Maslanka male2

MAŚLANKA
bulterier, wiek ok. 6 lat lat

Wygląd: brązowo-czarna, pręgowana, z duzymi białymi znaczeniami.
Charakter: przyjazna do ludzi i psów, nie polecana do kotów.
Zdrowie: w trakcie diagnostyki.

Miejsce pobytu: dom stały, Gdynia

Maślanka jest ok. 6-letnią bulterierką, trochę zniszczoną i wyeksploatowaną, ale przy odrobinie opieki i pomocy weterynarzy zrobimy z niej ponownie piękną bulinkę.
Sunia ma wszczepiony chip, niestety nie jest on zarejestrowany w żadnej bazie (ani w PL, ani na świecie). Ciężko jest więc nam powiedzieć, czy to chip wszczepiony przez hodowcę ZKwP, inną organizację czy przez prywatnego właściciela.
Maślanka jest u nas dopiero chwilę, więc jesteśmy na starcie przygody z nią, zarówno zdrowotnej jak i poznawczej. Mamy już umówioną wizytę u kardiologa, a potem Maślanka pojedzie do domu tymczasowego do Gdyni, gdzie będziemy ją oceniać pod kątem zachowania oraz poddamy dalszej ocenie zdrowia (USG, alergolog).
Na razie o Maślance możemy powiedzieć, że dobrze znosi podróże autem, nie brudzi w hotelowym  boksie, lubi ludzi, nie wykazuje agresji do psów, ale do kotów jej nie polecamy. Ten kto zna bulteriery wie, że jest zdecydowanie zbyt wcześnie na stworzenie miarodajnego opisu suni. Dlatego na chwilę obecną Maślanka nie szuka domu, bo nie jesteśmy w stanie podawać Wam żadnych wiążących informacji, a to podstawa naszego działania.

Prosimy Was o wsparcie Maślanki. Zbieramy na jej diagnostykę i sterylizację. Jeśli ktoś może wspomóc sunię, będziemy wdzięczni.
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
z dopiskiem DAROWIZNA MAŚLANKA

Maslanka 2 Maslanka 4 Maslanka 5 Maslanka 6

26.03.2017 W zeszłym tygodniu Maślanka przeszła szereg badań. Została także zaszczepiona przeciw wściekliźnie oraz odrobaczona. Badania krwi i moczu wyglądają całkiem nieźle. Wskazują wprawdzie na stan zapalny, ale to potwierdza inną diagnozę, wynikającą z RTG płuc - sunia ma zapalenie oskrzeli! Niestety  maślankowe serduszko jest na granicy wyników mogących wskazywać na kardiomiopatię rozstrzeniową, sunia dostała leki a badanie trzeba będzie powtórzyć za ok. 6-8 tygodni.
W weekend Maślanka przeprowadziła się do domu tymczasowego w Trójmieście. Tam zostanie poddana dalszej ocenie dermatologicznej oraz będzie leczona na zapalenie oskrzeli. W przyszłości czeka nas sterylizacja oraz doszczepienie wirusówek.

25.04.2017 Wczoraj odwiedziliśmy naszą podopieczną Maślankę, która w domu tymczasowym została mianowana Pepą. Maślanka już blisko 3 tygodnie dzieli życie z Magdą i Przemkiem oraz dwójką ich synów i jedno jest pewne - zgrali się niesamowicie! Magda i Przemek to bardzo aktywne osoby, a Psunia pięknie się w tym odnalazła i wraz z nimi wiedzie intensywne życie.Zwiedza Trójmiasto, spaceruje nad morzem, jeździ na wycieczki i korzysta z życia! Wygląda ślicznie, przytyła i pięknie się umięśniła. W Przemka jest wpatrzona jak w obrazek!
Przed Maślanką jeszcze kontrolne rtg klatki piersiowej, kontrola kardiologiczna i sterylizacja, więc bardzo prosimy nie zapominajcie o niej!

Maslanka 7 Maslanka 8 Maslanka 9

9.06.2017 Maślanka, a po domowemu Pepa, nie pakuje walizek i nigdzie się nie przeprowadza, mimo że zmienia dom stały na dom tymczasowy! A to dlatego, że jej tymczasowi rodzice w ubiegłym tygodniu stali się jej pełnoprawną rodziną!I szczerze? Wcale nie jesteśmy zaskoczeni. Maślanka u boku Magdy i Przemka oraz ich dwójki synów, rozkwitła. Dziś wiedzie wspaniałe i aktywne życie. Zwiedza Pomorze i Kaszuby, spaceruje nad morzem, jeździ na wycieczki, odwiedza okoliczne knajpki i w pełni korzysta z życia. Wizualnie zmieniła się nie do poznania, a uśmiech nie schodzi jej z pyska, co jest największym dowodem na to, że lepiej nie mogła trafić.  Magdo, Przemku, dbajcie więc o panienkę, bo skarb Wam się trafił. Witamy Was kochani w naszej wielkiej Family AST.

19075401 1485819098156019 2065524201 n 19113253 1485819068156022 942053942 n 

 


 

 


 

 
 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)