Fizbo3

FIZBO
w typie amstaffa, wiek ok. 2-3 lat

Wygląd: biało-rudy.
Charakter: przyjacielski dla ludzi i psów.
Zdrowie: wykastrowany.

Miejsce pobytu: dom stały, Bydgoszcz.
Wirtualny Opiekun: brak

Fizbo to ok. 2-letni kompaktowy psiak w typie amstaffa.
Trafił do nas ze schroniska w Toruniu. Mogliśmy mu pomóc dzięki wsparciu Dominiki, która zaofiarowała Fizbo dom tymczasowy, za co bardzo dziękujemy.
To co aktualnie możemy powiedzieć na temat psa, to to że na razie dał się poznać jako łagodny zarówno do ludzi jak i psów. W DT przebywa w towarzystwie pitbullki Milki. Fizbo ma braki wychowawcze, ciągnie na smyczy, "dyskutuje", zagląda na wszystkie stoły i blaty. Ale jest pojętny, więc pewnie szybko da się go "naprostować".
Fizbo w domu zachowuje czystość, uwielbia spacery i widać że potrzebuje codziennie sporej dawki ruchu. Jest świeżo po zabiegu kastracji.

Fizbo aktualnie przebywa w domu tymczasowym w Turku. Szukamy dla niego odpowiedzialnego opiekuna, który zatroszczy się o jego wychowanie jak i potrzebny mu ruch.

Fizbo jeszcze w schroniksu:

Fizbo1 Fizbo2
I już w domu tymczasowym:
Fizbo4 Fizbo5

29.01.2014 Za Fizbo już ponad miesiąc w domu tymczasowym. Pisak w międzyczasie przeszedł zabieg kastracji i dał się lepiej poznać tymczasowym opiekunom. Poniżej obszerna relacja z DT:
„Fizbo to na pewno pies ciekawski, do wszystkiego musi podejść i wszystko musi powąchać. Dlatego też trochę z niego wiercipięta. Poza tym jest otwarty, wesoły, cieszy się do każdego człowieka, łatwo się aklimatyzuje. Jest inteligentny - dużo rozumie ale nie zawsze ma ochotę na wykonanie poleceń i trzeba się zaopatrywać w dużą ilość smaczków. Z innymi psami dogaduje się dobrze, nie okazuje żadnej agresji, ale jest dość natrętny. Jeśli widzi jakiekolwiek inne zwierzę to się spina, a po chwili mocno ciągnie. Smaczkiem nie da rady wtedy odwrócić jego uwagi. Na spacerze przy nodze daje się opanować i przez większość czasu idzie poprawnie z drobnymi korektami, ale na luźnej smyczy już często się wyrywa. Fajnie biegnie przy rowerze, mimo małego ciałka ma sporo siły. Przed wyjściem na spacer trochę się ekscytuje. Na dworze nie jest mu straszny ani śnieg ani mróz, gdy go wołamy do domu z podwórka to ładnie przychodzi, jednak na otwartym terenie na razie nie nadaje się do spuszczenia.
Jeśli chodzi o zostawanie w domu bez klatki to wszystkie blaty i kanapy jego, ale jeśli chodzi o zniszczenia to pogryzł tylko dwie plastikowe butelki. Ale na szczęscie Fizbo super przyzwyczaił się do klatki, zostaje w niej jak nas nie ma, śpi w niej w nocy i czasem w ciągu dnia też w niej odpoczywa. Ogólnie jest bardzo pocieszny, wystarczy na niego popatrzeć żeby się uśmiechnąć, uwielbia mizianie, najlepiej bez przerywania. Poza tym ma dużo energii i potrzebuje adekwatnej dawki ruchu. Na pewno będzie jeszcze wymagał sporo pracy z właścicielem.”

Fizbo ma już komplet szczepień i jest odrobaczony, nie ma też żadnych problemów zdrowotnych.

Fizbo8 Fizbo9 Fizbo10

14.02.2014 Walentynki - strzała Amora wystrzeliła!

Do nowego domu do Bydgoszczy pojechał Fizbo. Nowym rodzicom bardzo gratulujemy decyzji i życzymy wszystkiego naj naj na nowej drodze zycia z pięknym psiakiem u boku.

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)