Slow m2

SLOW
pitbull, wiek 4 miesiące

Wygląd: czarny.
Charakter: lekkie braki w socjalizacji, energiczny, do domu bez dzieci.
Zdrowie: zaszczepiony, zachipowany.

Miejsce pobytu: dom stały, Mława

Slow to 4-miesięczny szczeniak pitbull, który szuka mądrego i aktywnego opiekuna. Psiak został kupiony w Niemczech, jednak jego pierwsi właściciele nie radząc sobie z nim, przekazali go do nas celem adopcji. Obecnie młodzieniec przebywa w domu tymczasowym w woj. mazowieckim (ok. miejscowości Prażmów). Mieszka w towarzystwie dwóch suczek TTB, które, mamy nadzieję, pomogą mu w lepszym starcie w przyszłość. Jego opiekunka uczy go podstaw komunikacji, wychowania i pomaga zrozumieć, że człowiek to partner, a nie duża zabawka.
Slow jest fajnym psem, z lekkimi brakami w socjalizacji, do wychowania przez kogoś, kto ma pojęcie, chęci i czas na pracę z nim. Zapowiada się na psa sportowego, aktywnego i popędliwego. Z pewnością wymaga nauczenia zasad komunikacji, zarówno z człowiekiem jak i z psami. Ale nie jest to pies bardzo trudny. Jest w fajnym momencie, w którym można wypracować wiele i wyprostować popełnione błędy. Aktualnie jego dwoma największymi problemami są mocne podgryzanie i wymuszanie. Jest dość bystry, ma silnie zakorzenione dokuczanie, używanie zębów, szczekanie dla zwrócenia uwagi, dlatego bardzo nam zależy aby trafił do rodziny, która wie dokładnie jak z nim postępować od pierwszych minut. My jako doświadczeni przewodnicy po 15 min nie mamy większego problemu z gryzieniem. Jednak osoby niepewne, szczególnie dzieci mają ogromną trudność w panowaniu nad nim. Jednak jeśli ktoś przepracuje przez pierwsze dni problem podgryzania, zyska mega fajnego szczeniaka!
Slow jest nauczony zasad czystości przy zapewnionych częstych spacerach. Zna rytm zostawania w domu. Obecnie jest przyuczany do kennel klatki. Psiak nie ma problemu z bronieniem zasobów, agresją itp. w kierunku człowieka. Przed psami próbuje bronić zasobów typu gryzaki, miski, ale pracujemy nad tym, bo dotąd był psim jedynakiem i nie poznał żadnych strategii. Jakiego domu szukamy dla niego? Nowa rodzina musi być świadoma tego, że bierze pod swój dach psa aktywnego i sporotowego. Jemu nie wystarczą spacery wokół bloku i raz w tygodniu wypad do lasu. To psiak do długich wędrówek, biegania po polach, szkolenia. Zwykła rodzina może być rozczarowana jego poziomem energii. Na dziś szukamy zdecydowanie domu bez dzieci! Prosimy, uszanujcie naszą decyzję. Poznaliśmy tego psa, jego poziom emocji, bystrości i to ostatnia chwila, aby Slow trafił do rodziny umiejącej od pierwszej chwili zapanować nad nim i go wyciszyć. Dzieciom, nawet w wieku 12 lat jest przychodzi to trudno. Nie mamy możliwości "testowania" czy komuś się uda go przyzwyczaić do dziecka, bo ten pies zaliczył zbyt wiele zmian, aby się przeprowadzać co chwila. Dlatego zależy nam na mądrym doborze domu. Slow może mieszkać ze stabilną, mądrą, komunikacyjną suczką średnich lub dużych rozmiarów. Tu nowy opiekun musi być świadom pracy nad relacją, z uwagi na tendencję do bronienia zasobów.
Warunkiem adopcji jest pozytywne przejście procedury adopcyjnej, kastracja po osiągnięciu dojrzałości, przejście szkolenia z posłuszeństwa w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym. Osoby chętne podarować mu dom i podjąć wyzwanie na kolejnych 15 lat, prosimy o kontakt z fundacją pod nr tel: 501 797 018 lub Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen

Slow3 Slow5 Slow 1

12.05.2020 Meldujemy, że nasz najmłodszy podopieczny zyskał nowy-stary dom. Zostaje na stałe u swojej tymczasowej rodziny. Adopcja była z przygodami, ale jak to bywa wszyscy finalnie zyskali bardzo dużo. Iza i Paweł musieli się bardzo narudzić, by Slow wyszedł na prostą. Udało się to dzięki ogromowi pracy, cierpliwości i nieocenionej pomocy Magdy, opiekunki Niro (za co bardzo dziękujemy). Dzisiaj Slow to już naprawdę solidny kawał psa o imieniu Rocket. Miał dużo szczęścia, że trafił do tej rodziny. Niezmiernie się cieszymy, że się Wam udało uparciuszki nasze kochane. Niech Wam się wiedzie razem, w szczęściu, w zdrowiu i codziennych radościach.

Slow6 Slow8 Slow9 Slow7

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)