Zara male2

ZARA
amstaff, wiek 1,5 roku

Wygląd: czarna, z białymi znaczeniami.
Charakter: bardzo emocjonalna, spore braki w wychowaniu.
Zdrowie: zdrowa, wysterylizowana, zaszczepiona.

Miejsce pobytu: dom stały, Radzymin

Zara  to 1,5 roczna, zdrowa, wysterylizowana amstaffka. Przez dotychczasowe życie miała jednych właścicieli, ale Ci nie zrobili nic, aby ją wychowywać. Skutkiem tego Zara dziś jest bezdomna.
Zara jest sunią łagodną, ale niewychowaną i niezsocjalizowaną. Jest bardzo emocjonalna, co powoduje, że w reakcjach stresowych nie wie jak się zachować -  jojczy, szczeka, załatwia potrzeby fizjologiczne, podgryza smycz. Ma problemy z wyciszeniem się. Wcześniej nikt nic nie robił z tymi problemami i one niestety teraz są utrwalone, więc trochę zajmie pozbycie się ich. Ale obserwując Zarkę widzimy, że to materiał na fajnego psa, tylko musi trafić do ludzi, którym będzie się chciało z nią pracować. Zara jest bystra i przy „stałości dnia” i czytelności przewodnika nie sprawia większych problemów. Jednak właściciele muszą wiedzieć co robią i nie powinni pozwalać Zarze wchodzić na "wysokie obroty". Receptą na Zarę jest spokój i wyciszanie w domu.
Sunia jest łagodna do kotów. Możemy ją spokojnie polecić do domu posiadającego kota. Do psów na spacerach jest łagodna, w domu jednak wskazane, aby była jedynaczką, ponieważ w sytuacji, kiedy ma nadmiar emocji, przekierowuje je na inne czworonogi. Być może przy regularnej pracy, Zara będzie mogła w przyszłości mieszkać z innym spokojnym psem.
Zara jest przyuczona do zostawania w kennel klatce. Zostaje w niej bez problemu na kilka godzin, ale co ważne musi być wcześniej wyspacerowana i wyciszona.
Mądry domku dla Zary - poszukujemy Cię.

Zara 1 Zara 2 Zara 3

24.02.2017 Siedzieliśmy cicho, bo baliśmy się zapeszyć. Od tygodnia czarna diablica Zara mieszka w domu tymczasowym u Pauliny i Zbyszka (właścicieli Eliota, który niedawno odszedł za Tęczowy Most). Baliśmy się o to mocno, bo po cudownym, spokojnym Eliocie Paulina i Zbyszek dostali pod opiekę „córkę szatana”. Ale dali radę! Od początku słuchali rad, poskramiali emocje, zarówno swoje jak i psa, pracowali ciężko a co najważniejsze wiedzą, że to nie koniec wyzwań. A co najważniejsze - nie wyobrażają sobie, aby Zary już w ich życiu zabrakło! Także Zara nie zmieniając miejsca zamieszkania, zmieniła dom tymczasowy na stały. Powodzenia nowa rodzinko!

Zara 4 Zara 5 Zara 6

 


 

 


 

 
 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)