Fundacja AST Fundacja AST

Książki warte polecenia ...

Linki do ciekawych artykułów.

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Agaszka » 02 Wrz 2011, 20:31

Ja bym poleciła jeszcze "Mój pies się nie boi" Nicole Wild i "Zachowania agresywne u psów" James O'Heare, z tym ze ta to jest typowe opracowanie dla szkoleniowców i behawiorystów. Raczej się nie przyda właścicielom.

Co do książek Jan Fennell i sławnego Cesara Milana to powiem tak. I w jednych i w drugich są bardzo pożyteczne informacje, także w obu publikacjach są metody z którymi ja się nie zgadzam.

Myślę, że jak do wszystkiego i do książek opisujących psie zachowania i jak psy układać trzeba mieć dystans i opierać się na swoim doświadczeniu. Mnie najwięcej nauczyły "moje" schroniskowe asty, ale też sporo metod z ww książek praktykowałam na nich. Cześć okazała sie skuteczna, część nie.
Czego by nie pisali to najważniejsze w wychowaniu psa (zresztą i dziecka) jest konsekwencja w działaniu no i niestety wiele problemów bierze się z uczłowieczania naszych czworonogów :)
Awatar użytkownika
Agaszka
 
Posty: 219
Rejestracja: 29 Lis 2010, 17:02

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Dardamell » 07 Paź 2011, 08:20

Książka "okiem psa" jest bardzo dobrą książką pod warunkiem, że czyta się ją po lekturze pozostałych opracowań Fischera. Sam autor swego czasu wycofał się z teorii dominacji. Tak samo zresztą jak Jan Fennel.
Do nauki chodzenia na smyczy przydatna jest książka "Mój pies ciągnie na smyczy. Co robić?" Turid Rugaas.
Awatar użytkownika
Dardamell
 
Posty: 53
Rejestracja: 29 Wrz 2011, 18:15

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Czino » 27 Sty 2012, 20:27

Ja wam polecam "Zachowanie agresywne u psów" autor James O'Heare. Otworzyła mi oczy na wiele spraw. Można się tam dowiedzieć jakie czynniki mają wpływ na agresje, jak jej zapobiec. Dużo statystyk o pogryzieniach przez psy. Zrobił analizę tego jakie psy najczęściej atakują a wynik na pewno zaskoczyłoby osoby, które robią nagonki na TTB. A po za tym jak zrozumieć sygnały wysyłane przez psa, jak pies rozumie sygnały wysyłane przez człowieka. Książka została napisana z myślą o "profesjonalnych konsultantach", ale ja uważam, że ta wiedza przyda się każdemu kto ma psa, lub chciałby go mieć, jeżeli nie zrazi go ilość stron;)
Awatar użytkownika
Czino
 
Posty: 27
Rejestracja: 20 Maj 2011, 14:42
Miejscowość: Warszawa/Pisz

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez mario1985-m1 » 28 Sty 2012, 19:10

Czino napisał(a): "Zachowanie agresywne u psów" autor James O'Heare


zamówiłam i czekam na przesyłkę jak tak chwalicie... ;)
Awatar użytkownika
mario1985-m1
 
Posty: 374
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 20:47
Miejscowość: gdańsk

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez ewela » 16 Mar 2012, 20:14

A ja sie zgadzam z autorem. oczywiscie moja sunia śpi ze mną w łóżku i to na jednej poduszce czasami ;) co do jedzenia zgadzam sie w 100% miałam kiedyś taki przypadek moja Roxy była jescze wtedy mała, nie pamietam ile miała wtedy, no nie ważne otóż chciałam sprawdzić jak zareaguje jak będę chciała zabrać jej miskę bądź włożyć tam rękę odrazu za pierwszym razem zaczęła warczec ( byc moze mogło byc to spowodowane tym, ze miała 6 rodzeństwa) początkowo odruchowo zabralam rękę, ale po chwili odciagnelam mała od miski, zabralam całe jedzonko i schowalam, sobie natomiast zrobiłam mała przekaske usiadlam i zjadłam na jej oczach .. moze ciut okrutne, ale podziałalo do tej pory mozna jej zabierać miskę bądź mieszać jedzonko w trakcie kiedy jje ( dostaje gotowane jedzenie wiec czasami sie 'ubija').
Jest moim pierwszym astem, wiec nie ukrywam, ze miałam małe obawy czy podolam sama jej wychowaniu .. ale udało sie ;) nie jest wprawdzie idealna ale kocham ja ponad zycie ! Przed jej kupnem starałam sie czytać jak najwiecej, przegladalam internet, przeczytałam książkę o psach typu bull. Poczytam sobie rownież książki polecone powyżej, napewno sie przydadzą ;)
Pozdrawiam.
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez chaos_bull » 23 Lut 2013, 20:11

z nowości wart polecenia jest poradnik "Szczeniakowo" Grzegorza Firlita, behawiorysty z Szczecina, miłośnika bullterierów. Mało jest polskich dobrych książek n/t psów więc tym bardziej jest to ciekawa pozycja. Warta odwiedzenia jest strona G.Firlita http://dobrypies.eu/ ze względu na świetne artykuły.
Natomiast jeśli mowa o pozycji "Zachowanie agresywne u psów" Jamesa O'Heare to uważam że to bardzo trudna książka, ja sporo się namęczyłem żeby przebrnąć, sporo wracałem żeby dobrze zrozumieć dane zagadnienie. Ale w temacie agresji to bez wątpienia najlepsza pozycja która ukazała się w j. polskim.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Paweł87 » 18 Lip 2019, 12:17

Moja ulubiona pozycja o wychowaniu naszych przyjaciół to:
Zapomniany język psów. Jak zrozumieć najlepszego przyjaciela człowieka- Fennell Jan
Paweł87
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 Lip 2019, 11:20

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Bestyk » 27 Maj 2020, 01:40

Cesara Millana bardzo polecam, i książki i programy
Bestyk
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 Maj 2020, 01:37

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Sabba » 29 Maj 2020, 00:36

Ciekawe pozycje polecacie, dzieki
Sabba
 
Posty: 2
Rejestracja: 29 Maj 2020, 00:32

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Zani » 23 Cze 2020, 00:40

Muszę posprawdzać tytuły, które podaliście
Zani
 
Posty: 1
Rejestracja: 23 Cze 2020, 00:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura, internet, TV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości

cron