Demon male2

DEMO Złoty Bull
amstaff, wiek 8 lat

Wygląd: ciemnobrązowy,posiwiały pysk, krępy, mocnej budowy.
Charakter: aktywny, chętny do spacerów i zabawy, nie polecany do innych zwierząt. 
Zdrowie: zdrowy.

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Katowice.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wirtualny Opiekun: brak

Demon to 8-letni pies w typie amstaffa, mocnej, krępej budowy. Został oddany pod nasze skrzydła przez właścicieli, którzy nie radzili sobie z jego siłą, nadmiarem energii, tendencjami do ucieczek i nie mieli czasu na zaspokajanie podstawowych potrzeb. Psiaka wcześniej mieli z adopcji prywatnej.
Demon dał nam się poznać jako fajny i mimo wszystko prosty pies. Bardzo dobrze znosi nowe warunki, ładnie odnajduje się w mieszkaniu, nie niszczy, nie szczeka zostawiany sam, ładnie się wycisza. Kluczem do zbudowania poprawnej relacji z nim jest zapewnienie mu fajnych spacerów i sporej aktywności. Nie jest to typ wyczynowca, ale porządny spacer to podstawa jego egzystencji. Demon mieszkał w domu z dziećmi i w tym czasie nie wykazał niepokojących zachowań. Jednak spacer z nim i z dzieckiem u boku był niemożliwy, bo pies rzeczywiście bardzo ciągnął. Dodatkowo spuszczony ze smyczy szukał wrażeń na własną łapę i do dziś miewa myśli o ucieczce, ale zawołany odpuszcza.
Demo w stosunku do psów jest raczej obojętny. Z kotami nie miał styczności. Zalecane jest jednak, aby był zwierzęcym jedynakiem. Psiak niebawem zostanie poddany zabiegowi kastracji. Aktualnie mieszka w hotelu dla psów koło Warszawy. Dlatego też poza domem stałym, bardzo szukamy dla niego domu tymczasowego.
Jakiego opiekuna szukamy dla Demona? Na pewno aktywnego! Niech Was nie zwiedzie wiek tego pana! Idealnie byłoby wyadoptować psiaka do domu z ogródkiem, wtedy Demon miałby dodatkową możliwość dania upustu emocjom na ogródku, prócz regularnych spacerów. Ale nie jest to warunek konieczny. Rozpatrzymy chętnie adopcję do mieszkania. Zapraszamy do kontaktu: tel 501 797 018 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Demon 2 Demon 4 Demon 5
Demon 6 Demon 7 Demon 8

05.03.2019  Demo już po zabiegu kastracji oraz usunięcia narośli z powieki jak również konsultacji ortopedycznej. Guzek usunięty z oka wymagał korekty entropium. Po wygojeniu sie będziemy wiedzieć, czy potrzebna będzie jeszcze jedna korygująca operacja. Największe problemy jednak są w tylnych łapach psiaka, w których dawno temu pozrywane zostały więzadła krzyżowe. W łapie lewej obecne są liczne zwyrodnienia w obrębie stawu kolanowego oraz w okolicy bloczka rzepki i obu biegunów rzepki. Analogicznie są zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego w kończynie prawej, lecz o mniejszym stopniu nasilenia. Gdyby tylko to było problemem, to rozwiązaniem byłaby operacja TTA lub TPLO, ale niestety prócz powyższych u Demo jest obecna deformacja rotacyjna i kątowa kości piszczelowej a rzepka jest położona na bocznym kłykciu kości udowej. Oznacza to że przed psiakiem nie jedna, nie dwie ale co najmniej 3 operacje na samą lewą łapę, a przynajmniej jedna na prawą. Będziemy jeszcze konsultować się u dr Bissenika. Może on znajdzie rozwiązanie na zmniejszenie ilości zabiegów.
Informacje te są dośc załamujące, Demo wymaga dużych nakładów i finansowych i czasowych. Na chwile obecną mieszka w psim hotelu i raczej nie ma nim żadnego zainteresowania. Byłoby cudownie umieścić go choćby w domu tymczasowym, gdzie o wiele  łatwiej byłoby dbac o niego w okresie pooperacyjnym. Ale czy taki dom, nie mówiąc o domu stałym się znajdzie? Bardzo apelujemy o pomoc dla tego psiego seniora!AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
z dopiskiem DAROWIZNA DEMON

19.04.2019 Czas na garść wieści od Demo. Psiak, jak pisaliśmy, miał usuwaną narośl z powieki. Dostaliśmy wynik histopatologiczny, który brzmi: "Obraz mikroskopowy całkowicie usuniętego nabłoniaka łojowego z wtórnym, ziarniniakowym zapaleniem z cechami gradówki. Nabłoniaki łojowe są stosunkowo łagodnymi nowotworami, różnicującymi głównie w kierunku podstawnych komórek rezerwy oraz są dość częste u psów, a rzadkie u kotów. Zwykle występują u psów w średnim wieku lub starszych. Predysponowane są Cocker Spaniele. Nabłoniaki łojowe mogą mieć miejscowo inwazyjny wzrost oraz mogą nawracać, ale tylko okazjonalnie dają przerzuty do okolicznych węzłów chłonnych." Tak więc nie jest źle! Teraz zajmiemy się łapami, ale z uwagi na wiek, odczekamy chociaż miesiąc z operacją.
Demon obecnie mieszka w hotelu dla psów koło Łodzi. Bardzo prosimy o dom dla niego, chociaż tymczasowy. Na razie jest totalna cisza. Nikt nie pyta, nie dzwoni. Demo to 8-letni, normalny i aktywny pies! Co mu brakuje? Jedynie człowieka, rodziny i długich spacerów. Może Ty to zmienisz?

13.07.2019 Wczoraj Demo miał kontrolne zdjęcia RTG po przebytym zabiegu TPLO (operacja zerwanego więzadła krzyżowego). Pomimo trudności operacji, wszystko wygląda bardzo dobrze! Nasz pacjent delikatnie zaczyna stąpać na operowaną kończynę. Kolejne zdjęcia za 3 tygodnie jeśli wszystko będzie się ładnie goić. Pacjent idealnie zniósł całą ta wizytę kontrolną. Demo to w ogóle bardzo dobry pies. Aż dziw, że nikt nie chce podarować mu chociaż domu tymczasowego. Więc apelujemy po raz kolejny - Demo, 8-letni amstaff, chowany przy dzieciach, w mieszkaniu, stabilny, normalny szuka swojej przystani.

Demon 10 Demon 11 Demon 13 Demon 14

07.03.2020 Garść wieści od naszego podopiecznego Demo. Przede wszystkim - nasz kawaler szuka nieustająco nowego domu. A będzie fajnym domownikiem, bo jest przyzwyczajony do miejskiego trybu życia, ładnie znosi podróże autem, nie ma problemów z agresją. Demo do tej pory mieszał z dzieckiem i uważamy, że spokojnie może znów zamieszkać, co do psów – lepiej żeby w nowym domu był jedynakiem - nie dlatego, że jest agresorem, po prostu zawsze był jedynakiem i tak będzie mu łatwiej. Demo ma problemy ortopedyczne. Na dziś jest w pełni sprawny, ale na starość kościec odezwie się zdecydowanie szybciej niż u innych TTB. Demo cierpi też na nietrzymanie moczu, dlatego dostaje codziennie syrop Propalin, który całkowicie niweluje ten kłopot. Kasia, dziękujemy Ci za wspaniałą opiekę nad Demo w DT. Jeśli ktoś chciałby nas i Kasię wspomóc nad opieką nad Demo to potrzebujemy właśnie syropu Propalin oraz karmy Animal Grain Free jagnięcina z batatmi i miętą.

24.05.2020 Demo to uroczy starszy pan, który rozkochuje wszystkie serca. Po przebytych operacjach ma się naprawdę świetnie, zarówno dzięki profesjonalizmowi naszych weterynarzy jak i cudownej opiece Kasi. Trochę również dzięki tej opiece przytyło mu się w talii, ale nadal tarza się w piachu i nadal jest niepoprawnym wesołkiem. Nie możemy zrozumieć, czemu tak cudowny starszy pan nadal nie ma swojego domu. Serdecznie zapraszamy was do kontaktu i poznania Demona.

Demon 15 Demon 16
Demon 17 Demon 18

27.07.2020 Ta adopcja cieszy nas nad wyraz. Demo trafił do nas wiele miesięcy temu, oddany przez kolejnych właścicieli bo uciekał, bo się nie słuchał, bo niemiłosiernie ciągnął na smyczy, że aż się zrywał i lądował w schronisku. Trafił do nas na bardzo wysokich emocjach. Ale o zmiany w jego zachowaniu nie było trudno. Okazał się jednym z najprostszych i najlepszych psów jakie los stawia na naszej drodze. Receptą na tego psa okazało się zaspokojenie podstawowych potrzeb. Czyli długi, nudne spacery, bez nakręcania się, bez miliona komend, rzucania patyków. Do tego pełna miska i spokojny opiekun. Niby tak proste rzeczy, ale dla wielu nadal trudne do zrozumienia. Niestety Demon poza początkowymi problemami z emocjami, miał bardzo duże problemy ortopedyczne. Tu już nie było tak łatwo. Zerwane więzadła, rotacje piszczeli. Poprzednie domy serwowały mu ogrom bólu i cierpienia brakiem podstawowej opieki. Dziś Demo jest po operacjach i czuje się o wiele lepiej. Długo szukaliśmy mu domu. Mówiliśmy o nim prawie każdemu kto do nas telefonował w sprawie adopcji. Wtedy domy znajdowały psy młodsze, starsze, a o Demo była cisza. I myśleliśmy sobie wtedy jak to niesprawiedliwe, że tak dobry pies nie ma szczęścia. Los Demona odmieniła dopiero Kasia. To ona zgłosiła się jako dom tymczasowy w Katowicach. Demo zamieszkał u niej wiele miesięcy temu. Po tylu latach zmian, po tak długim okresie bezdomności zyskał w końcu dom. Bardzo trzymaliśmy kciuki za ten duet. Chcieliśmy aby ten pies wreszcie znalazł swoja przystań. I udało się! Nawet nie wiecie jak nas cieszy, że Demo nie musi się nigdzie przeprowadzać. Jesteśmy spokojni o niego w rękach Kasi. Kasiu, dziękujemy ci z całego serca. Jesteś przewspaniałą duszą. Pragniemy cię powitać w FAMILY AST rozkładając czerwony dywan. Demo był bardzo bliski naszemu sercu i kiedyś mu obiecaliśmy, że znajdziemy mu dom, który doceni jego charakter! I powiemy Wam - udało nam się!

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)