Hera 3

HERA Złoty Bull
amstaff, wiek ok. 9 lat

Wygląd: biała, w rudo-pregowane plamy.
Charakter:  wymagająca doświadczonego opiekuna.
Zdrowie: zdrowa, wysterylizowana, zaszczepiona. 

Miejsce pobytu: dom stały, Warszawa.

Hera to ok. 9-letnia, zdrowa, wysterylizowana amstaffka. Niedawno, wydawałoby się jej uporządkowany świat, wywrócił się do góry nogami.

W 2008 r. Hera została przez nas i jej, już byłych, właścicieli zabrana od hycla bo wisiał na niej "wyrok z uwagi na przynależność do rasy". Lata mijały, Hera miała dom. Wychowywała się przy pierwszym dziecku, które dziś ma 4 lata, od 8 miesięcy w jej życiu pojawił się kolejny członek rodziny. Pod koniec stycznia dostaliśmy wiadomość, że Hera w odstępie tygodnia najpierw złapała młodsze dziecko za rączkę a następnie ugryzła je w twarz. Podczas zdarzenia matka nie była w tym samym pomieszczeniu co dziecko i pies, dlatego nie jest w stanie pomóc w określeniu dokładnych okoliczności i przebiegu zdarzenia. Po tym wydarzeniu na Herę zapadł wyrok – sunia musi opuścić dom albo zostanie uśpiona.

Postawieni pod ścianą, zaczęliśmy poszukiwać kogoś kto Herę mógłby przygarnąć na dom tymczasowy (aktualnie nie mamy nawet pół miejsca w hotelach). W międzyczasie Hera przeszła obserwację w kierunku wścieklizny oraz została przeniesiona do domu rodziców byłej właścicielki. My zaś załatwiliśmy wizytę behawiorysty, aby mieć profesjonalny wgląd w sytuację oraz prawidłową ocenę psa. Wyniki tej wizyty publikujemy poniżej w formie jpgów.
Zarówno Hera jak i my mieliśmy szczęście. Tymczasową opiekę nad Hera zaoferowała pani Krystyna z Warszawy, za co bardzo pieknie dziękujemy.
Hera będzie psią jedynaczką, w domu nie ma dzieci. Od razu zaczną pracę szkoleniową w indywidualnym trybie. Zajęcia będą się odbywać 2 razy w tygodniu. Szkolenie Herze jest bardzo potrzebne. Z pewnością to pomoże jej lepiej dogadać się z Krysią, przypomni zasady i ułatwi dalsze życie. Indywidualne szkolenie niestety nie jest tanie, dlatego bardzo was prosimy o wsparcie Hery.

Osoby, którym Hera nie jest obojętna, chcące ją wspomóc, proszone są o dopisanie w tytule przelewu "Darowizna na cele statutowe - Hera".
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

Ocena behawioralna Hery:

KB Hera 1 KB Hera 2 KB Hera 3 KB Hera 4

O co możemy powiedzieć o samej Herze? Jest ona sunią domową, bez problemu odnajduje się w mieście. Mieszkała przez ostatnie 7 lat w mieszkaniu w bloku. Jest nauczona codziennego zostawania w domu. Jest przyuczona do kennel klatki. Dobrze znosi podróże autem. Przez behawiorystkę
została oceniona na normalnego, komunikującego się amstaffa, nieagresywnego. W byłym domu mieszkała z samcem mix shar peia (dość długo zajęło jej przyzwyczajenie się do niego, tu pomocna okazała się kennel klatka). Suczka nie jest polecana do kotów.

Hera 4 Hera 9 Hera 6 Hera 8 

2.03.2015 Dziś oficjalnie "dom" zyskała Złota Bullka Hera, 9-letnia amstaffka, którą w lutym po 7 latach od adopcji, oddali właściciele. Hera miała szczęście w nieszczęściu, po wielu latach spędzonych w znanej jej rodzinie, musiała zmienić miejsce zamieszkania. Na pilny apel o szukaniu chociażby domu tymczasowego zgłosiła się do nas Krysia. Zabrała Herę pomimo ciągnącej się za nią opinią "diabła". Od początku Krysia wkładała w relacje nie tylko swoje serce, ale też pracę, - szkoliła i wychowywała.
Dziś Krysia zakomunikowała, że nie ma co się oszukiwać - kocha Herę, świetnie sobie z nią radzi i nie odda nikomu. Temu duetowi życzymy samych szczęśliwych chwil. I dziękujemy wszystkim tym, którzy przyłożyli palec do tego happy endu.

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)