Saba male2

SABA
w dalekim typie amstaff, wiek ok. 7 lat.

Wygląd: ruda,z dużymi białymi znaczeniami.
Charakter: przyjazna, nie wykazuje cienia agresji do ludzi, ani zwierząt.
Zdrowie: w trakcie diagnostyki, zaawansowane zmiany skórne.

Miejsce pobytu: dom stały, Kutno

Wirtualnym Opiekunem był: Szymon Kucharski

Saba to ok. 4–letnia sunia w dalekim typie amstaffa. Siostra Żaby. Sunie od urodzenia mieszkały na terenie pałacyku w Lubstowie. Miały tam swoje kojce, budy, były otoczone opieką. 2 lata temu zostały oddane przez właściciela do schroniska. Głównym powodem było dziurawe ogrodzenie terenu (przecinane przez okolicznych mieszkańców, w celu ułatwienia dostania się nad stawy), przez które sunie wydostawały się na zewnątrz i biegały po wsi. Najwyraźniej prościej było suń się pozbyć, niż rozwiązać problem ich ucieczek.

Na początku sierpnia dostaliśmy alarmujące informacje o dwóch suniach w typie amstaffa w schronisku, w bardzo kiepskiej kondycji zdrowotnej. Oraz zdjęcia. I te zdjęcia sprawiły, że mimo braku miejsc, postanowiliśmy działać. 9 sierpnia sunie trafiły do fundacji. Wprawdzie okazały się być bardziej mieszańcami, niż w typie amstaffa, ale co tam. Zarówno Żaba jak i Saba kompletnie nie potrafią chodzić na smyczy, wiją się na niej jak wężę, niespecjalnie tez radzą sobie w „miejskim” otoczeniu. Tak więc pomysł umieszczenia ich w domach tymczasowych w warszawie na razie nie jest możliwy. Dlatego sunie trafiły na razie do hotelu. Jak wychowawczo je trochę ogarniemy, będziemy starali się je umieścić w DT.

2sunie wydarzenie 5 2sunie wydarzenie 6  2sunie wydarzenie 7

Saba ma skórę w bardzo złym stanie, widać że bardzo ja wszystko swędzi i boli. Dlatego tuz po przyjeździe zabraliśmy ja do weterynarza dermatologa. Pani doktor pobrała zeskrobiny w kierunku pasożytów, grzybów i bakterii. Pobrała krew na badanie w kierunku tarczycy (nie stwierdzono niedoczynności). Z pierwszych zeskrobiny wiadomo, że w obrazie mikroskopowym nie widać ani nużeńca ani świerzbowca. Obecnie czekamy na dalsze wyniki badań, aby móc wdrożyć leczenie.

Saba 6 Saba 8 Saba 9 Saba 10

Bardzo prosimy Was o wsparcie naszych siostrzyczek. Przed nimi pewnie długa droga do wyzdrowienia, dojścia do siebie, nabycia manier. Prosimy o pomoc pod postacią karmy, obroży na kleszcze, suplementów na sierść, dla Saby szamponu Hexoderm i środków na sierść typu Megaderm, wsparcia finansowego na diagnostykę i leczenie.
Osobom chętnym wspierać dwie porzucone, schorowane dziewczynki podajemy nr konta.

W tytule prosimy o dopisek "ŻABA i SABA".
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
PayPal: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Osobom chętnym do pomocy na miejscu lub przekazania darów podajemy nasz numer telefonu: 501 797 018

13.08.2014 Saba w hoteliku:

Saba 11 Saba 16 Saba 19 Saba 20

16.09.2014 Mamy same dobre wieści. Najważniejsza i najfajniejsza wiadomość to taka, że Sabcia przeprowadziła się z hoteliku do domu tymczasowego do Pauliny z Warszawy. Bardzo dziękujemy Paulinie za ulitowanie się nad łysolką i danie jej szansy!
Ponieważ Saba zamieszkała w stolicy, przed nią nauka miejskiego życia. Trzymamy za to kciuki. Ale prawda taka, że psy to anioły i Sabinka daje właśnie tego kolejny przykład i z psa wiejskiego zamienia się błyskawicznie w psa miejskiego 9oczywiście przy włożonej w to odpowiedniej ilości pracy). Oprócz nauki miasta, przed Sabą jeszcze przekonanie do siebie kota-rezydenta, który na razie jest bardzo niezadowolony z nowej koleżanki, mimo że ta jest bardzo dla niego przyjacielska.
Natomiast z wieści zdrowotnych mamy takie, że Saba zarasta i przestaje się drapać! Na razie nie wiemy czy jest to efektem podawania antybiotyku, suplementów czy zmiany diety. Zastosowaliśmy wszystko na raz i po prostu cieszymy się z efektów! Obecnie sunia jest na karmie Brit, przyjmuje Megaderm i kąpana jest w Hexodermie (dziękujemy tym, którzy podarowali jej te rzeczy).
W badaniu USG (bardzo dziękujemy dr Niziołkowi za umożliwienie bezpłatnego badania) nie ma niepokojących zmian, poza zmianami na macicy, która kwalifikuje się do wycięcia (razem z guzem na brzuchu). Jedyne co nas aktualnie niepokoi, to fakt że Saba nie przybiera na wadze. Na razie będziemy ją ponownie odrobaczać.

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc dla siostrzyczek. Dzięki waszemu wsparciu ich skarpeta jest na dużym plusie. Rozliczenia na bieżąco uzupełniamy na forum fundacyjnym oraz na wydarzeniu na FB.

Saba 21 Saba 22 Saba 23

07.01.2015 5 listopada Saba przeszła zabieg usunięcia listwy mlecznej (tej z ogromnym guzem) oraz sterylizacji. Sunia operację zniosła dobrze. Dzięki właściwej opiece dermatologicznej skóra i sierść suni wróciły do normy i teraz Sabcia wygląda już ślicznie. A co najważniejsze – przestała się drapać.
Niestety dom tymczasowy zrezygnował z pomocy i Saba wróciła do hotelu.
Dla Saby szukamy zarówno domu tymczasowego (aby nadal mogła uczyć się życia w mieście, co szło jej bardzo dobrze) jak i domu stałego.

Saba na zdjęciach z Żabą, która również szuka domu.

Saba 39 Saba 40 Saba 41
Saba 45 Saba 43 Saba 44

16.05.2015 W miniony weekend do nowego domu przeprowadziła się Saba.
Saba to jedna z sióstr, zabranych ze schroniska w Sompolnie. Całe życie sunie mieszkały w budzie przy pałacyku w Lubstowie. Gdy je zabieraliśmy w zeszłym roku do fundacji przypominały obraz nędzy i rozpaczy. Wyleczyliśmy i zajęliśmy się brakami wychowawczymi.
Saba przeprowadziła się do pani Darii do Kutna i jej syna. Ale to nie koniec dobrych wieści. Do Saby niebawem dołączy i jej siostra Żaba. Pani Daria spróbuje podarować dom obu pannicom. Przed Żabką tylko odwiedziny u dr Garncarza. Chcemy ją zdiagnozować ponownie i zdecydować o ewentualnych zmianach w sposobie leczenia. A potem wyruszy w drogę.
Ze swojej strony pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam finansowo w ratowaniu sióstr, szczególnie panu Szymonowi, który co miesiąc pamiętał Sabie i Żabie. Dzięki Waszej pomocy w skarpecie dziewczyn został jedynie mały dług bo tylko 760 zł. Patrząc na "minusy" w skarpetach innych psów, to naprawdę niewiele.

Gdyby ktoś chciał nam pomóc i przekazać darowiznę na pokrycie zaległości, będziemy wdzięczni.
W tytule przelewu prosimy o dopisek: Darowizna na cele statutowe Saba i Żaba
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
BIGBPLPW Bank Millenium S.A.
Branch Millenium

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)