zaba male2

ŻABA
w dalekim typie amstaff, wiek ok. 7 lat.

Wygląd: czarna,z białymi znaczeniami
Charakter: bardzo przyjazna, niezsocjalizowana.
Zdrowie: w trakcie diagnostyki, z chorymi oczami.

Miejsce pobytu: dom stały, Kutno

Wirtualny Opiekun: Szymon Kucharski

Żaba to ok. 4–letnia sunia w dalekim typie amstaffa. Siostra Saby. Sunie od urodzenia mieszkały na terenie pałacyku w Lubstowie. Miały tam swoje kojce, budy, były otoczone opieką. 2 lata temu zostały oddane przez właściciela do schroniska. Głównym powodem było dziurawe ogrodzenie terenu (przecinane przez okolicznych mieszkańców, w celu ułatwienia dostania się nad stawy), przez które sunie wydostawały się na zewnątrz i biegały po wsi. Najwyraźniej prościej było suń się pozbyć, niż rozwiązać problem ich ucieczek.

Na początku sierpnia dostaliśmy alarmujące informacje o dwóch suniach w typie amstaffa w schronisku, w bardzo kiepskiej kondycji zdrowotnej. Oraz zdjęcia. I te zdjęcia sprawiły, że mimo braku miejsc, postanowiliśmy działać. 9 sierpnia sunie trafiły do fundacji. Wprawdzie okazały się być bardziej mieszańcami, niż w typie amstaffa, ale co tam. Zarówno Żaba jak i Saba kompletnie nie potrafią chodzić na smyczy, wiją się na niej jak wężę, niespecjalnie tez radzą sobie w „miejskim” otoczeniu. Tak więc pomysł umieszczenia ich w domach tymczasowych w warszawie na razie nie jest możliwy. Dlatego sunie trafiły na razie do hotelu. Jak wychowawczo je trochę ogarniemy, będziemy starali się je umieścić w DT.

2sunie wydarzenie 1 2sunie wydarzenie 2 2sunie wydarzenie 3

Podstawowym problemem Żaby są jej oczy i gęsta, zielonkawa wydzielina w bardzo dużej ilości, która prawie przysłania całe gałki oczne. Dlatego przed nią wizyta u okulisty (niestety chwilę na nią poczeka bo nie dało rady zapisać się z dnia na dzień).

zaba 4 zaba 7 zaba 10

Bardzo prosimy Was o wsparcie naszych siostrzyczek. Przed nimi pewnie długa droga do wyzdrowienia, dojścia do siebie, nabycia manier. Prosimy o pomoc pod postacią karmy, obroży na kleszcze, suplementów na sierść, wsparcia finansowego na diagnostykę i leczenie.
Osobom chętnym wspierać dwie porzucone, schorowane dziewczynki podajemy nr konta.

W tytule prosimy o dopisek "ŻABA i SABA".
Osobom chętnym do pomocy na miejscu lub przekazania darów podajemy nasz numer telefonu: 501 797 018

13.08.2014 Żaba została wykąpana, co zniosła z dużą godnością. Dzięki temu udało nam się oczyścić oczy. Na chwilę obecną dostaje krople na zespół suchego oka, przepisane przez weterynarza u kórego była na wstępnych oględzinach.

zaba 15 zaba 16 zaba 18 zaba 22

27.08.2014 Żaba była wczoraj u okulisty. Ma zdiagnozowany zespół suchego oka. W jednym oku produkuje 10% łez, w drugim 0%. Przez 2 miesiące mamy zakraplać oczka i stawić się na wizytę kontrolną, podczas której pani doktor oceni, czy Żabie powróci samoistna produkcja, czy będzie potrzebne podawanie sztucznych łez do końca życia.
A coś więcej o Żabie? Jest cudna! Anioł nie pies! Charakter - cud, miód, malinka! W chwilę opanowała chodzenie na smyczy i wczoraj po Wawie paradowała dumnie i bez strachu. Apelujemy o dom tymczasowy dla Żabci. Idealnie, aby był to domek z ogródkiem i wolą do dalszej pracy z Żabką (niewielkiej i niezbyt trudnej).

zaba 28 zaba 27 zaba 29 zaba 25

16.09.2014 Żabcia nadal ma leczone oczka. Niestety na chwile obecną nie mamy wielkich sukcesów. No ale nie poddajemy się - leczymy, zakraplamy. I pod tym względem Żaba jest psem idealnym. Na hasło: "oczka" kładzie się i przekręca głowę, aby umożliwić zakroplenie oczu. Generalnie, Żaba powoli objawia nam się jako psiak cudowny. Po tekstach w boksie wewnętrznym (pokoju), okazuje się że jest psem, który nie niszczy, nie brudzi w pomieszczeniu. I jest szansa, że będzie z niej domowy pies.
Żaby jest bardzo grzeczna, uległa i inteligentna i to w bardzo pozytywny sposób, bo nie próbuje kombinować, aby obejść polecenie człowieka, ale robić dokładnie to, o co ją prosi. Jak dla nas Żabcia powoli nadaje się na przenosiny z kojca do domu. Dlatego tez apelujemy:
ŻABA POTRZEBUJE DOMU TYMCZASOWEGO, A TAKŻE STAŁEGO. Gdybyście słyszeli, że ktoś szuka dużej suni, łagodnej, uległej, kochanej, to mamy taką właśnie mamy.

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla siostrzyczek. Dzięki waszemu wsparciu ich skarpeta jest na dużym plusie. Rozliczenia na bieżąco uzupełniamy na forum fundacyjnym oraz na wydarzeniu na FB.

zaba 30 zaba 31

07.01.2015 Żaba nadal przebywa w hoteliku. Niestety mimo wielu ogłoszeń nie ma osób zainteresowanych daniem jej domu. A szkoda bo to bezproblemowa, przemiła sunia. W międzyczasie Żabka była na wizycie kontrolnej u okulisty, który zalecił dalsze stosowanie Cyklosporyny, jako że produkcja łez w oczach nie poprawiła się za bardzo. Zawieźliśmy tez sunię na USG, które poza małą torbielą na lewej nerce nie wykazało nic niepokojącego.

Żaba na zdjęciach z Sabą, którar ówniez szuka domu.

zaba 35 zaba 36 zaba 37
zaba 39 zaba 41 zaba 42

21.05.2015 Dziś Żabka dołączyła do Sabyi reszty zwierzęcej familii u pani Darii (Saba została adoptowana przez Darię jakis czas temu). Początki nie są łatwe. Żabka wprowadziła lekki zamęt, zaczepia miedzy innymi kota z chęcia polowania na niego, rozwala też rzeczy w nocy. Na szczęście pani Daria jest otwarta na sugestie i pomoc. My ze swojej strony wysłalismy od razu do nicj kennel klatke, która ma pomóc w okresie adaptacyjnym.

No to zapomniałam napisać.
W czwartek Żabka dołączyła do Sabki i reszty zoo pani Darii. Początki nie są łatwe. Żabka wprowadziła lekki zamęcik, np. próby zaczepiania kota z lekkim polowaniem, rozwalanie rzeczy w nocy. Na szczęście p. Daria jest otwarta na sugestie i pomoc.
Wczoraj do pani Darii nadałam kennel klatkę, która mam nadzieję pomoże w okresie adaptacyjnym.