Fundacja AST Fundacja AST

przewóz amstafa z Pl do UK

Tematy związane z przepisami prawnymi.

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez katepat2 » 22 Wrz 2013, 19:46

ja jednak mimo wszystko nie zaryzykowałabym
poczytaj tu:
https://www.facebook.com/pages/DDA-Watch/366883744658

w UK mają Dangerous Dogs Act 1991 i m.in. posiadanie niezarejestrowanego psa w typie pitbulla jest przestępstwem
policja ma prawo odebrać psa nawet jeśli pies nikogo nie ugryzie, a wtedy właściciel musi udowodnić, że pies nie stanowi zagrożenia dla otoczenia
strona kancelarii specjalizującej się w tego typu sprawach http://www.doglaw.co.uk/pitbull.php
zdarza się, ze właścicielom udaje się po miesiącach walki w sądzie odzyskać psa, ale niestety często psy są usypiane
ImageImageImage
[*] Goldie 04.07.1997-08.08.2009
nic już nie jest takie samo... do zobaczenia Słoneczko
Awatar użytkownika
katepat2
 
Posty: 235
Rejestracja: 11 Paź 2011, 08:46
Miejscowość: Górny Śląsk

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez sewekrusek » 03 Wrz 2014, 11:39

Może nie przestępstwem, ale pewnie łamanie przepisów weterynajnych danego Państwa nie tylko dla niebezpiecznych psów jest wykroczeniem. A przeciez wystarczy jedna wizyta u weterynarza, aby mieć spokój, a może i dać przykład.
sewekrusek
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 Wrz 2014, 11:08
Miejscowość: Leszno

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez Jok » 03 Wrz 2014, 14:39

Dużo takich przypadków kończy się szczęśliwie. Często pies zapisany jest jako Stafford Bull, a to załatwia sprawę. Jednak najlepiej postępować z przepisami. Jest tam setki psiaków w typie AST do adopcji jako Stafford Bull.

http://www.nawt.org.uk/rehoming/dogs
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez ewela » 09 Paź 2014, 17:33

Fakt ja o moim psie mowie ze to staffie, zawsze po tym jest pytanie - ze jakas duza jak na stafforda. Kiedy pytalam ubezpieczajac Roxy jaka rase mam wpisac, poniewaz nie ma Amerykanskiego Stafforda odpowiedz byla Staffordshire bull terrier. Weterynarze wiedza. Uwazam strasznie uwazam, czasami mysle ze mialabym latwiej niz inni poniewaz mam rodowod, moge udowodnic ze to nie pit, jednak wszystko tak naprawde zalezy od policji - jakby sie uparli, to by pewnie zabrali.
Swojej decyzji nie zaluje - i nie mowie tu tylko ze czuje sie lepiej, poniewaz odciazylam swoich rodzicow czy ze nie musze juz tesknic, wiem ze i Roxy tesknila, nie jadla kilka dni po moim wyjezdzie, a widzac oczy psa ktory stoi i patrzy na Ciebie kiedy wychodzisz z walizkami i czeka kiedy tylko powiesz 'chodz', ale to nie nastepuje i nagle szlyszysz ten bieg w Twoja strone, bo byc moze zapomniala ... i nagle slyszy 'stoj .. zostan' widok jest straszny mimo tego ze wiesz ze bedzie pod najlepsza opieka .. nie chce widziec tych oczu, chce widziec te szczesliwe takie jak teraz, szczesliwego psa, ktory co noc zasypia u mojego boku. Mozecie to krytykowac i mowic ze za nic byscie nie zaryzykowali, osobiscie zrobilabym to po raz kolejny.Odkad Roxy jest ze mna, nie bylam w Polsce, nie zostawie jej z byle kim czy w hotelu. Urlopy spedzamy razem tu na miejscu. Byc moze mamy szczescie jezeli tak to niech sie nas trzyma jak najdluzej.
Pozdrawiamy!
Ewelina & Roxy
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez Jok » 23 Paź 2014, 15:25

Jeden z największych Niemieckich Landów, Dolna Saksonia zniosła tak zwane listy agresywnych ras. Czytam, że następne Landy zrobią tak samo w czasie. A co z listą ras w Polsce ??? ma się dobrze.... są ludzie którzy w takie wierzą :mrgreen: nap. TVP i inne takie. A psy na tej reklamie cierpią najbardziej.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez asiunia852 » 27 Lis 2014, 20:55

hej

W przyszłym tygodniu wyjeżdam do Anglii, na stałe. Chciałabym bardzo zabrać ze sobą swojego psiaka. I pojawiły się wątpliwości - dokładnie to facet od transportu mnie nastraszył. Ogólnie moja sunia nie ma żadnej określonej rasy (kiedyś została określona jako skrzyżowanie kojota z nietoperzem, bo ma duże uszy. Napewno nie jest pitbullem, ma w sobie coś z amstaffa (ale też nie za wiele, im więcej czytam I na nią patrzę tym bardziej mi się miesza w głowie). Została zaczpiowana 2 lata temu I w dokumentach jest wpisane mix amstaff. Znowu w książeczce I paszporcie weterynarz wpisał mi "mieszaniec". Czytałam, że tak naprawdę to co jest wpisane to jedno a oni I tak oceniają na podstawie wyglądu..dodam że sunia nie bardzo lubi obcych I obawiam się jej reakcji gdy celnik wyciągnie do niej rękę ale rozmawiałam z weterynarzem I będzie na środkach uspakajających
Staram się wyszperać wszystko w necie na ten temat ale im bliżej wyjazdu tym zaczynam się bardziej martwić I denerwować. Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy pies zostanie wpuszczony (oprócz przekonania się tego na własnej skórze), co ewentualnie mogłabym zrobić żeby udało jej się przejechać przez granicę
Jeśli ktoś ma jakieś dobre rady to bardzo proszę o odpowiedź
asiunia852
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 Lis 2014, 20:54

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez Homeriusz » 13 Sty 2015, 23:59

witam czy ktos ostatnio woził psa do u.k? chcialbym sie tam wybrac mam rodowod a w nim american staffordshire terrier czytam duzo i raz ze to pomaga raz ze nie wiem ze tam przepisy sie zmienily prosze o odp thx
Homeriusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Sty 2015, 23:36

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez olsztyn122 » 04 Mar 2015, 14:52

Ja zamierzam jechac na koniec tego miesiaca z PL do UK ze swoim. Specjalnie przeprowadzam sie na odludzie,gdzie nie ma tlumu ludzi, ciekaw jestem tylko jak wyglada sprawdzaie na granicy. Czy sprawdzaja wszystkich czy na wyrywki... Ktos ostatnio mial doswiadczenie z przewozem Amstaffa?
olsztyn122
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 Mar 2015, 14:48

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez Jok » 04 Mar 2015, 18:02

olsztyn122 napisał(a):Ja zamierzam jechac na koniec tego miesiaca z PL do UK ze swoim. Specjalnie przeprowadzam sie na odludzie,gdzie nie ma tlumu ludzi, ciekaw jestem tylko jak wyglada sprawdzaie na granicy. Czy sprawdzaja wszystkich czy na wyrywki... Ktos ostatnio mial doswiadczenie z przewozem Amstaffa?

Dla nich rasa jest nie ważna. Ważne jest to jak pies wygląda i czy im pasuje do ich stworzonego modelu.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez olsztyn122 » 05 Mar 2015, 14:23

Tylko sprawa wyglada tak,ze w ich "pit bull discription" nie ma podanych wymiarow tylko info typu "barki wychodza za linie zeber". Takze naprawde duzo mozna pod to podciagnac. Niestety nie moge znalesc mu nowego domu (fora,fejsbuk,olx) wiec w desperacji bede probowal tego...
olsztyn122
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 Mar 2015, 14:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Psy i prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron