Drago male3

DRAGO
w typie amstaffa, urodzony 10.09.2014 r.

Wygląd: biało-rudy, w duże łaty.
Charakter: bardzo aktywny, spore braki w wychowaniu.
Zdrowie: zaszczepiony, wykastrowany.

Miejsce pobytu: dom stały, Częstochowa

Drago to szczeniak w typie amstaffa, ur. 10.09.2014 r., który czeka na nowy, kochający dom. Został oddany przez właścicieli z powodu nadaktywności.
Poszukujemy dla tego młodzieńca mądrych, troskliwych opiekunów, którzy poprowadzą go przez życie oraz poświęcą swój czas i fundusze na szkolenie. Drago jest aktywnym psem, który lubi zabawy i ruch.
Pies jest łagodny do ludzi, psów, kotów. Bywa natarczywy i nieokrzesany, ale bardzo szybko reaguje na korekty. W rękach pracowitego przewodnika wyrośnie na fajnego, skorego do pracy amstaffa.
Drago jest psem domowym, nie obce mu miasto, ruch i gwar. Aktualnie przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.
Warunkiem adopcji Drago jest szkolenie w kierunku PT oraz kastracja po osiągnięciu dojrzałości.

Drago 1 Drago 5 Drago 6 Drago 4

17.03.2015 Dziś do nowej rodziny przeprowadził się młodzieniec Drago. Długo domu nie szukał. Rodzina, która podarowała Drago dom przeszła nasz proces adopcyjny przy Lilo, finalnie ona trafiła do rodziny we Wrocławiu, a Agnieszka z mężem czekali na kolejnego szczeniaka, który się u nas pojawi. I jak na zawołanie, tak też się stało. Przyjechali, poznali, przemyśleli i zaadoptowali.
Kochani, dziękujemy Wam za cierpliwość i teraz życzymy Wam jej jeszcze więcej! Przy szczeniaku będą Wam potrzebne jej duże pokłady.

07.04.2015 Pod opiekę fundacji wrócił z adopcji Drago, 7-miesięczny amstaff. Właściciele po kilku dniach po adopcji oddali go, jako powód oddania wskazali brak czasu na szkolenie, nieumiejętność wyciszania, zachowania obsesyjne w postaci natrętnego lizania. Przed adopcją, podczas wizyty przedadopcyjnej rozmawialiśmy jak ważna jest praca ze szczeniakiem, szkolenie, a przede wszystkim nauka wyciszania i samokontroli.
Obecnie Drago przebywa pod opieką szkoleniowiec Sylwii ze szkoły Superrdog Szkoła dla Psów, w Warszawie.
3 kwietnia przeszedł zabieg kastracji. Dodatkowo jest na diecie eliminacyjnej, bo ma alergię pokarmową. Będziemy Was informować co słychać u Drago. Trzymajcie kciuki, by jak najszybciej możliwe było znalezienie dla niego mądrego domu.

20.04.2015 Drago to 8-miesięczny, wykastrowany amstaff, pełen energii i miłości do wszystkich. Kocha ludzi i psy. Żaden człowiek nie przejdzie niezauważony. Drago uwielbia kontakt z człowiekiem. Ale też wymusza ten kontakt. Jeżeli człowiek mu na to pozwoli, Drago będzie na nim wisiał i wiecznie chciał się z nim bawić – a przecież nie o to chodzi. Uczony jest kennel klatki, która bardzo pomaga w jego wyciszaniu.
Relacja tymczasowej opiekunki Sylwii:
„Drago na początku bardzo się pobudzał, nie umiał się wyciszać, między spacerami nie spał, cały czas chodził i musiał coś robić np. zaczepiał mojego psa Borysa do zabawy. Tu Borys spisał się rewelacyjnie bo nie reagował na jego zabawowe zaczepki. W końcu musiał odpuścić. Konsekwencja moja i Borysa doprowadziły do tego, że dzisiaj Drago głównie śpi między spacerami lub spokojnie sobie leży. Oczywiście, że jeszcze nieraz próbuje zabawy z Borysem czy też zaczepia mnie, w końcu to młody psiak pełen energii, ale konsekwentnie uczymy go spokoju i opanowania . Jest uparty, ale ma cudowny charakter. Daje zrobić sobie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne np. wpuszczanie kropelek do oczu. Nie broni zasobów. Ma problem z zostawaniem w domu – gdy zostaje sam szczeka,  ale jakieś 15 min. Potem jest cisza. Pracuję nad jego umiejętnością zostawania samemu.
Drago jest bardzo energicznym psem. Potrzebuje dużo ruchu i konsekwentnej pracy. To taki mały wulkan energii. Bardzo szybko łapie wszystkie komendy a ćwiczenia z nim to czysta przyjemność. Bez problemu może zamieszkać z innym psem w domu ale najlepiej aby ten drugi pies był bardzo wyciszony, aby Drago mógł uczyć się od niego spokoju lub aby nowi właścicielu umieli zapanować nad kontaktami psów."
Podsumowując Drago to cudowny psiak, pełen energii i chęci pracy z człowiekiem. Szybko się uczy ale też szybko się pobudzający więc w jego przypadku nauka wyciszania i samokontroli to podstawa. Drago czeka na mądry dom pod opieką Fundacji AST. Warunkiem adopcji jest szkolenie pod okiem profesjonalisty.

Drago 21 Drago 14 Drago 26 Drago 28

27.04.2015 Nasz młodzieniec Drago w słowach Wolontariuszki Szajnogi i obiektywie Karoliny Czerny.
"Piękna, słoneczna środa, Stadion Narodowy. To w tej niezwykłej scenerii przypadł mi zaszczyt osobistego poznania fundacyjnego kawalera Drago. Byłam go bardzo ciekawa, a dotychczas znałam go tylko z opisów. Jak w centrum wielkiego miasta odnajdzie się gałgan, który stracił dom, bo był nie do okiełznania i zbyt energetyczny według swoich poprzednich właścicieli? Ten sam, który przez Sylwię, szkoleniowca z SuperrDog, która zdecydowała się dać mu dom tymczasowy, określany był jako psiak z trudnościami w wyciszaniu się, inteligentny, kochający ludzi ale też ze skłonnościami do "wiszenia" na człowieku, wulkan energii, wymagający konsekwentnej pracy. Kiedy dotarłam na miejsce uznałam, ze pogoda jest na medal, Stadion też się spisał-potężny i majestatyczny. Jaki będzie Drago? Zobaczyłam przystojnego psiego podrostka, z plamą na grzbiecie, wyglądającą, jakby ktoś wylał na niego szklankę mleka. Przepiękny. Powitał mnie umiarkowanie entuzjastycznie, bo uprzedzona o jego wylewności, starałam się nie pobudzać go zanadto. Karolina przystąpiła do focenia, Sylwia ustawiała naszego psiego modela, a ja rozpuszczałam się pod urokiem Drago. Wszystkie byłyśmy zaskoczone jego zachowaniem w tej niecodziennej sytuacji. Drago pięknie się skupiał na Sylwii, wykonywał jej polecenia, jak prawdziwy profesjonalista uważny na trzask spustu aparatu, wyczekiwał do momentu, gdy fotografka będzie zadowolona. W Fundacji przykładamy ogromną wagę do realizowania indywidualnych potrzeb psów. Na sesji dały się poznać efekty ogromnej pracy, jaką z Drago wykonała Sylwia. Ten rozhamowany wcześniej psiak, konsekwentnie prowadzony, przyuczany do klatki kennelowej, poddawany treningowi wyciszania się i spalający energię poprzez wyzwania umysłowe, staje się stopniowo zupełnie innym psem, niż ten z pierwszych dni pobytu w Fundacji. I zasługuje na takiego człowieka, który doceniając jego inteligencję, będzie chciał z nim pracować, kontynuując drogę, którą rozpoczęła z nim Sylwia. Pracować nad jego skupianiem uwagi na przewodniku, nie odpuszczać pracy z klatką kennelową, męczyć bardziej głowę, niż wspaniałe mięśnie, egzekwować posłuszeństwo, wykorzystując namiętną miłość Drago do przysmaków. Uwielbiam mądralińskie gałgany i życzę Drago z całego serca by znalazł Dom, który pokocha go i pracę z nim na zawsze! Dziękuję Karolinie, Sylwii i Drago za magiczne przedpołudnie!"

Drago 34 Drago 38 Drago 41 Drago 42
Drago 44 Drago 46 Drago 47Drago 50


12.05.2015
Dziś nasz podopieczny przeprowadził się do nowego domu, do Martyny i Pawła do Częstochowy. Państwo stracili swojego amstaffa, po długiej walce z chorobą. W nas rodzą się pytania "czy dadzą radę, czy podołają", jednak decyzja była bardzo przemyślana i to nam się podoba! Łatwo nie będzie, ale musi się udać!
Sylwia ze szkoły Superrdog Szkoła dla Psów - po raz kolejny podziękowania dla Ciebie za poprowadzenie za łapę psa ku adopcji i danie mu DT!

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)