Toria male4

Toria
w typie amstaffa, urodzona 08.07.2014 r

Wygląd: czarna, z białymi znaczeniami.
Charakter: wesoła, lubi ludzi, toleruje psy i koty.
Zdrowie: w trakcie diagnostyki.

Miejsce pobytu: dom stały, Trójmiasto

Toria to 4-letnia sunia w typie amstaffa (ur. 08.07.2014), odebrana wraz z 20 innymi zwierzętami w ramach interwencji w Częstochowie, o której więcej można przeczytac tutaj.
Toria generalnie żyła w domu, w towarzystwie psów, kotów i dzieci. Jednak z racji sporego zgrzytu w stadzie, ostatnie miesiące spędziła w komórce. Jej kontakt ze światem ograniczał się do biegania po ogrodzie i wiszenia na oponie. W związku z tym przed nami trochę pracy, ale jesteśmy bardzo dobrej myśli, bo Toria to dobry pies. Mimo przymusowego odosobnienia, wciąż zorientowana na człowieka, szukająca z nim kontaktu, tylko czasem nie do końca potrafiąca go dobrze zainicjować. Dlatego też popracujemy nad samokontrolą i pokażemy pannie podstawowe zasady życia wśród ludzi.  Oprócz wychowania, przed nami leczenie skóry i oczu, które nie są w dobrym stanie.
Toria przebywa w psim hotelu za Gdańskiem. Szukamy dla niej domu tymczasowego (na dziś bez zwierząt), bo w domowych warunkach sunia zdecydowanie szybciej dojdzie do siebie.
Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc, ale nie może ofiarować DT, może wesprzeć Torię:
- karmą Brit Care Lamb&Rice Adult Medium,
- obróżką przeciw kleszczom Foresto,
- kocykiem, zabawkami i wszystkim tym, co umili jej pobyt w hotelu.

Toria 4 Toria 3 Toria 5
Toria 12 Toria 13 Toria 20

10.03.2018 Do domu tymczasowego do Warszawy przeprowadziła się nasza czarna Toria! Zamieszkała u Kasi, mamy adopcyjnej Finy opiekunki tymczasowej Boryska. Toria błyskawicznie zawładnęła serduchem Kasi, bo to strasznie fajna i śmieszna Mariolka. Toria w warunkach domowych będzie leczona, zadbana i kochana. A także wychowywana! Choć nie wiem czy Kasia będzie miała na to moc, bo głównie póki co sunia wywołuje u niej śmiech! Toria kocha dzieci, toleruje psy i koty. W domu odnajduje się nieźle jak na psa z komórki. Ma problem z panowaniem nad emocjami, ale tu człowiek jest dla niej drogowskazem.

15.05.2018 Toria na dziś jest okazem zdrowia, w pełni zadbanym i gruntownie przebadanym. Jak to się mówi - jest odpicowana zarówno fizycznie jak i psychicznie. Więc najwyższy czas, aby zacząć rozglądać się za domem dla niej. W przypadku Torii szukamy domu tymczasowego, który po postępowaniu sądowym zechce sunię adoptować na stałe. Do zakończenia postępowań sunia jest tzw. "depozytem".
Toria obecnie mieszka w Warszawie. Mieszkanie w mieście i w bloku nie jest jej obce. W poprzedniej rodzinie mieszkała w domku z ogródkiem i także odnajdywała się w nim bez problemów. Toria kocha ludzi, może mieszkać z podrośniętymi dzieciakami. W domu tymczasowym jest nazywana "Mariolką" na cześć Mariolki z kabaretu, bo charaktery i pomysły mają podobne.Jedyną jej wadą jest brak tolerancji do innych psów w domu. Na spacerach nie jest źle i są one raczej bezproblemowe.
Toria potrzebuje dość silnego przewodnika, który poprowadzi ją za łapę przez świat. Zawsze była dość krótko i karnie prowadzona, co zdecydowanie pomaga jej podejmować lepsze decyzje, bo Toria bywa nieogarnięta.
Zapraszamy Was do poznania czarnulki na żywo. Obecnie przebywa w Warszawie. Kontakt: tel.: 501 797 018 lub mail: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen

Toria 21 Toria 22 Toria 23

25.05.2018 Garść wieści weterynaryjnych od Torii, która dwa dni temu miała wizytę kardiologiczną. Niestety nie mamy dobrych wieści. Toria cierpi na ciężkie zwężenie tętnicy płucnej typu tunelowatego, przerost prawej komory i pogrubienie ściany prawej komory serca. Wada jest poważna i może wpłynąć na długość życia. Można wykonać zabieg korekty wady chirurgicznie (walwuloplastyka przezskórna) ale jest to zabieg trudny, wysokiego ryzyka i wykonywany jedynie we Wrocławiu, do tego  kosztujący krocie.
Na dziś Toria nie może prowadzić sportowego trybu życia, naturalnego dla pitbulla. Dlatego szukamy dla niej mądrego domu o przeciętnym poziomie aktywności. Aktualnie sunia ma przepisane leki, których koszt jest niewielki, więc nie obciąży domowego budżetu. Na razie po Torii nie widać żadnych objawów chorobowych Śmiga, ma głowę pełną pomysłów i serducho pełne miłości!

Toria 25 Toria 26 Toria 27

11.07.2018 Toria zamieszkała w domu z Basią i Maciejem, których nie przestraszyły problemy zdrowotne czarnuli. Toria ma zapewnione spacery częstsze, ale krótkie, aby nie przemęczać chorego serduszka. W domu sunia spisuje się idealnie, nie brudzi, nie niszczy zostawiana sama. Oczywiście jak większość ttb zamiast spać na swoim posłaniu preferuje zdecydowanie spanie w łóżku ze swoimi nowymi opiekunami.  Maciej i Basia są absolutnie zakochani w Torii i wyrazili już chęć, aby czarnula została u nich na stałe (jak zakończą się postępowania sądowe przeciwko byłym właścicielom). Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować i powitać w wielkiej fundacyjnej familii AS !