Jessy m2

JESSY
amstaff, wiek ok. 1,5 roku

Wygląd: stalowa, z białymi znaczeniami.
Charakter: emocjonalna, do domu bez dzieci i innych zwierząt.
Zdrowie: zaszczepiona, zdrowa. 

Miejsce pobytu: dom stały, Warszawa.

Jessy to błękitna panna, o sportowej sylwetce w wieku 1,5 roku. Trafiła do nas z powodu narastającego konfliktu z suczką rezydentką. Aktualnie przebywa w hotelu dla psów.
Jessy wychowywała się w domu z drugą suczką, małym dzieckiem oraz kotami. Miała okazję poznać więc wielobodźcowe środowisko, ale na dzień dzisiejszy Jessy nie nadaje się do adopcji dla rodziny posiadającej zwierzyniec oraz małe dzieci. Może w przyszłości, kiedy poziom jej emocji bardziej się ustabilizuje. Jessy jest suczką po dwóch szkoleniach z zakresu posłuszeństwa, zna komendy i ładnie pracuje z opiekunem. Jest wręcz czasami uzależniona od obecności człowieka i too także było powodem narastającego konfliktu ze starszą suczka w byłym domu. Sunia jest przyuczona do kennel klatki i zdecydowanie ta będzie jej potrzebna w okresie adaptacji w nowych warunkach. Największą bolączką Jessy są emocje i nieumiejętność radzenia sobie z nimi. Ma problem z ekscytacją, pobudzeniem, brakiem umiejętności wyciszenia, wyluzowania się. Dość łatwo się pobudza, a długo wycisza. Sunia jest przyzwyczajona do mieszkania, ładnie znosi podróże autem. Jessy jest przed zabiegiem sterylizacji. Chcemy ją jeszcze przebadać przed samym zabiegiem, aby skonsultować poziom hormonów i ich wpływ na zachowanie. Dla Jessy poszukujemy domu tymczasowego, aby nie musiała czekać na stały dom w warunkach hotelu dla psów. Jeśli możesz i chcesz pomóc, zapraszamy do kontaktu na maila lub tel.: 501 797 018

Jessy 13 Jessy 16
Jessy 18 Jessy 21

16.04.2020 Jessy po długim oczekiwaniu znalazła dom tymczasowy u Mileny i Michała w Warszawie. Jessy jest trudną sunią, ponieważ ma problemy z emocjami i ekscytacją. Po dwóch miesiącach spędzonych w hotelu, zmieniła się przeogromnie, co mamy nadzieję będzie dobrym startem w jej dalszym życiu. Praca jaką włożyli w nią szkoleniowcy z hotelu i dobre rady profesjonalistów pozwoliły nam pomóc się jej wyciszyć. Jednak bardzo trudno było znaleźć dla niej opiekunów, nawet tymczasowych. Szukaliśmy bardzo spokojnego domu, ale zarazem o dużej dozie aktywności, wyrozumiałego, otwartego na pracę z kennel klatką i naukę wyciszania. I nagle z nieba spadli Milena z Michałem. Marzenia się spełniają! Byliśmy wprawdzie pełni obaw, czy na początku Jessy się nie cofnie w wypracowanych schematach. Jednak regres nie był duży! Jesteśmy dumni i z opiekunów i z naszej cudnej podopiecznej. Przed Jessy jeszcze sterylizacja za jakies dwa miesiące, bo właśnie skończyła cieczkę. A my trzymamy kciuki, aby Jessy rozkochała serca opiekunów. Bo to „dobry materiał” na jej stałych opiekunów, a jej samej starczy już przeprowadzek. Mileno, Michale, dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami!

07.07.2020 I stało się takjak przewidywalismy i na co bardzo liczyliśmy. Jessy zostaje w swoim domu tymczasowym u Mileny i Michała. Wiemy że od początku w ich głowach kiełkowała myśl o adopcji, ale początkowa opieka była z wieloma przygodami. Ciężkimi, jakich nie życzymy nikomu. Na szczęście opiekunowie wykazali się dużą dozą akceptacji, zdrowia psychicznego i chęcią walki. Jessy przeszła u nich dużą metamorfozę. Uspokoiła się, zeszła z emocji, wyciszyła. Zmiana jest naprawdę duża. Jessy znalazła swoją rodzinę i dobry dom, cichy, spokojny, idealny dla niej. I to jest dla nas niezwykle dobra wiadomość, bo z pewnością kolejne zmiany domów nie posłużyłyby tej suni. Mileno, Michale - dziękujemy! Michał, dużo zdrowia dla Ciebie.

Jessy 23 Jessy 24

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)