Dora male2

DORA
amstaff, wiek 4 lata.

Wygląd: czarno-brązowa, pręgowana, z biąłymi znaczeniami.
Charakter: przyjazna, domowa, łagodna.
Zdrowie: zagłodzona, wyniszczona, w trakcie leczenia

Miejsce pobytu: dom stały, Toruń.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wirtualnym Opiekunem była: Paulina Stelmach

Dora miała szczęście w nieszczęściu - jej zagłodzenie zgłosili do inspektora do spraw zwierząt sąsiedzi. Była jednym z wielu tysięcy psów na wsi, pozostawionych samych sobie w przydomowych ogródkach. Ludzka obojętność, brak szacunku, brak podstawowej opieki i choć odrobiny uczucia prawie ją zabiły.
15 września 2016 jej życie zaczęło się na nowo. Inspektorzy dokonali interwencji w sprawie suni i jej szczeniaków. Właściciele zrzekli się praw do psów. Sunia została przekazana pod opiekę Fundacja AST, miot szczeniąt trafił do Domu Tymczasowego dla Szczeniaków Judyta. Wyjaśniamy, że zgodnie z decyzją weterynarza trzeba było rozdzielić miot od matki.

Dora 1 Dora 2

Dora trafiła do lecznicy, gdzie przeszła szereg badań. Wykazały one, że stan suni wynika z zaniedbania ze strony byłych właścicieli, a nie chorób. Dora waży 11,5 kg (waga psów ras ttb to 20-35 kg). Pies jest leczony na zapalenie przewodu pokarmowego, wzmacniany kroplówkami z powodu anemii, regularnie karmiony małymi porcjami.

Jesteśmy przekonani, że Dora szybko powróci do zdrowia a przed nią jest już tylko lepsze życie. Obiecujemy po raz kolejny dołożyć wszelkich starań, aby jak najlepiej pomóc suni i znaleźć jej mądry, kochający dom. Równocześnie bardzo prosimy Was o pomoc i wsparcie – pobyt w klinice i leczenie Dory podobnie jak w poprzednich przypadkach psów zagłodzonych, nie będą tanie i trochę potrwają.
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
PayPal: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W przypadku przelewów z zagranicy:
BIGBPLPW Bank Millenium S.A.
Branch Millenium
IBAN: PL 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
Dopisek: Darowizna DORA

Dora jest miłą sunią, lgnącą do dzieci i innych psów. Jak tylko dojdzie do siebie, będziemy szukać dla niej mądrych opiekunów gotowych na wychowywanie dorosłej suni TTB z pewnymi brakami socjalizacyjnymi wynikającymi z trzymania w ogródku i braku odpowiedniej opieki.

Dora 6 Dora 7 Dora 8
Dora 9 Dora 14 Dora 13

23.09.2016 Dora z kliniki przeprowadziła się do domu tymczasowego u Agnieszki. Aga, dziękujemy za to że po raz kolejny  pomagasz, dbasz i tymczasujesz bezdomniaka!
Sunia ładnie odnalazła się w mieszkaniu, nie sprawia problemów.
Jesteśmy tez już po pierwszych badaniach. W badaniu USG wyszedł ostry stan zapalny trzustki, co wynika prawdopodobnie z zagłodzenia. Podajemy dietę lekkostrawną, leki oraz płuczemy kroplówkami jeszcze przez parę dni. W żołądku znajduje się obecnie ciało obce wielkości ok. 2-3 cm. Ponieważ nie powoduje ono niedrożności, na razie czekamy na samoistne wydalenie. Kolejne badanie USG powtarzamy za tydzień. Badanie kardiologiczne nie przyniosło ani rewelacji ani powodów do niepokoju. Będziemy je powtarzać, kiedy Dora wróci do pełnej formy. A chyba wróci w miare szybko bo już jest nie do poznanie. A minęło dopiero parę dni.

Dora 15 Dora 17 Dora 16 Dora 21

05.12.2016 Nasza zachudzona Dorka już wcale nie jest zachudzona. Wizyta w Vetcardii pokazała, że dorkowe serduszko ma się bardzo dobrze i sunia może przejść sterylizację. Ta odbyła się bez żadnych powikłań i już oficjalnie możemy stwierdzić, że Dora szuka nowego domu! Jest „odpasiona”, zdrowa i bardzo kochana. Najwyższy czas,  aby zaczęła nowy etap w swoim życiu.

Dora 33 Dora 31 Dora 32 Dora 34

13.12.2016 Kochani, rozpoczynamy poszukiwania nowego, stałego domu dla naszej podopiecznej amstaffki Dory.
Dorka dała nam się poznać jako otwarty, miły, łagodny pies. Ma w sobie nutkę niepewności, ale wynika ona z warunków w jakich była chowana. Sunia jest domowa, ładnie odnalazła się w mieszkaniu w bloku, nie szczeka, nie niszczy zostawiana sama. Lubi spać na krześle, lubi towarzystwo opiekunów. Naszym zdaniem Dora mogła by mieszkać w domu z podrośniętym dzieckiem przy mądrych rodzicach. Mogła by także mieszkać w domu ze stabilnym, dorosłym psem. Jedyną wadą u Dory jest kompletna nietolerancja kotów.
Dorka czeka na fajny dom, taki który wynagrodzi jej poprzednie lata i pokaże dobry świat. Poszukujemy domu z doświadczeniem lub osób początkujących z rasą, ale otwartych na szkolenie. Dora jest cudownym psem, ale też potrzebuje uzupełnienia braków wychowawczych (np. ciągnięcie na smyczy, praca nad sporadycznymi lękami).

Dora mieszka obecnie w domu tymczasowym w centrum Warszawy. Zapraszamy do jej osobistego poznania. Adopcja jest możliwa na terenie całej Polski.
Kontakt: 501 797 018 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

29.01.2017 Do nowego domu przeprowadziła się Dora, amstaffka, którą kilka miesięcy temu odebrano opiekunom za zaniedbanie. W troskliwych rękach domu tymczasowego doszła do siebie, a nawet przewyższyła nieco prawidłową wagę, nabrała blasku i wdzięku (no może tego drugiego mniej, bo skakanie po kanapach wychodzi jej nieporadnie). A teraz znalazła nowy dom. Dora zamieszkała u pani Joanny i jej syna Łukasza w Toruniu.
Przed nową rodziną dużo pracy, aby okiełznać nieco charakter rozweselonej dziewczynki, dużo też nowości, bo w tym domu od długiego czasu nie było czterech łap.
Chcielibyśmy podziękować, przede wszystkim domowi tymczasowemu. Aga, po raz kolejny poświęciłaś swój czas i podzieliłaś się domem z bezdomnym bullowatym. Tylko tym razem oddałaś także serducho. Wiemy, że ogromnie trudno było Ci rozstać się z Dorą, bo byłyście wielkimi przyjaciółkami! Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli Dorkę karmą oraz finansami, bo dzięki Wam Dora doszła do pełni zdrowia, została zdiagnozowana przez najlepszych lekarzy w Polsce i operowana przez najlepsze ręce. Dziękujemy Justynie z Torunia za wizytę przedadopcyjną.
Nie pozostaje nam innego jak teraz życzyć Dorce wszystkiego naj na "nowej drodze życia" i powitać kolejne osoby w Family AST.

Dora 35

 

 
 

 

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)