Fundacja AST Fundacja AST

Ubezpieczenia

Tematy związane z przepisami prawnymi.

Ubezpieczenia

Postprzez Buka » 02 Maj 2013, 23:31

Witam :) czy ktos z was ubezpieczył już swojego psiaka? Ja mam ubezpieczenie od zniszczenia itp. Alee.. To dziś Mój Bukuś został poszkodowany (ja przy okzaji tez) zostalismy zaatakowani przez psa (cos w typie owczarka niemieckiego) i pogryzieni.. Buka łape do szycia.. a ja pół biedy, właścicielka psa miała to w D. I uciekła, Ja zostałam bankrutem bo ledwie co po kastracji a juz kolejne szycie.. Szukam ubezpieczenia które pokryje ew. koszty leczenia z takich wypadków... Ktoś coś wie na ten temat? Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: Ubezpieczenia

Postprzez Dominikad.1989 » 08 Maj 2013, 13:54

ja sie orientowalam, bo w swoim czasie leczenie pochłonęło sporo pieniędzy i też znalazłam takie coś jak OC własciciela, cztery łapy czy coś i gdzieś znalazłam własnie takie na ewentualne leczenie psa ale trzeba bylo dac rodowód i się nie wczytywałam. W kazdym razie o oczy mi się obiło.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Ubezpieczenia

Postprzez mptoyo » 12 Maj 2013, 09:40

http://www.identyfikacja.pl/www/?page=ubezpieczpsa
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Ubezpieczenia

Postprzez syama » 12 Maj 2013, 11:12

http://www.mysafety.pl/pupil.html
Awatar użytkownika
syama
 
Posty: 223
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:51

Re: Ubezpieczenia

Postprzez doddy » 12 Maj 2013, 14:31

Polecamy link wrzucony przez syama.
Awu ma ubezpieczoną u nich Umę. Mega opłacalne.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Ubezpieczenia

Postprzez Buka » 10 Lis 2013, 09:32

Nowi na rynku :)
http://petsupport.pl/
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: Ubezpieczenia

Postprzez futrzak » 22 Lis 2013, 14:05

Cześć,
ja mam ubezpieczenie domu w Allianz i do tego ubezpieczenie cywilne jako dodatek. W opcji do tej pory miałem wpisane dzieci i nas. Natomiast jak się pojawiła Delka i przedłużałem umowę to dopisaliśmy też psa ;)
Oczywiście to zabezpiecza tylko jesli nasz pies wyrządzi szkodę materialną. Chciaż wydaje mi się że koszty ewentualnego leczenia również. W OWU nie ma wyszczególnionych przypadków za co płacą. Generalnie za wszystkie wyrządzone szkody innej osobie wynikające z naszej prywatnej działalności w tym posiadnie psa.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
futrzak
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 Cze 2013, 11:17

Re: Ubezpieczenia

Postprzez kasiawska » 23 Lis 2013, 13:23

Takie ubezpieczenie to spoko sprawa, my też będziemy młodego ubezpieczać.
Ale najważniejsze to wczytać się w regulaminy, aby świadomie z nich korzystać.
Np. w ubezpieczeniu MySafety, które jest zawarte w TU Europa, jest klauzula:

"Zakres ubezpieczenia obejmuje:
1)koszty leczenia weterynaryjnego psa lub kota, niezbędne z punktu widzenia medycznego, poniesione w ciągu pierwszych czterech
dni od zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku"


Czyli jak choroba/uszkodzenie i leczenie trwa dłużej niż 4 dni i powstaną dalsze koszty po tych 4 dniach, to nie ma mowy o wypłacie świadczenia.
Ciekawe też co rzeczoznawca/biegły towarzystwa uważa za "niezbędne z punktu widzenia medycznego".

Za to wyłączenia też są ciekawe:

"Odpowiedzialność Towarzystwa nie obejmuje kosztów poniesionych w następstwie:
1)chorób dziedzicznych,
2)schorzeń istniejących przed zawarciem umowy ubezpieczenia,
3)zachorowań wynikających z zaniedbania szczepień ochronnych,
4)opieki związanej z ciążą, porodem, z wyjątkiem powikłań ciąży,
5)zabiegów stomatologicznych,
6)badań kontrolnych i zabiegów medycznych nie wynikających z nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku,
7)rehabilitacji oraz zakupu protez,
8)wyczynowego uprawiania sportów przez psa lub kota"


Oczywiście wyłączeń jest więcej.

Niemniej uważam, że ubezpieczenie to super sprawa i koszty 70-150 zł kwartalnie to nic.
My od wzięcia Dantego (Pełzaka) z fundacji w ciągu 3 miesięcy u weta zostawiliśmy ok 300 zł (to i tak mało), które patrząc po regulaminie mogłyby być zrefundowane.
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: Ubezpieczenia

Postprzez awu » 16 Sty 2014, 10:21

widzę ze pojawił się wątek to się wypowiem bo rzeczywiście mam ubezpieczoną Umę i w sumie polecam.
JA mam opcję super lux wszystko co mieli - koszt niecałe 200zł rocznie.
Fajne jest to, że w skład tego wchodzi OC za psa, więc jak pies uszkodzi coś komuś to można z tego pokryć koszty, jak uszkodzi innego psa to też można pokryć z tego koszty leczenia tamtego psa. Tylko jest jeden myk, o którym trzeba pamiętać - szkody na psie są traktowane jak szkody rzeczowe więc wypłacone odszkodowanie jest pomniejszone o franczyzę (nie pamiętam ile) ale i tak się opłaca. Koszty leczenia ludzi jeśli by pies uszkodził ludzia zwracają chyba w całości do jakiejś kwoty.
Ubezpieczenie zdrowotne - bo to było moim głównym celem po tym jak mój uroczy pieseczek pewnego sobotniego, zimowego poranka połknął piszczącą zabaweczkę w całości i za zabawę endoskopem zapłaciłam bagatelka 750zł, a co - postanowiłam, że mój budżet może nie znieść więcej takich zabaw mojego psa i kupiłam ubezpieczenie w MySafety. Jak by ktoś był zainteresowany to po wyjęciu zabawka dalej piszczała i byłą zdatna do użycia po opłukaniu z soków żołądkowych :twisted: . Ale do takich właśnie przypadków służy to ubezpieczenie. Jeśli chodzi o rzeczoznawcę to oni nie podważają raczej opinii veta. Trzeba dostarczyć fakturę i kartę/opis przypadku z kliniki/gabinetu. Jeśli jest tam napisane że zabieg był konieczny dla ratowania zdrowia i życia psa to ok. Więc jak wet to dobrze opisze to wiele rzeczy się klasyfikuje ;). Można odebrać do 3.000 rocznie o ile dobrze pamiętam.
Dodatkowo są tam opcje pod tytułem identyfikator dla psa z dostępem do infolinii i że oni psa ci dowiozą w ramach ubezpieczenia. Korzystanie z karetki specjalistycznej dla zwierząt (oby nigdy nie było mi potrzebne) i jak właścicielowi się coś nagle wydarzy gwarantują hotel dla psa do wysokości 350zł z tego co pamiętam.
W ramach pakietu jest też bezpiecznie na życie psa znaczy że po śmierci dostaje się odszkodowanie z wyłączeniem jak by pies zginął w wyniku działań wojennych lub ataku terrorystycznego 8-) (i jakieś tam pewnie jeszcze ale nie pamiętam bo w ogóle o tym nie myślę)
Jasne wyłączeń jest sporo ale mnie akurat nie dziwi że nie pokrywa to opieki suki w ciąży czy następstw braku szczepień. Wolę wydać 200zł i z tego nie skorzystać niż wywalić znowu 750zł, a każde głupie szycie w warszawie kosztuje więcej niż to ubezpieczenie. Niestety jak się ma bulteriera to się trzeba zabezpieczyć :mrgreen:

jest tylko jedno poważne ograniczenie pies musi być starszy niż 6 miesięcy chyba i młodszy niż ileś tam lat (też nie pamiętam ale to chodzi o naprawdę starsze psy)
awu
 
Posty: 310
Rejestracja: 13 Sty 2011, 15:50

Re: Ubezpieczenia

Postprzez wronka » 16 Sty 2014, 11:28

Czy leczenie w ramach ubezpieczenia jest możliwe tylko w klinikach, które są na stronie i mają podpisaną umowę o współpracy z MySafety?
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Następna

Wróć do Psy i prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron