Lisa male2

LISA Złoty Bull
w typie amstaffa, wiek ok 8-9 lat

Wygląd: ruda, podpalana.
Charakter: domowa, spokojna, łagodna.
Zdrowie: głucha, z alergią.

Miejsce pobytu: dom stały, Warszawa

Lisa jest sunią w typie amstaffa, w wieku 8-9 lat. Jest głucha. Została znaleziona i najwyraźniej nikt jej nie szuka, tak więc jest bezdomna i u nas w fundacji czeka na lepsze jutro. My możemy jej pomóc dzięki temu, że kolejni ludzie wywrócili swoje życie do góry nogami i zgodzili się zostać domem tymczasowym dla suni.
Lisa jest sunią domową, miejską, bez problemów odnalazła się w mieszkaniu w bloku. Umie zostawać sama w mieszkaniu, nie brudzi i bardzo chętni śpi w łóżku. Nie jest psem narzucającym się, czy wchodzącym na głowę. Lubi mizianki, ale sama się nie narzuca. Cicha, spokojna, stonowana.
Do ludzi jest spokojna i łagodna. Szuka kontaktu z dziećmi, w stosunku do nich jest delikatna. Do psów na spacerach jest ciekawska, bez zachowań negatywnych, ale w domu ma zapędy do obrony zasobów.
Największą wadą Lisy jest obecnie stan zdrowia, ale po zakończeniu leczenia będzie z niej śliczna pannica. Sunia jest alergiczką i aktualnie jest leczona na skórę, a przed nią jeszcze zabieg usunięcia guzków na oczkach oraz remont stomatologiczny w paszczy. Lisa jest głucha, ale w niczym to nie przeszkadza ani jej, ani opiekunom. Bardzo dobrze można się z nia komunikować.

Aktualnie Lisa mieszka w DT w Warszawie.  I czeka na nowy, kochający dom!

Lisa 2 Lisa 3 Lisa 4
Lisa 11 Lisa 12 Lisa 14

11.01.2017 Po 2 miesiącach tymczasowania nadszedł czas na małe podsumowanie wprost z domu tymczasowego:
„Lisa z przestraszonej suni stała się bardziej pewna siebie, a nawet trochę dominująca nad naszym staffikiem. Jednakże dogaduje się z nim bez większego problemu, więc wspólne spacery nie są żadnym kłopotem, nawet gdy Bombel biega jej „po głowie” czy też przeciska się pod nią, nad nią, koło niej do zapachu który wywęszyła. Lisa o wyjścia na spacer zawsze stoi pierwsza przy drzwiach merdając ogonem - wystarczy pokazać jej smycz. Dodatkowo nabrała pewności siebie i sił na dłuższe spacery. Do spotykanych psów na spacerach jest bardzo ciekawska, wręcz stara się ciągnąć do nich popiskując. Do ludzi jest bardzo ufna, w szczególności lgnie do dzieci.
Bardzo ładnie zostaje w domu, a 8-9 godzin bez spaceru też nie jest jakimś wielkim wyzwaniem. Czas ten zazwyczaj przesypia na swoim posłaniu lub na kanapie najlepiej kładąc zadek na poduszkach. Wieczorami zasypia na swoim posłaniu, lecz w nocy jakimś dziwnym trafem budzi się w łóżku z naszą córą.
Obecnie stan zdrowia Lisy pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale jest o wiele lepiej niż jeszcze 2 miesiące temu. Gronkowca i paciorkowca z łap już prawie się pozbyliśmy. Pod koniec grudnia zrobiliśmy jej badanie krwi i poziomu żelaza. Dieta wątróbkowo-buraczana dała efekt taki jakiego oczekiwaliśmy. Pozbyliśmy się anemii a wyniki są po prostu rewelacyjne. Pozostał jeszcze zabieg usunięcia narośli na powiekach i na łapie oraz konserwacja paszczy. Niestety zabiegi te muszą jeszcze poczekać do czasu całkowitego wyleczenia bakterii.
Lisa cały czas poleca się do adopcji. Jeśli ktoś szuka psa, który jest sprawdzony do dzieci i lubi je, Lisa się poleca.

Losy Lisy szczególowo możecie śledzić na jej funpage na Facebooku.

15.03.2017 Informujemy, że Lisa przeszła udane operacje usunięcia guzka z powieki przy oku, usunięcia guzków ze skóry i zdjęcia kamienia nazębnego. Z klinki wróciła do domu tymczasowego, gdzie ma doskonałą opiekę, za która bardzo dziekujemy. Niestety powrót Liski do pełnej sprawności i zdrowia pochłonął nieco budżetu, czyli ponad 2000 zł (leczenie skóry, zabieg operacyjny, testy alergiczne). Gdyby ktoś z Was chciał nam pomóc, będziemy wdzięczni.
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
Z dopiskiem DAROWIZNA LISA
A co najważniejsze  - zaczynamy już bardzo konkretnie szukać docelowego domu dla Lisy.
Może ktoś z Was szuka stabilnej suni, wprawdzie głuchej i lekko upartej, ale za to bardzo fajnej i domowej, łagodnej do dorosłych i dzieci? Lisa utrzymuje w domu czystość, nie niszczy, bez problemu zostaje sama. Nie ma tez problemu z komunikowaniem się z nią, mimo jej głuchoty. Jeśli szukasz normalnego psa to bardzo zachęcamy do adopcji Lisy.

Lisa 15

21.04.2017 Złota Bullka LISA ma dom! I w dodatku zyskała ten dom nie zmieniając adresu zamieszkania, co oznacza że zostaje na stałe w domu tymczasowym,  u rodzinki Kasi, Tomka i ich córy Gosi.
Trafiła do fundacji kilka miesięcy temu. Przeszła nieco przygód, długie leczenie skóry, wycinanie guzów, operacje jamie ustnej i oka. Do tego ledwo chodziła, bo nóżki się tak trzęsły. Dziś Lisa jest w stanie brać udział w fundacyjnym zlocie i dzielnie maszerować przez ponad 2 godziny.
Przed Lisą jeszcze kolejne zabiegi usunięcia kolejnych guzów, ale i ona i jej nowa/stara rodzina są twardzi, więc dadzą radę.
Lisa przeszła dużą przemianę. Ale co najważniejsze zyskała rodzinę. I takie zakończenia lubimy najbardziej.

Lisa 16

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)