IMG_2431 NELI
amstaff, wiek. ok 5 lat.

Wygląd: brązowa - pręgowana, z białymi znaczeniami.
Charakter: zrównoważona, wesoła, grzecznie podróżuje samochodem.
Zdrowie: bardzo wyniszczona, zaszczepiona, zachipowana, oczekuje na sterylizację.

Wirtualniym Opiekunem Nli była: Gosia.

O Neli dowiedzieliśmy się niedawno, choć jej tułaczka trwa już dłuższy czas...
Neli miała dom, miała właścicielkę która ją zachipowała. Z niewiadomych nam powodów oddała ją komuś, ale i tu Neli nie spotkała miłość i odpowiedzialność, bowiem i  kolejna osoba ją oddała... Ktoś powiedziałby do trzech razy sztuka - nie w tym przypadku! Kolejni właściciele Neli porzucili ją w pociągu w Siedlcach! Sunia trafiła do przechowalni w Siedlcach, gdzie próbowano ustalić właścicieli. Nikt nie chciał przyjąć bezdomnej suni.Neli suma sumarum trafiła do kolejnego schroniska do Ostrowii Mazowieckiej.Ze schroniska zabraliśmy ją my. Obecnie Neli przebywa w hoteliku dla zwierząt pod Warszawą.
2010-12-18_042

Mamy nadzieję, że Neli znajdzie w końcu prawdziwy dom! Póki co, marzy nam się aby chociaż zamieszkała w domu tymczasowym,
gdzie pod czułą opieką zostanie wyleczona i zacznie przypominać psa! Neli jest okropnie zaniedbana - ma problem ze skórą i oczami.
Po Świętach zajmiemy się jej diagnostyką.
Apelujemy do Państwa o pomoc dla Neli, pomoc w szukaniu domu, a także o pomoc finansową na jej leczenie.

28.12.2010 Odwiedziliśmy Neli w hotelu. Spacer w towarzystwie Bunia.

Neli6 Neli1 Neli2
Neli5 Neli3 Neli4

10.01.2011 Neli zamieszkała w domu tymczasowym u Darii! Krótka relacja jej tymczasowej opiekunki:
„Nelcia jest coraz bardziej radosna. Dziś odwiedził Nas mój brat z synkiem, chłopiec ma niecały rok, Neli zachowała się bardzo wyrozumiale, pod ścisłą kontrolą obwąchała dziecko, ale nie wykazała żadnych choćby najmniejszych niepokojących sygnałów, bardzo grzecznie i cierpliwie dała się małemu "macać", a na koniec dała mu soczystego buziaka w nos i więcej już głębszego zainteresowania nie wykazała. Na  spacerkach sunia jest grzeczna - interesuje się psami, ale nie mam problemu z odciągnięciem jej od innych czworonogów, ani nie widzę żadnych przejawów agresji z jej strony. Jej ulubioną przekąską poza psimi ciasteczkami jest serek biały tłusty, który pochłania z prędkością światła. Jeśli chodzi o posiłki takie jak sucha karma, czy ryż to najchętniej z puszką, bo inaczej jest dla niej "fu". Generalnie mała czuję się chyba całkiem dobrze i nie sprawia absolutnie żadnych problemów.”

11.03.2011 Luty dla Neli z jednej strony był miesiącem przytulanek, spacerów, wysypiania się na kanapie czyli korzystania w pełni z dobrodziejstw DT, a drugie – niestety – wizyt u weterynarzy. Badanie moczu i krwi wykazały prawdopodobną niewydolność nerek oraz być może problemy z wątrobą. Badanie USG u dr. Marcińskiego pokazało zaawansowane zapalenie przewlekłe nerek z możliwym zaostrzeniem procesu. Dalesz diagnozowanie i leczenie Neli chcemy poprowadzić już u weterynarza nefrologa. Na szczęście sunia w ogóle nie sprawia wrażenia chorej – jest żywa, aktywna i wesoła i ma apetyt.

Neli7 Neli8 Neli9
Neli10 Neli11 Neli12

9.04.2011 Nareszcie przyszedł ten właściwy dzień, w którym mamy zaszczyt przenieść temat Neli do działu Happy Endów. Nasza malutka kruszynka, schorowana, wydawało by się że bez szans na adopcje z uwagi na chorobę nerek, ma dom! I to nie byle jaki! Nelcia zostaje w domu tymczasowym u Darii, która od początku pokochała Nelcię jak swoją własną.

Dodatkowo Daria zgodziła się przyjąć do siebie Bunia na dom tymczasowy, za także jej ogromnie dziękujemy!
Wczoraj byliśmy w odwiedzinach u naszych podopiecznych, więc relacje foto poniżej.

Daria, dziękujemy!!!

DSC_0694 DSC_0689 2

13.03.2013 4 marca Neli przeszła za Tęczowy Most. Po życiu pełnym tułaczki, dwa ostatnie lata Neli przezyła u boku kochającej, troskliwej osoby. Dziękujemy za ten czas podarowany Neli.
"Nelunia przeszła za TM... Walczyliśmy, ale nie mogliśmy już nic więcej dla niej zrobić, każdy kolejny dzień był dla niej coraz większą męką... Żałujemy, że była z nami tak krótko...    Na zawsze pozostanie w naszych sercacach..."

Neli bw