Lola male2

LOLA
sunia w typie amstafa, wiek ok. 5 lat.

Wygląd: szaro-brązowa, pręgowana, z białymi znaczeniami
Charakter: towarzyska, grzeczna
Zdrowie: wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona.

Miejsce pobytu: dom stały, Warszawa
Wirtualnym Opiekunem była: Agnieszka Bielas- Polańska

Lola to około 4-letnia sunia w typie amstaffa. Została odebrana właścicielowi w drodze interwencji. Była bardzo zaniedbana, nigdy nie szczepiona, pozostawiana nieraz w domu na kilka dni bez opieki i możliwości wyjścia na spacer.
Lola została zaszczepiona, zaczipowana, wysterylizowana, odpchlona, odrobaczona. Sunia jest ideałem, kompletnie nie ma z nią żadnego problemu jeśli chodzi o jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjno-weterynaryjne.

Co do charakteru, praktycznie nie ma żadnych wad, można mówić o niej w samych superlatywach. Potrafi zostawać sama, zachowuje czystość, zna podstawowe komendy (siada, waruje, daje łapy, daje głos), na spacerze chodzi bez smyczy (szybko można ją przywołać), uwielbia aportować patyki, piłki i tutaj też nie ma problemu, bo oddaje na komendę. Jest radosna, żywiołowa i nawet jeśli się nakręci w zabawie szybko potrafi się wyciszyć. Na spacerach akceptuje zarówno psy i suki. .Jest tak podporządkowana człowiekowi, że wystarczy upomnienie słowne i nie podchodzi do psa. Jednak zdarzają się sytuacje, że bywa zazdrosna, dlatego powinna być w domu jedynaczką lub przy mądrym przewodniku mogłaby zamieszkać ze spokojnym samcem.
W każdym człowieku widzi przyjaciela, chętnie się wita i szybko akceptuje nowe znajomości.

Lola 2 Lola 3 Lola 4 Lola 13
Lola 5 Lola 9 Lola 16

06.03.2015 Lola jest u nas już prawie 2 miesiące. Co możemy o niej powiedzieć?
Lola to wyjątkowo fajna i karna amstaffka, kocha aportowanie i piłki. Do człowieka nie wykazuje agresji i ładnie się komunikuje. Dzieci nie zna, nie poznała ich w swoim życiu, dlatego zalecane aby mieszkała w domu bez dzieci, bądź np. z nastolatkami. Do zwierząt na spacerach nie wykazuje reakcji agresywnych, ale w domu zalecane aby była jedynaczką. Sunia bez problemu odnajduje się w mieście, nie boi się samochodów, ruchu ulicznego. Niestety Lola nie umie zostawać sama w domu, lęk przed samotnością objawia się wokalizą i niszczeniem. Dlatego poszukujemy dla niej rodziny, w której zawsze ktoś z domowników jest bądź domu z ogródkiem.

Lola 17 Lola 19 Lola 23
Lola 24 Lola 26 Lola 20

27.04.2015 Nasza Lola nadal przebywa w psim hotelu, gdzie czeka na swój dom i swojego człowieka.
Najnowsze informacje o niej niestety nie są najlepsze. Niepokoi nas stan skóry Loli - sierść jest zbyt tłusta i przerzedzona. Wprawdzie w schronisku zeskrobiny wyszły czyste, ale dużo czasu już minęło i pobierzemy je na nowo.
Niestety jest coraz gorzej z psychiką suni. Lola zamyka się w sobie, staje się lękliwa, jak wchodzimy do niej do boksu, kładzie się. Nie ma podstaw, aby zachowanie Loli wynikało z błędów opiekunów hotelu. Po prostu Lola ona bardzo źle znosi samotność i brak domu. Sunia jest przyzwyczajana do kennel klatki (z powodu niszczenia) - nauka idzie naprawdę dobrze. Lola ładnie i spokojnie zostaje w niej, już nawet zamkniętej. Tak naprawdę jak teraz znajdziemy dom otwarty na posiadanie i używanie kennela to Lola jest normalnym psem do adopcji. A ta adopcja jest naprawdę bardzo, bardzo potrzebna. Na spacerach Lola jeszcze jest normalną, fajną Lolą... ale jak długo, jeśli nowy dom pilnie się nie zgłosi?

Lola 29 Lola 31 Lola 32 Lola 33

23.07.2015 Nowy dom zyskała amstaffka Lola!
Z początkiem roku Lola została odebrana właścicielowi, za zaniedbanie i łamanie ustawy o ochronie zwierząt. Trafiła do schroniska w Rudzie Śląskiej, a następnie do naszej fundacji. Droga do jej adopcji była trudna, długa i kamienista. Sunia okazała się wspaniałym, karnym psem, ale z silnym lękiem separacyjnym. Był on tak silny, że powodował nawet choroby immunologiczne w postaci łysienia.Znaleźli się jednak ludzie z Warszawy, którzy postanowili o nią powalczyć. To oni stoczyli wiele bitew, i w głowie i w sercu, aby móc dziś powiedzieć, że Lola jest ich, że chcą jej dać docelowy dom, bezpieczeństwo, miłość i opiekę. Nie było łatwo. Ale dziś to trio jest na dobrej drodze ku szczęściu. Wierzymy, że cała trójka dopełni się na wzajem i będzie dla siebie szczęściem. Pragniemy, aby los Loli zaczarował się na nowo i był już tylko łaskawy. Rodzino - wszystkiego dobrego!