Chalka male2

CHAŁKA
w typie amstaffa, wiek ok. 3 lat

Wygląd: ruda, z białymi znaczeniami.
Charakter: trochę lękliwa, spokojna do ludzi
Zdrowie: w trakcie diagnostyki.

Miejsce pobytu: dom stały, Piła
Wirtualnym Opiekunem był: Dawid Wojcik

Chałka to ok. 3-letnia sunia w typie amstaffa. Została znaleziona w okolicy Mszczonowa.
Gdy po nią pojechaliśmy, zobaczyliśmy 25 kilogramową kupkę nieszczęścia, uciekająca nawet przed wzrokiem człowieka. Chałka cała sobą przepraszała, że żyje. Jej wygląd wskazywał na spore problemy zdrowotne. Podczas wizyty w lecznicy okazało się że sunia jest chora na babeszjozę. Dzięki szybkiej pomocy lekarzy, dziś stan Chałki jest stabilny, a leczenie trwa. Co jest dobrą wieścią, Chałka nie cierpi na żadną zaraźliwą chorobę, fatalny wygląd zewnętrzny związany jest prawdopodobnie z alergią – skóra i sierść powinny w dość szybkim czasie się zregenerować.

Chalka 3 Chalka 4 Chalka 7

Szukamy dla Chałki pilnie domu, ponieważ sunia potrzebuje czasu, troski i nauki. Jest trochę lękowa, więc człowiek musi dać jej poczucie bezpieczeństwa. Okazuje się, że Chałka wyjątkowo cieszy się do dzieci, więc moglibyśmy spróbować nawet domu z dzieciakami. Niestety Chałka kiepsko reaguje na psy, widać że te ją stresują, więc szukamy domu bezpsiowego lub mającego doświadczenie w prowadzeniu stada, z możliwością rozdzielania zwierząt. Do kotów nie jest sprawdzona w bezpośrednim kontakcie, ale nie zwracała większej uwagi na koty w lecznicy. W warunkach hotelu Chałka nie niszczy, nie załatwia się w pokoiku, więc jest duża szansa, że w domu odnajdzie się dobrze.
Leczenie Chałki dla potencjalnego domu nie będzie trudne. Polega na podawaniu 2 razy dziennie tabletek oraz odpowiedniej karmy (sunia nie powinna za bardzo podjadać różnych śmieci).
Chałka aktualnie przebywa w domu tymczasowym w Gdyni, u Mileny (dziękujemy!)

Jeśli ktoś chciałby pomóc Chałeczce, będziemy bardzo wdzięczni! Sunia przede wszystkim potrzebuje domu ale też potrzebuje: karmy (koniecznie karmy Grain Free z jagnięciną i batatami - tylko ta składem pasuje pod jej alergie), środków przeciw kleszczom (Foresto, Simparicę) oraz środków finansowych na dotychczasowe i przyszłe leczenie.
z dopiskiem DAROWIZNA CHAŁKA

Chalka 10 Chalka 12 Chalka 14

23.05.2017 Mija miesiąc odkąd Chałka zamieszkała w domu tymczasowym u Mileny, więc czas na trochę informacji o suni. Zaczniemy od tego, że Chałka 26 mają będzie miała zabieg sterylizacji, po którym powoli zaczniemy rozglądać się za nowym domem dla niej. Chałka jest jeszcze w trakcie leczenia skóry, ale ta już i tak wygląda o dużo lepiej, dlatego można przeprowadzić sterylizację.
Chałka codziennie uczy się życia w mieście. Początki były trudne, bo miasto to było coś, czego nie znała. Dziś, coraz pewniej, chodzi znanymi jej ścieżkami, zaczyna interesować się otoczeniem, swobodniej spaceruje po parku. Dzielnie walczy ze strachem, choć w obcych miejscach wciąż przykleja się Milenie do nóg.
Chałka jest urocza. W stosunku do ludzi nie ma w sobie krzty agresji. Uwielbia dzieci, przy nich staje się zupełnie odprężona. Puszczona ze smyczy bardzo się pilnuje, przychodzi na zawołanie. Super jeździ autem, autobus jeszcze ją nieco przeraża, ale i tu mamy postępy, gdyż już sama do niego wsiada i wysiada. Względem innych psów jest pozytywnie nastawiona, nieśmiało nawet zachęca je do zabawy. Ale sprowokowana, na zaczepkę odpowie.W domu utrzymuje czystość, od trzech tygodni przyzwyczajana jest do klatki kennelowej, gdyż zostawiona sama, potrafiła nabroić. Klatka póki co musi być należycie zabezpieczona, bo zdarzyło się Chałce wygrać z kennelem.

Chalka 17 Chalka 18 Chalka 19

14.06.2017 Chałka, która trafiła do nas w opłakanym stanie, z babeszjozą, w weekend stała się mieszkanką Piły. Zamieszkała u Agnieszki i Remika, oraz ich dwójki wspaniałych dzieci Weroniki i Alka. Do towarzystwa ma również uratowanego kota Pioruna.
Chałka w domu tymczasowym spędziła 1,5 miesiąca, przeszła tam ogromną metamorfozę, by w pełni gotowa wyruszyć po nowe, lepsze życie! Nowa rodzina niesamowicie odpowiedzialne podeszła do adopcji i od kilku tygodni przygotowywała się na przyjazd suni. Chałka będzie miała wspaniałą opiekę, bo jej nowa mama jest menadżerem kliniki weterynaryjnej, więc mała trafiła w najlepsze możliwe ręce. Takie adopcje to zwieńczenie naszej pracy i przede wszystkim ogromna radość!
Pięknie dziękujemy Milenie za wspaniały dom tymczasowy, Chałka zmieniła się nie do poznania, zarówno zdrowotne, jak i psychicznie! Nabrała pewności siebie, stała się fajną i otwartą sunią, w 100% gotową na przeprowadzkę. Dziękujemy też Oli za wizytę przedadopcyjna. Ale przede wszystkim dziękujemy Agnieszce i Remikowi za podarowanie Chałce domu, jaki nam się marzył! Z wielką przyjemnością witamy Was w naszej ogromnej Family AST, cieszymy się, że jesteście jej częścią!

19029371 1549063591834295 5714236026774008920 n 19059752 1549063698500951 7554020928280973221 n