Fundacja AST Fundacja AST

Sigma

Masz psa, załóż mu galerie

Re: Sigma

Postprzez wronka » 11 Paź 2013, 09:19

Smutno bardzo. Współczuję.
Mnie się latem na spacerze z Szarą zdarzyło znaleźć na poboczu kotkę potrącona przez samochód. Szarą odstawiłam do domu, a sama wróciłam wezwać schronisko. Siedziałam na krawężniku godzinę, ale się opłaciło. Kotka została zabrana do schroniskowej lecznicy, zoperowana, podleczona. Żyje, chodzi, czeka na nowy dom. Ja jej zabrać nie mogę, bo Szara killim koty, wszystkie bez wyjątku.
Niestety nie zawsze możliwe jest szczęśliwe zakończenie. Ważne, że kot nie umarł w bólu, że dostał ciepły koc, leki, że otrzymał pomoc i - przede wszystkim - że to Ty byłaś tą osobą, która się nad nim pochyliła, kiedy tej pomocy potrzebował.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 11 Paź 2013, 13:45

Bardzo dziękuję. Miłe słowa zawsze w cenie. Teraz to ja mam oczy z tyłu głowy i wręcz prawie "adoptowałam" pańskiego kota... tia...
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez jolanta63 » 27 Lut 2014, 13:05

paulina.natalia napisał(a):Dzięki za wsparcie, niestety kot nie dał rady. A ja już przez całą noc logistykę naszego przyszłego życia ustalałam... Jedyne czym się pocieszam to to, że ostatnie 2 doby życia spędził w cieple, na lekach przeciwbólowych i z jedzeniem i głaskaniem.

tak to jest z dobrym serduszkiem, ja kocham koty sama mam trzy. Uratowałyśmy takiego zdechlaka z koleżanką wyleczony trafił do dobrego domu, domek z kasą ma licho więc płacimy za kastrację i zabiegi, ale najważniejsze że żyje. Ja tam uważam że dobro do czlowieka wraca.
Awatar użytkownika
jolanta63
 
Posty: 388
Rejestracja: 19 Kwi 2012, 13:29

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 25 Mar 2014, 09:33

Wreszcie udało nam się dojechać nad morze, ja tam pracowałam, a Sigma wypoczywała, czyli wszystko as usual...;) Po intensywnym weekendzie sucz odmawia jakichkolwiek spacerów...

Image

Image

Image

Image
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez nuka » 25 Mar 2014, 13:41

A gdzie dokładnie Byłyście? bo ja w kwietniu planuje wypad i myślę gdzie tu pojechać żeby piesek w "piaskownicy" mógł się pobawić ;)
Awatar użytkownika
nuka
 
Posty: 239
Rejestracja: 31 Lip 2013, 19:48
Miejscowość: Warszawa

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 25 Mar 2014, 19:40

Nocowałyśmy u koleżanki (mojej, Sigma dalej takowych nie posiada;), więc a propos tego nie wiem - choć ponoć Trójmiejskie instytucje kultury są teraz bardzo przyjazne psom i jest wręcz moda, że by z psiakami chodzić do pracy, knajp etc. wiec i pewnie nocleg się znajdzie.

Jeśli chodzi o plażę, byłyśmy w Orłowie - w Gdyni. Stosunkowo mało ludzi, ponoć z psem nie można wejść na wydmy i do parku (ja nie wchodziłam, ale widziałam, ze masa psiarzy tam spacerowała...). Plaża niemalże puściusieńka. Poza sezonem, w Gdyni można wejść prawie każdym zejściem (oprócz okolicznego Redłowa, gdzie ów wspomniany wyżej park krajobrazowy).

W gdańsku natomiast byłyśmy w Avocado - restauracji wegańskiej, gdzie bez problemu weszłyśmy, problemem było wyjście, bo Sigma była głaskana przez pracowników i gości ;)
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez nuka » 25 Mar 2014, 21:26

Dzięki za info, nocleg jakiś na pewno znajdziemy, muszę tylko poszperać w internecie. Ważne że kierunek nam się skrystalizował :D
Awatar użytkownika
nuka
 
Posty: 239
Rejestracja: 31 Lip 2013, 19:48
Miejscowość: Warszawa

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 27 Mar 2014, 10:45

Znalazłam jeszcze takie dwie strony odnośnie polskich plaż dla psó, może pomogą:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kol ... 68491.html

i mapa ze wszystkimi plażami dla psów: http://www.popiasku.pl/mapa/?id_kat=64&id_k=64

Choć - z tego co wiem - na wiele plaż można wejść jeśli chodzi o nie-sezon.
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 05 Wrz 2014, 20:19

Obecnie już nie bywam w knajpach, w których nie mam możliwości wejścia z Sigmą. Oto jedna z naszych wypraw 70 minut do kawiarni, potem z kaw(k)ą "nazad":

Image

Działking:

Image

Dziadek (a właściwie pradziadek) "tuczy" swoją najukochańszą wnuczkę:

Image

W naszym życiu mało zmian, choć po 4 latach laska mogłaby jednak polubić choć jednego psa, ale cóż. Widać taki Jej urok. Jest natomiast ulubienicą wszystkich pań (i panów) w sklepach - najlepiej mięsnych, ale i do punktów usługowych, takich jak fryzjer zajrzy i głaskaniem nie wzgardzi. Zrobiłam również próbę spotkanie z mą 7-letnią siostrą i niestety nie była to próba udana - wszyscy żyją, ale Sigma jasno i dobitnie pokazała, że dzieci się zjada, a nie z nimi przyjaźni. Wielu moich przyjaciół dzieciatych o rozumie i wtedy spotykam się z nimi bez psa (lub nie spotykam ;)

Sigma wciąż utrzymuje linię, jest okazem zdrowia i tylko czasem marudzi przy jedzeniu i zbyt krótkich (2h? chyba żartujesz... idziemy dalej...) spacerach - co powoduje, że i moja linia jest coraz lepsza ;)
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 20 Sty 2015, 21:08

Sigma dziś jest po wycięciu guzka, który okazał się kaszakiem! Ulga wielka, pani doktor również (zmieniłam weterynarza na dr Annę Ścibor-Koperską, która w centrum na ul.Karmelickiej ma przychodnię). Sigma dwa razy wcześniej źle znosiła narkozę, dziś nawet na mnie naszczekała ;) - widzę, że teraz jest bardzo dobrze - choć wiadomo, jak to jest po narkozie.

Jako, że Sigmie w badaniu krwi przed zabiegiem wyszły pewne braki w normie białych krwinek, będziemy robić USG u dr Marcińskiego. Jakoś w lutym, po zdjęciu szwów Sigmy i posiadaniu przez doktora wolnego terminu (trudno się do niego było ostatnio dostać, jak do ludzkiego lekarza).

Jutro pracuję z domu, więc będziemy mieć cały dzień blisko siebie.
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Galeria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron