Masaja m2

MASAJA
w typie amstaffa, wiek ok. 8 lat.

Wygląd: ruda, podpalana, duże białe znaczenia.
Charakter: łagodna, przyjazna,grzeczna.
Zdrowie: guzy, alergia, choroby skóry.

Miejsce pobytu: dom stały, Kraków.

Masaja to ok. 8-letnia sunia w typie amstaffa. Możemy opisać ją jako słodką, łagodną i miłą dziewczynkę, która na pierwszy rzut oka wygląda jak jedno wielkie nieszczęście, mimo pociesznych oczu i machającego ogona. Widać, że w życiu miała pod górkę. Ale mimo to jest przyjacielska w stosunku do ludzi i starszych dzieci, jest spora szansa, że także z małymi dziećmi nie będzie problemu (na razie nie sprawdzaliśmy, wnioskujemy z charakteru). Potrafi się skupić na przewodniku, chętnie siada i podaje łapki widząc przysmak. Na spacerach w stosunku do psów jest obojętna, przy bliższym spotkaniu ładnie się wita. Nie wiemy jaki stosunek ma do kotów. Na smyczy lubi pociągnąć, ale ładnie odnajduje się w mieście, miejski szum jej nie przeraża.
Na ten moment się poznajemy oraz diagnozujemy. Jesteśmy już po pierwszych wizytach u weterynarzy i wstępnie wiemy, że czeka nas sporo pracy nad zdrowiem rudej panny. Masaja aktualnie przebywa w psim hotelu w Krakowie, ale bardzo intensywnie rozglądamy się za domem tymczasowym, bo musimy zająć się leczeniem jej skóry a w następnej kolejności guzami. Każdego chętnego zapraszamy na spacer zapoznawczy lub kontakt telefoniczny: 663 049 043.

Masaja1 Masaja2 Masaja3 Masaja6

11.11.2019 Masaja zamieszkała w domu tymczasowym u Darka w Krakowie. Ogromnie Ci dziękujemy! Darek mówi o pannie w samych superlatywach. Masaja grzecznie zostaje sama, podczas gdy Darek jest w pracy. W domu zachowuje czystość. Większość dnia wyleguje się na kanapie, fachowo pakując się pod kołdrę. Nie przejawia absolutnie żadnej agresji względem człowieka. Pięknie podróżuje samochodem. Grzecznie chodzi na smyczy, miasto jej nie straszne. Jeśli coś chce, potrafi być rozmowna, ale z umiarem, absolutnie nie jest typem wymuszacza. Z minusów: głośno chrapie, nie lubi kotów, do psów jest wybiórcza, na spacerach je ignoruje, natomiast przy bliższych kontaktach bywa różnie.
Masaja trafiła do schroniska bardzo zaniedbana zdrowotnie, więc nadal praca nad jej stanem trwa. Na dziś leczymy skórę, w zeskrobinie wyszedł gronkowiec i paciorkowiec. Zrobiliśmy także usg, nic poważnego tam nie widać, ale z wyników badań krwi do obserwacji jest śledziona. Najbardziej niepokojące są jednak liczne zmiany skórne, guzki, na brzuchu, w pachwinach, środkowej stronie ud, jest też spory guz na wysokości prawego stawu kolanowego i liczne guzki na listwach mlecznych, w tym jeden większy. Niestety póki nie wyleczymy skóry, nie możemy podjąć się zabiegu usuwania guzów. A dopiero ten zabieg, wraz z późniejszym badaniem histopatologicznym da nam odpowiedź, z czym mamy do czynienia.

Masaja8 Masaja9 Masaja10

18.02.2020 Swój własny, wymarzony dom zyskała Masaja. Tradycyjnie, bo przez zasiedzenie domu tymczasowego. Kilka tygodni temu Masaja zamieszkała u Darka w Krakowie. Podarował on jej kawałek podłogi, potem łóżka, a finalnie serca i troski. Bo Masaja była zlepkiem nieszczęścia na czterech łapach. Nasza seniorka miała masę guzów, alergie, chorobę skóry. Idealna kandydatka do adopcji, nieprawdaż? Jej odgruzowanie pochłonęło masę czasu, finansów, stresu i z pewnością dorobiło kilku siwych włosów Darkowi.  
Darku, życzymy Ci samych udanych chwil z Masajką. Życzymy Wam, aby choroby omijały Was szerokim łukiem. Życzymy Wam extra kasy w pracy, tak na wszelki wypadek! I życzymy przede wszystkim - długiego, szczęśliwego życia razem. Masaja, jesteś zdecydowanie typową córeczką tatusia. Witajcie oficjalnie w FAMILY AST.

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)