ulicy - jeśli ktoś chce mnie zapytać o drogę, godzinę etc. i zbliży się za bardzo, Sigma (o ile wcześniej nie odgadnę zamiarów osoby zbliżającej się) również do niej "startuje". Jeśli jednak ją nakręcę pozytywnie, chociażby mówiąc, że kogoś znajomego spotkamy - chce podchodzić do każdego człowieka.

W domu natomiast Sigma jest boska. Jakbym chciała, to mogę nawet sama wyjadać z jej miski, zawsze schodzi z łóżka, kanapy kiedy jej powiem. Jest psem radosnym, kocha piszczące zabaweczki (nasi sąsiedzi trochę mniej;), wszystko, z czego można wyjąć środek - ale moje poduszki zostawia w spokoju. Gości wita z radością, ale nie jest namolna. Ludzi, których poznała już kiedyś, albo do których domu wchodzi (ewentualnie do salonu fryzjerskiego, sklepu z butami, z biżuterią - o ile są otwarte drzwi, to chętnie wejdzie wszędzie...) zachowuje pełną kulturę i jest przyjacielska. Nie mówiąc już o tym, że nigdy niczego nie zniszczyła (poza swoimi zabawkami of kors;) i czasem mam ważenie, że marzy żebym wreszcie z domu wyszła - pracuję głównie zdalnie i przebywam z nią dość dużo czasu, czasem całe dnie.

Niestety, w rodzinie mamy dużo zwierząt, ale nie możemy się spotykać z nimi i z Sigmą. Jedynym psem przy którym Sigma (na szelkach i w obroży - na dwie smycze) szła obok, jest pies znajomych - dog argentyński. Oczywiście wszystko w asyście trenera i pisków Sigmy (choć trzeba przyznać, że po pierwszych 15 minutach darcia się - żebyście widzieli jak ludzie się za nami oglądali na Mokotowie - trochę stopowała i zależnie od tego jakie ma przestoje w widzeniu tego psa, jest coraz cichsza.

Nie zmienia to faktu, ze jest moim słoneczkiem i jeździ i chodzi ze mną wszędzie, ostatnio byłyśmy we Wrocławiu. Musze omijać miejsca przyjazne psom z racji tego, że mogą tam być inne psy, ale często trafiam na "przyjazne Sigmie". A i jeszcze jedna rzecz - kocha samochód i podróże:)

A oto piękna pannica, która zmieniła moje życie:

Image

Image

Image

Image

Image

Image
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez doddy » 12 Sie 2012, 21:01

Cześć Mamo Sigmy i tu. Mam nadzieję, że teraz zaszczycisz nas większą ilością zdjęć. :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 12 Sie 2012, 22:45

Droga ciotko, założyłam ten wątek, żeby się zmobilizować. Sigma jest taka piękna, że jutro z rana idę oddać aparat do naprawy i potem zamierzam pstrykać ile wlezie. Dla dobra ogółu, żeby się zachwycali. Ja właśnie te ponad dwa lata spędziłam na ochach i achach;)

Swoją drogą zapraszamy, wszak Sigma mieszka w samym centrum centrum stolicy:)
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez doddy » 13 Sie 2012, 10:58

Że mieszkacie w samym centrum to najgorsze, bo ja do tych adopcji zawsze najtrudniej trafiam. :lol: Dorka, Alma też z tego powodu nie odwiedzone. :lol: Ale nadrobię! Obiecuję!
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 19 Wrz 2012, 10:26

No dobrze, aparat wciąż nie działa, ale tyle smutnych wiadomości na forum, ze postanowiłam podzielić się naszymi pozytywnymi.

Sigma była i jest dość trudnym psem, ale z dnia na dzień się zmienia na lepsze:) Mieszkamy w centrum Warszawy i znamy chyb wszystkich sąsiadów z psami w promieniu kilku bloków. Myślałam, że jeśli Sigma nie zmieniła się przez rok, potem przez 1,5 roku,a następnie przez 2 lata, to już nigdy się nie zmieni. Jednak sucz ma postanowiła mnie zaskoczyć i zachowuje się coraz lepiej. Sąsiedzi zresztą też mnie zaskakują;) W okolicy mam 2 rottki, 4 yorki, 1 husky, 1 jamnik i kilka kundelków - wszyscy Ci ludzie, po wielu moich rozmowach z nimi i obserwacji Sigmy z daleka, rozumie czemu ona się tak zachowuje i ... od niedawna niektórzy z nich postanowili być a tyle odważni, że z wieloma psami się coraz bardziej zbliżamy z Sigmą. Wiem, ze dla wielu z Was nie jest to zrozumiałe, jaką radość przezywam, kiedy mój pies nie wydziera się, nie skomle, kiedy widzi psa po drugiej stronie ulicy... a przynajmneij nie za każdym razem;)

2 zdjęcia mego blokersa z dzisiaj:

Image

Image
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez doddy » 19 Wrz 2012, 10:37

Bo jak się chce, to można!
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 19 Wrz 2012, 12:41

Pewnie:)

Jak mówił Yoda "Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.";)

I nie wiem czy już pisałam, ale koty Sigma lubi... Ostatnio poznała nowego i też jest spoko.
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 20 Wrz 2012, 13:50

I z dzisiejszego rannego spaceru:

Image

Oblizuje się ma psica na swoją ulubiona zabawkę - jeżyka:

Image
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez doddy » 20 Wrz 2012, 14:02

Najlepsze uszy w Wawie. :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 10 Lis 2012, 11:02

pierwsza leniwa sobota od wieków
Image
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Następna

Wróć do Galeria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron