Tequila male4

TEQUILA
amstaff, urodzona 30.11.2012

Wygląd: czarna, z białymi duzymi znaczeniami.
Charakter: bardzo przyjazna do ludzi, pozytywna.
Zdrowie: w trakcie diagnostyki, wysterylizowana.

Miejsce pobytu: dom stały, Suwałki
Wirtualnym Opiekunem była: Paulina Stelmach

Tequila to amstaffką urodzona 30.11.2012 r. Jest wysterylizowana. Trafiła do schroniska odebrana z pseudohodowli.
To co na dzień dobry możemy o niej powiedzieć to, że jest rewelacyjna. Wyjątkowo rozmerdana, szczęśliwa, uśmiechnięta do ludzi. Podbije serce każdego. W domu tymczasowym odnalazła się idealnie. Zachowuje czystość, jest grzeczna. Uwielbia się przytulać i zdecydowanie kanapa nie jest dla niej obcym miejscem. Na spacerach nie ciągnie na smyczy, do psów póki co się ekscytuje, ale stronimy od kontaktu z uwagi na brak szczepień.  Od razu po przyjeździe do nas, Tesia przeszła przegląd weterynaryjny. I tu nie mamy dobrych wieści. W USG jest widoczny 5 cm twór, który będziemy póki co obserwować, bo być może to zmiana na kikucie macicy z uwagi na przebytą sterylizację. Dodatkowo sunia ma zapalenie układu pokarmowego. Czekamy na wyniki krwi, które zapewne pokażą nam coś więcej. Pannę czeka też leczenie kła, ponieważ ma w nim otwarty kanał.

Tequila jest cudna! Jesteśmy przekonani, że jak dojdzie do pełni formy i zdrowia, to czekać na nią będzie kolejka chętnych do adopcji bo taki pies to złoto. Sunia aktualnie przebywa w domu tymczasowym w Warszawie.

Tequila 0 Tequila 2 Tequila 3 Tequila 4

10.03.2017 Już trochę bardziej poznaliśmy nasza nowa Tequile i możemy napisać, że to naprane wspaniały pies. U nas mówimy, że pies starej daty, bo w dzisiejszych czasach większość psów z jakimi się stykamy, jest niewychowanych, nie nauczonych poprawnych zachowań i wyciszania się. Tesia każdego wita bardzo radośnie, widać że lubi kontakt z człowiekiem, ale nie jest namolna. Jeśli człowiek przerywa kontakt, sunia momentalnie się wycisza i zazwyczaj zasypia. Choć jeśli ma taką możliwość, to bardzo chętnie właduje się na kolana, co jest niewielkim problemem bo sunia nie jest mała – wazy 33 kg!
Tequila jest psem stabilnym i ładnie wyciszającym się. Nie jest też lękowa. Ładnie odnajduje się w nowych sytuacjach np. pojawiając się u kogoś z wizytą. Na spacerach nie ciągnie, choć ekscytuje się do psów (ponieważ nie jest szczepiona na nic, nie konfrontujemy jej z innymi czworonogami). Po kilkudniowej obserwacji możemy spokojnie polecić ją nawet do domu z dzieckiem, o ile rodzice będą odpowiedzialni i ogarnięci.
Tesia obecnie mieszka w mieszkaniu w bloku. Nie niszczy, nie szczeka zostawiana sama, trzyma potrzeby do czasu spaceru. Gdybyśmy nie znali jej przeszłości, nigdy byśmy nie powiedzieli, że kiedykolwiek mieszkała na dworze (przypominamy, sunia została zabrana z pseudohodowli, gdzie w złych warunkach rodziła szczeniaki, miot za miotem, co niestety mocno dobiło się na jej wyglądzie fizycznym)!
Jest nam niezmiernie miło, że odmieniamy życie tak wspaniałego psa, który absolutnie nie powinien mieszkać w budzie, tylko w domu, z ludźmi.

Aktualnie Tesia jest po badaniach krwi i USG, przed nią szczepienie i usunięcie lub spiłowanie kła. Gdyby ktoś chciał wspomóc nas przy Tequili, może przesłać fundusze na jej leczenie (obecnie poniesione koszty to 285zł).
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
dopisek DAROWIZNA TEQUILA

Tequila 6 Tequila 7 Tequila 8

30.05.2017 Informujemy, że wspaniały domek znalazla nasza podopieczna Tequila. Sunię przejęliśmy ze schroniska w Zielonej Górze, gdzie trafiła z pseudohodowli, w której rodziła co cieczkę.
Ironia losu, jej życie się odmieniło w momencie, w którym stała się bezdomna! Tesia trafiła do domu tymczasowego do Warszawy. W rękach Zuzy i jej męża przeszła szereg badań i operację sanacji jamy ustnej. Oraz wyszła na prostą. I przyszedł ten dzień - Tequila zyskała prawdziwy, kochający dom. Nowa rodzina przyjechała po nią aż z Suwałk. Nie straszna im była procedura adopcyjna ani przebyte kilometry. A dla nas współpraca przy adopcji z tą rodziną to była czystą przyjemnością! Sławku, Aniu - wszystkiego dobrego dla Waszej rodziny! Dbajcie o Tesie i witajcie w Family AST.

Tequilla 1 Tequilla 5 Tequilla 8

 


 

 


 

 
 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)