Fundacja AST Fundacja AST

kaganiec czy smycz???????

Tematy związane z przepisami prawnymi.

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez Dardamell » 10 Paź 2011, 21:35

Myślałam, myślałam i wymyśliłam. To może wydać się Tobie żartem, ale tak nie jest. Czy Kala musi nosić kaganiec (prawo, agresja)? Bo może jak ona nie będzie go miała to nikt nie zwróci uwagi na to, że Kila chodzi bez. Coś na zasadzie, że jak jedna ma kaganiec to wszyscy widzą brak czegoś u drugiej. A jak żadna nie ma to nie ma skojarzeń.

P.S. Jak by ktoś nie wiedział to Asty nie zaliczają się do ras "uznawanych za agresywne"
Awatar użytkownika
Dardamell
 
Posty: 53
Rejestracja: 29 Wrz 2011, 18:15

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez kaska170708 » 11 Paź 2011, 09:59

to akurat wiem ale sa ludzie i ludziska teraz dwie paniennki beda bez i zobaczymy
Dziękuję, że jesteś blisko.Za serce, co niesiesz w pysku!Za ciężką mordę i łapy obie!I za kolory świata co nosisz w sobieDziękuję, że każdej nocy ogrzewasz mnie snem spokojnym,Za Twe spojrzenia i najwierniejsze oczy!Dziękuję, że jesteś i że zawsze czekasz
Awatar użytkownika
kaska170708
 
Posty: 487
Rejestracja: 24 Cze 2011, 17:09

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez Dardamell » 11 Paź 2011, 19:24

Przedstawiłam pomysł koledze (policjant) mu się spodobał, ale on sam ma Asta, więc nie wiem czy się liczy. :roll:
Daj znać jak poszło.
Awatar użytkownika
Dardamell
 
Posty: 53
Rejestracja: 29 Wrz 2011, 18:15

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez kaska170708 » 11 Paź 2011, 20:29

dzis spokuj zobaczymy w kolejne dni :lol:
Dziękuję, że jesteś blisko.Za serce, co niesiesz w pysku!Za ciężką mordę i łapy obie!I za kolory świata co nosisz w sobieDziękuję, że każdej nocy ogrzewasz mnie snem spokojnym,Za Twe spojrzenia i najwierniejsze oczy!Dziękuję, że jesteś i że zawsze czekasz
Awatar użytkownika
kaska170708
 
Posty: 487
Rejestracja: 24 Cze 2011, 17:09

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez Spinka » 28 Lip 2013, 10:57

Ja właśnie zostałam skrzyczana w moim bloku, że Megusta nie ma kagańca. Pan wychodził z windy z dzieckiem w wózku i powiedział, że nie przejedzie obok mnie, mam się odsunąć. OK, rozumiem, że w tramwaju czy pociągu zasadne jest, żeby ten kaganiec był, no ale sorry - nie będę jej zakładała kagańca żeby zjechać windą w moim własnym bloku! Gdyby miała kaganiec to dopiero by jej się wszyscy bali :|
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez syama » 28 Lip 2013, 11:16

Spoko.Wszyscy to przechodzimy ;) Ja tez mam pare osób w bloku które na widok staffika ida w drugą stronę :mrgreen: Sąsiedzi muszą sie przyzwyczaić .
Awatar użytkownika
syama
 
Posty: 223
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:51

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez Jok » 28 Lip 2013, 15:09

Spinka napisał(a):Ja właśnie zostałam skrzyczana w moim bloku, że Megusta nie ma kagańca. Pan wychodził z windy z dzieckiem w wózku i powiedział, że nie przejedzie obok mnie, mam się odsunąć. OK, rozumiem, że w tramwaju czy pociągu zasadne jest, żeby ten kaganiec był, no ale sorry - nie będę jej zakładała kagańca żeby zjechać windą w moim własnym bloku! Gdyby miała kaganiec to dopiero by jej się wszyscy bali :|

Kup uzdę z taśmy dla świętego spokoju, bardzo łatwo się ją zakłada i ściąga, można schować w kieszeń. Też tak robiłem. Czy inni mieszkańcy zakładają kagańce ? Bo nie może to dotyczyć tylko ciebie oczywiście.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez jazooo » 28 Lip 2013, 15:43

To prawda- pewnie każdy z nas słyszał kiedyś hasło gdzie pies ma kaganiec. Nas to też dotyczy. Niestety zazwyczaj takie uwagi słyszę od właścicieli psów, które luzem biegają, nie mają smyczy, kagańca a nawet obroży, bo niby po co skoro zdaniem właścicieli są małe nic złego nie zrobią. A to że podbiegają, obszczekują i prowokują w ten sposób to już o tym właściciele "małych" nie pomyślą.... Na szczęście sąsiadów mamy fajnych, chętnie się z Gretą witają. Może trzeba dać czas sąsiadom, żeby się przekonali że Megusta nikomu krzywdy nie zrobi ;)
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez Spinka » 28 Lip 2013, 16:31

Czas czasem, ale u nas w bloku jest 170 mieszkań, więc niektórzy sąsiedzi zobaczą nas po raz kolejny dopiero za kilka miesięcy... Tym lepiej, z tym panem już sobie spotykać się nie życzę :D

A kaganiec na pewno kupimy, po części żeby korzystać z niego w tramwajach/autobusach, a po części właśnie dla takich sytuacji. Wtedy zamiast jałowej dyskusji ze zwolennikami tezy o "psach mordercach" dla spokoju kaganiec założymy, a za zakrętem zdejmiemy 8-)
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: kaganiec czy smycz???????

Postprzez Spinka » 28 Lip 2013, 16:35

Jok napisał(a):Kup uzdę z taśmy dla świętego spokoju, bardzo łatwo się ją zakłada i ściąga, można schować w kieszeń. Też tak robiłem. Czy inni mieszkańcy zakładają kagańce ? Bo nie może to dotyczyć tylko ciebie oczywiście.


Jeszcze nie widziałam w tym bloku żeby ktokolwiek zakładał psu kaganiec, a jest na pewno jeden ast, jeden mix owczarka niemieckiego, rhodesian i rozwrzeszczany york :) Na pewno moja dyskusja z właścicielem czworonoga bez kagańca byłaby inna, tu pan po prostu zakładał, że Megusta odgryzie głowę jego dziecku gdy ich miniemy w drodze do windy :lol: Oczywiście dodam, że Megusta miała zarówno na niego, jak i na jego dziecko kompletnie wylane :mrgreen:
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

PoprzedniaNastępna

Wróć do Psy i prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron