Brylka male2

BRYŁKA
amstaffka, wiek ok. 7 lat

Wygląd: czarna, krepa, z białymi znaczeniami.
Charakter: spokojna, nieśmiała, trochę lękliwa, 
Zdrowie: zdrowa, zaszczepiona, zaczipowana.

Miejsce pobytu: dom stały, Trójmiasto.

Bryłka to kompaktowa amstaffka o wyglądzie staffika, czarna jak węgiel. Ma ok. 7 lat, 23 kg wagi i bagaż doświadczeń na karku. Z poranionego ciałka z licznymi bliznami, można czytać, jak z otwartej księgi. Bryłka zamieszkała w domu tymczasowym u Sandry w Trójmieście, dom dzieli z Dziadeczkiem, niewidomym starszym psiakiem.
Na dziś wiemy na pewno, że Bryłka nie lubi psów nachalnych, skaczących po niej, choć w pierwszej kolejności ostrzega, nie atakuje. Mogłaby zaś zamieszkać ze stabilnym samcem. Poza tym sunia jest nieśmiała, krucha i delikatna. Na merdanie jej ogonka trzeba sobie zasłużyć, ale wbrew pozorom to nie jest aż takie trudne. Spokojny ton wypowiedzi, spokojne gesty, pewność siebie – to jest klucz do sukcesu i serca tej czarnej damy. To właśnie t spokoju, opanowania i wsparcia szuka u człowieka. Nadto dodać należy, że Bryłka to kulturalna panna, która nie załatwia się w domu, nie niszczy, nie wyje zostawiona sama. Większość tego czasu po prostu przesypia. I o dziwo, zupełnie, jak nie ast, bo w legowisku, a nie na łóżku. Ideał nie? My zakochaliśmy się w tej iskierce na maksa. W codziennym funkcjonowaniu jednak widać tą jej przeszłość, Bryłka potrafi się wystraszyć wielu rzeczy w domu, grupy osób na dworze czy klatce schodowej – jej reakcją wówczas jest przywieranie do podłogi i zamieranie, ewentualnie wycofywanie się.
W związku z tym, że Bryłka wymaga szczególnej opieki, szukamy domu raczej bez małych dzieci. Szukamy spokojnego, opanowanego i cierpliwego opiekuna, który pomoże jej psychicznie stanąć na nogi! Da jej czas i wsparcie. Ta panienka to naprawdę skarb i wierzymy, że znajdzie się ktoś, kto to doceni. Dlatego śmiało piszcie na priv lub dzwońcie do nas w jej sprawie, telefon kontaktowy 661 665 695 (Natalia)

Brylka 2 Brylka 5 Brylka 6
Brylka 9 Brylka 10 Brylka 11

02.02.2019 Mijają dwa tygodnie odkąd Bryłka zamieszkała w domu tymczasowym. Przez ten czas czarna panienka dała nam się poznać jako nad wyraz delikatna i wrażliwa sunia. Bryłka z dnia na dzień coraz bardziej otwiera się na człowieka, zaczyna mu ufać. Powoli i nieśmiało domaga się od swojej tymczasowej opiekunki pieszczot i zainteresowania. W domu jest grzeczna, nie niszcząca, spokojnie zostająca sama. Na dworze radosna, tarzająca się w śnieżnych zaspach. Są jednak momenty, w których przypominamy sobie, jak wiele przeszła w życiu. Bywa, że coś lub ktoś przestraszy ją na tyle, że przywiera do ziemi i zastyga. Mamy jednak wielką nadzieję, że kiedyś te lęki odejdą w niepamięć.
Dla Bryłki szukamy więc mądrego i cierpliwego opiekuna. Szukamy domu bez malutkich dzieci. Panienka może zamieszkać że stabilnym samcem. Chcesz dowiedzieć się więcej? Śmiało pisz lub dzwoń 661 665 695 (Natalia).

17.05.2019 Nowego domu nie szuka już czarnulka Bryłka. Panienka skutecznie rozkochała w sobie swoją tymczasową mamę Sandrę, zakumplowała się z psim staruszkiem Dziadkiem i od teraz oficjalnie przez życie idą razem. Sandra, niegdyś mama adoptowanej w sędziwym wieku amstaffki Kiry, po odejściu babuszki, postanowiła otworzyć serducho na kolejnego czworonoga w potrzebie. Pierwszym był przypadkiem napotkany kundelek Dziadeczek, a następnie szczęście uśmiechnęło się do Bryłki. Bryłka, gdy do nas trafiła była bardzo lękliwą sunią, niepewną, raczej stacjonującą w kącie, nie wychylającą się zbytnio, bardzo ostrożną. W domu tymczasowym, pod troskliwą opieką Sandry zaczęła rozkwitać. Pchać się na kolana, chcieć być blisko człowieka, a najlepiej to w ogóle na człowieku. Może zabawkami jeszcze posługiwać się nie nauczyła, ale pilotami i gazetami  i owszem. Sandra, życzymy Ci samych dobrych chwil z tym duetem, wielu wspólnych lat. Cieszymy się niezmiernie, że Bryłka tak pięknie Ci zaufała, jesteśmy pewni, że przed Wami fajne, szczęśliwe życie. Witaj w  Family AST.

Brylka 14 Brylka 15 Brylka 16

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)