Fundacja AST Fundacja AST

Mikroczip i identyfikacja

Tematy związane z przepisami prawnymi.

Mikroczip i identyfikacja

Postprzez pchelka1989 » 26 Lip 2013, 18:46

Może nie odkryłam Ameryki ale byłam święcie przekonana, że jeśli pies posiada czipa to jest też zarejestrowany w polskim towarzystwie rejestracji i identyfikacji zwierząt i tu nastąpiło zdziwienie :) Okazało się, że Azja np. owszem jest zaczipowana ale już zarejestrowana nie jest. W przyszłym miesiącu to zrobię - bo wydaje mi się, że warto. Dla jeszcze nieuświadomionych- jak ja a chcących zasięgnąć informacji, czy ich pupil znajduje się w ogólnopolskiej bazie danych zapraszam na stronkę:

http://www.identyfikacja.pl/www/?page=szuk
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Mikroczip i identyfikacja

Postprzez izuś_85 » 26 Lip 2013, 20:19

mój tez jest zaczipowany, na tej stronie co podałas go nie ma
a rejestracja jest płatna 49zł?! :shock:

mój został zaczipowany w schronisku- miał wypadek samochodowy, w szoku nawiał, został odłowiony przez straż miejską i przez noc siedział w schronie i tam go zaczipowali i zarejestrowali zanim zdążyłam go odebrać (formalności)

w schronie kazali wchodzić na stronę www.safe-animal.eu i sprawdzałam tam jest wpisany bez problemu

edit

właśnie doczytałam, jak właściciel chce się zarejestrować sam to opłata wynosi 40zł

a ja dane podawałam w schronisku i u mojego weta nie płaciłam za rejestrację chipa
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Mikroczip i identyfikacja

Postprzez pchelka1989 » 26 Lip 2013, 22:33

Właśnie. Azja też jest na tej stronie i jako właściciel podana jest Fundacja. Jeśli ja chce się zarejestrować jako właściciel to właśnie muszę zapłacić :? a właściwie to czy nie powinnam się tam zarejestrować jako właściciel? Ciekawe
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Mikroczip i identyfikacja

Postprzez izuś_85 » 27 Lip 2013, 12:41

pchełka na stronie pisze ze można to zrobić u weta, nawet jest formularz do pobrania ;)

mi psa zachipowali w schronie ale u weta też można przecież podawać dane aktualizacyjne


ja musze się wybrać do weta niebawem na szczepienie wirusówki to zmienie adres bo przeprowadziliśmy się dwa miesiące temu o jedną ulice dalej :mrgreen: :mrgreen:
póki co właścicielka naszego dawnego mieszkania wie gdzie mnie szukac jakby co :)

a po wakacjach najwyzej tez sie zarejestruje i będę mogła sama zmienić dane :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Mikroczip i identyfikacja

Postprzez doddy » 28 Lip 2013, 11:28

Marta, chipy psy psach z fundacji ZAWSZE są na fundację w bazie. Wy jesteście w kopii ukrytej w bazie jako właściciele. Wasze dane ma do dyspozycji baza, prywatne osoby ich nie zobaczą. Baza chcąc podać Wasze dane musi uprzednio do Was zadzwonić.
My wyskakujemy publicznie, bo chcemy wyskakiwać. Jak znajdzie ktoś psa, wklepuje do bazy chip i od razu wyskakują dane nasze.
W safeanimal są nasze psy zapisane. Azja jest zapisana, bo sprawdzałam jak Wam uciekła.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Mikroczip i identyfikacja

Postprzez pchelka1989 » 28 Lip 2013, 14:53

A widzisz :) nie wiedziałam wcześniej, ale teraz też zobaczyłam na safeanimal. Dziękuję za wytłumaczenie :) Zastanawiam się tylko, czy zarejestrować ją też w tym polskim towarzystwie rejestracji i identyfikacji
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Mikroczip i identyfikacja

Postprzez doddy » 28 Lip 2013, 14:59

Można spokojnie i tam. Schroniska, weterynarze chipują w Safe Animal.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Mikroczip i identyfikacja

Postprzez jolanta63 » 21 Sie 2013, 12:35

a ja mam wpisaną Pixę w obu rejestrach, pani uaktualnila dane psa po informacji o adopcji, i dopisała do drugiej bazy bezplatnie
Awatar użytkownika
jolanta63
 
Posty: 388
Rejestracja: 19 Kwi 2012, 13:29

Re: Mikroczip i identyfikacja

Postprzez Yrlawew21 » 09 Lut 2020, 22:42

to bardzo ważne.
-
praca bielsko
Yrlawew21
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 Lut 2020, 22:13

Re: Mikroczip i identyfikacja

Postprzez Kopretyski » 21 Cze 2020, 09:46

A od którego miesiąca można zaczipować pieska? Ja mam teraz szczeniaka, który za tydzień kończy czwarty miesiąc. Oczywiście chciałbym, żeby był zaczipowany tak w razie czego.
Kopretyski
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 Cze 2020, 09:45

Następna

Wróć do Psy i prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron