Fundacja AST Fundacja AST

Hotel dla psów- kilka pytań

Hotel dla psów- kilka pytań

Postprzez Aneta_M » 10 Lis 2012, 00:33

Wiem, że dział nie odpowiedni, ale nie wiedziałam gdzie założyć, więc w razie czego proszę przenieść..

Myślę, że to forum jest najodpowiedniejszym miejscem, które mogło by mi podpowiedzieć, czy potrzebny jest kolejny (nowy) hotel dla psów?

Czy jest problem ze znalezieniem miejsca w istniejących hotelach/ czy brakuje miejsc w hotelach dla psów?
Czy ktoś wie jaki jest +\- koszt postawienia takiego hotelu, czy przydałby się taki hotel w Białymstoku (lub na obrzeżach)?
Czy na takie inwestycje przysługują dotacje z unii (jeśli tak, to jak je zyskać?).
Jaki jest przeciętny koszt za pobyt psa w hotelu za dobę?

Od razu mówię, że pytam czysto teoretycznie, żeby zapoznać się z tematem.
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Hotel dla psów- kilka pytań

Postprzez doddy » 10 Lis 2012, 08:05

Podstawą jest, czy nastawiasz się na zarobek, czyli psy komercyjne, czy na pomoc bezdomniakom.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Hotel dla psów- kilka pytań

Postprzez Aneta_M » 10 Lis 2012, 12:34

Hotel byłby dla wszystkich psów, zarówno dla bezdomniaków jak i psów właścicielskich. Zakładam, że koszt utrzymania bezdomniaków byłby niższy.
To narazie tylko plany na kiedyś... ale chciałabym wszystkiego się dowiedzieć, jak wygląda zakładanie, jakie są koszty, procedury itd.
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Hotel dla psów- kilka pytań

Postprzez Aneta_M » 10 Lis 2012, 15:59

Warto czy nie warto?

Wogóe czy Białystok jest dobrym miejscem na taki hotel? Czy jest to jednak za małe miasto, zbyt odległe dla innych ze względu na położenie.
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Hotel dla psów- kilka pytań

Postprzez doddy » 11 Lis 2012, 13:05

Stworzenie hotelu dla psów pańskich i bezdomnych to są już spore koszty. Wiążą się głównie z budową hotelu podzielonego na dwie części, zabezpieczonego także na przenoszenie ewentualnych chorób (przykładowo nasza koleżanka teraz takowy buduje i przewidziany budżet wyniesie ok. 400tys.; 10 boksów jest dla psów pańskich, 5 boksów dla bezdomniaków).
Jest mega ciężko pogodzić hotel dla psów pańskich z bezpańskimi, bo szczepienia nie uchronią przed ewentualnymi epidemiami np. kaszlu kennelowego, czy jakiś wirusów. Znam dwa hotele, do których trafiły psy z kennelówką i w jednym potem leczyli 6 psów na swój koszt, w drugim 15 psów... wbrew pozorom nie należy zapominać o takich wydatkach, bo łatwo sobie zrujnować opinię i budżet. Jednak jakby nie było psy pańskie niosą za sobą małe prawdopodobieństwo chorób wirusowych, bezdomniaki duże. Okres inkubacji wirusówek to 7-10 dni, więc nie zawsze na wstępie wychwycisz chorobę. Niektóre wirusy zostają w środowisku do pół roku.

Czy jest problem ze znalezieniem miejsca w istniejących hotelach/ czy brakuje miejsc w hotelach dla psów?

Wszystko zależy od tego czego szukasz i za ile. Jak szukasz hotelu za 300zł dla bezdomniaka to o miejsce ciężko.
Jak szukasz dobrego hotelu to miejsce znajdziesz.

Czy ktoś wie jaki jest +\- koszt postawienia takiego hotelu, czy przydałby się taki hotel w Białymstoku (lub na obrzeżach)?

Koszt postawienia hotelu jest zależny od ilości psów jaką przewidujesz i od tego co chcesz im zaoferować. Na drugą część pytania Ci nie odpowiem bo nie wiem.

Czy na takie inwestycje przysługują dotacje z unii (jeśli tak, to jak je zyskać?).

Możesz szukać dotacji na inwestycję. Na sam hotel chyba nie ma programów, ale czasami można się pod coś podciągnąć.

Jaki jest przeciętny koszt za pobyt psa w hotelu za dobę?

Ceny są od 8zł - 225zł / za dobę.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Hotel dla psów- kilka pytań

Postprzez Aneta_M » 11 Lis 2012, 18:06

Co nieco dowiedziałam się już z innych źródeł i widzę, że nie jest to takie proste jakby się wydawało :|
Masz rację Doddy, o tych chorobach nie pomyślałam. Chyba muszę wybić sobie te plany z głowy..
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Hotel dla psów- kilka pytań

Postprzez Blackdwarf45 » 29 Kwi 2022, 14:31

Hej. Wybieram się ze swoim pieskiem w drogę polecacie jakieś dobre hotele dla zwierząt?
Blackdwarf45
 
Posty: 5
Rejestracja: 27 Kwi 2022, 14:31

Re: Hotel dla psów- kilka pytań

Postprzez Mixon » 09 Sie 2022, 18:24

Myślę, że nowy hotel dla psów to dobry pomysł, jeżeli jest dobrze prowadzony to jak najbardziej się przyjmie.

_________________
Klimatyzacja Warszawa
Mixon
 
Posty: 74
Rejestracja: 19 Maj 2022, 01:15
Miejscowość: Tczew


Wróć do Śmietnik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron