Iga male2

IGA Złoty Bull
w typie amstaffa, wiek 10 lat

Wygląd: ciemnobrązowa, siwy pyszczek.
Charakter: łagodna i grzeczna, energiczna jak na sój wiek.
Zdrowie: wysterylizowana, po operacji wycięcia nowotworu.

Miejsce pobytu: dom stały, Szczecin

Kilka dni temu trafiła do Fundacji kolejna złota podopieczna - dziesięcioletnia Iga. Iga kilka ostatnich miesięcy spędziła najpierw w gdyńskim schronisku, a potem, po zabiegu sterylizacji, w zaprzyjaźnionym ze schroniskiem, domu tymczasowym. Niestety nie dogadała się tam z psim rezydentem, z czasem stosunki między zwierzakami stały się mocno napięte, więc konieczne było szukanie innej opcji. W tym właśnie momencie doszło do nader szczęśliwego zbiegu okoliczności – do naszej fundacji zgłosił się dom tymczasowy z Gdańska, poszukujący starszej suni. Nie było się nad czym zastanawiać i Iga przeprowadziła się do nowych opiekunów i tym samym zasiliła szeregi fundacyjnych bulli. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie decyzja Natalii i Michała, którzy otworzyli swoje serce dla Igi, pomimo tego, że są rodzicami maleńkiej Zosi, więc mają się już kim opiekować. Kochani ogromnie Wam dziękujemy.
Jaka jest Iga? Świetna. Pomimo wieku energiczna, karna, bardzo łagodna wobec dorosłych i dzieci. Na spacerach dość łaskawa wobec innych czworonogów, ale w domu powinna być jedynaczką. Jak na swój wiek wygląda bardzo dobrze, przyzwoity jest także jej stan zdrowia. Jest fanką piłeczek, ale nie jest w swojej chęci do zabawy nachalna. Mówiąc krótko jest to fajny i stabilny starszy bull.

Iga 3 Iga 4 Iga 5
Iga 7 Iga 8 Iga 9

26.10.2017 Być może pamiętacie, że niepozorny guz, który wyrósł na boku czarnuli, w wyniku biopsji okazał się być wyjątkowo złośliwym nowotworem. Uzbrojeni w tę wiedzę, wykonaliśmy szereg badań mających na celu wykluczenie przerzutów i na szczęście okazało się, że takich nie ma. Dzięki temu mogliśmy przystąpić do walki o zdrowie suni. Guz został usunięty z dużym marginesem, pacjentka czuje się całkiem nieźle. W najbliższym czasie będziemy konsultować dalsze postępowanie z lekarzem onkologiem i w zależności od jego decyzji podejmiemy odpowiednie kroki. Dla Igi i jej tymczasowej rodziny to czas próby, więc bardzo prosimy o trzymanie kciuków za naszą Złotą Bullkę. Natalia i Michał dokładają wszelkich starań, aby żyło jej się jak w raju. Kochani, ogromnie doceniamy Wasz wysiłek i troskę i wierzymy, że po pozbyciu się paskudztwa wszystko pójdzie już łatwo, bezpiecznie i „z górki”.

14.01.2018 Pilnie poszukujemy nowego Domu Tymczasowego (a marzeniem byłby Dom Stały) dla naszej podopiecznej, 11-letniej Igi. Iga spędziła ostatni rok w cudownym DT, z którego niestety musi się wyprowadzić. Mimo ogromu dobrej woli i starań opiekunów sunia nie potrafi się dogadać z ich malutką córeczką – obecność dziewczynki wyraźnie drażni staruszkę, męczy ją, nie pozwala do końca się zrelaksować. Zosia jest już na tyle duża, aby samodzielnie zabiegać o uwagę Igi, ale jednocześnie na tyle mała, że nie da się jej wytłumaczyć, że starszy pies potrzebuje odpoczynku.
Wspólne funkcjonowanie staje się coraz trudniejsze dla wszystkich – dla rodziców, którzy muszą bezustannie pilnować, by Zosia nie zbliżała się do Igi i dla samej suni, która wyraźnie manifestuje niechęć wobec dziewczynki. Iga nie wykazuje wobec małej agresji, nigdy nie próbowała jej ugryźć, ale jest po prostu zmęczona i trochę rozdrażniona jej obecnością. Na dłuższą metę taki układ nie ma sensu – z tego powodu bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu nowego DT.
Iga ma około 11 lat. Jest po udanej operacji wycięcia zmiany nowotworowej na boku – czuje się bardzo dobrze, nie ma przerzutów, nie przyjmuje żadnych leków oprócz suplementów na stawy, które od czasu do czasu jej dokuczają. Pomimo wieku jest piękną, sprawną sunią lubiącą spacery i zabawę. To bezproblemowy domownik – trzyma czystość, nie ma problemu z pozostawaniem w domu bez opiekuna, nie niszczy. Dobrze odnajduje się w mieście – nie jest lękliwa, nie zwraca uwagi na ruch uliczny, przechodniów, rowerzystów. Na spacerach z reguły bardzo dobrze dogaduje się z innymi, przyjaźnie nastawionymi psami – ładnie się z nimi wita, z niektórymi bawi – problem ma jedynie z tymi, które wykazują wobec niej jednoznacznie wrogą postawę. Pomimo tego szukamy dla niej DT bez innych zwierząt – przez krótki okres mieszkała z psem i była z nim w konflikcie (prowokowanym przez drugą stronę, ale jednak).
Dla Igi poszukujemy opiekuna, który uszanuje jej wiek i to, że czasami – jak to starszy pies – miewa gorsze dni. Poszukujemy domu bez małych dzieci i bez innych zwierząt, na parterze lub w budynku z windą – tak, aby starsza pani nie musiała zbyt wiele dreptać po schodach. Kontakt: tel. 603 341 380

24.04.2018 Iga przeprowadziła się z hotelu (w którym przebywała po opuszczeniu poprzedniego domu tymczasowego) do domu tymczasowego, do Szczecina. Zmiana ta była możliwa dzięki Piotrowi, który otworzył swój dom, a przede wszystkim serce na los bezdomnych zwierząt, zgłaszając się do nas z ofertą "tymczasu". Iga bardzo szybko przyzwyczaiła się do nowych warunków, zawłaszczając część kanapy i trochę więcej sypialnianego łóżka. Piotrze, dziękujemy Ci za dom dla suni.

28.05.2018 Wstrzymaliśmy się chwilę z przekazaniem Wam nowych wiadomości o Złotej Bullce Idze, bo ta sporo przeszła w ciągu minionego roku i chcieliśmy dać jej czas na pełną aklimatyzację w nowym DT. Dzięki temu możemy dziś możliwie wiernie opisać Wam, jaką sunią jest czarnula.
Iga dzieli dom ze swoimi aktualnymi opiekunami od dwóch miesięcy. Wcześniej trafiła do schroniska, awaryjnego DT, następnie przez dłuższy czas mieszkała z rodziną Natalii na tymczasie, z którego musiała się wskutek konfliktu z malutkim dzieckiem przenieść do hotelu. Wreszcie, po serii ogłoszeń, jej losem zainteresował się Piotr i to z nim właśnie obecnie przebywa Iga. Cały ten niespokojny czas starsza dama zniosła koncertowo. Niejeden pies miałby kłopoty z przystosowaniem, sunia tymczasem gładko i z pokorą przyjęła wszystkie zmiany z swoim życiu.
Jaka jest dziś? Według słów opiekunów bardzo stonowana, spokojna, zrównoważona. Nie przejawia zachowań niepożądanych, perfekcyjnie zachowuje czystość, bez kłopotu zostaje sama podczas nieobecności przewodnika, poświęcając ten czas na drzemkę. Doskonale jeździ samochodem, jest pogodna i bardzo przyjazna zarówno wobec swoich, jak i obcych. Nie jest typem przesiadującej na kolanach przytulanki, ale doskonale potrafi okazać przewodnikowi swoją miłość i przywiązanie.
Iga nie przepada za kontaktem z innymi psami, zwłaszcza większymi, ale sama nie inicjuje konfliktów, nie sprawia problemów w codziennych spacerach. Pomimo tego jest zdecydowanie polecana do domu bez innych zwierząt. Wiemy też, że nie powinna mieszkać z małymi dziećmi, bo w ich obecności staje się niespokojna i drażliwa.
Iga jest starszą, około 11-letnią sunią. Ze względu na problemy ortopedyczne aktualnie przechodzi cykl zajęć rehabilitacyjnych, oprócz tego musi na stałe dostawać dobrej jakości suplementy na stawy. Poza tym jak na swój wiek jest całkiem zdrowa. To idealny pies dla kogoś, kto docenia mądrą, dojrzałą przyjaźń Złotego Bulla i rozumie potrzeby starszego zwierzęcia. Iga nie potrzebuje wiele, a za wszystko, co otrzyma, odwdzięczy się stukrotnie. Obecnie mieszka w Szczecinie.
Jeśli jesteś zainteresowany adopcją Igi zadzwoń do nas pod numer 603 341 380 lub 537 156 705 lub napisz na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Iga 10 Iga 11 Iga 12 Iga 13

02.09.2018 Nowego domu nie szuka już fundacyjna weteranka Iga. Jej droga do ostatecznej i stabilnej przystani była wyjątkowo kręta i wyboista. Starsza dama dwukrotnie trafiała do schroniska w Gdyni, za drugim nie została odebrana. Znalazła DT, ale w związku z narastającym konfliktem z rezydentem po miesiącu musiała się awaryjnie przeprowadzić.
Tu wkroczyliśmy my. Iga zamieszkała na tymczasie w Gdańsku, z Natalią i jej rodziną. Przez kilka miesięcy wiodła spokojne, szczęśliwe, ustabilizowane życie… niestety do czasu. W chwili, kiedy malutka Zosia zaczęła stawiać swoje pierwsze kroczki okazało się, że Idze coraz bardziej brakuje cierpliwości wobec dziecka, a komfort jej życia wskutek silnego stresu zdecydowanie się pogarsza.Wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie mamy innego wyjścia – babunia po raz kolejny musiała się przeprowadzić.Kolejne miesiące spędziła w hotelu, pod opieką Magdy, a my nie ustawaliśmy w poszukiwaniach ludzi, z którymi starsza pani mogłaby w spokoju dożyć swoich dni. Z pomocą pospieszyli oni – Monika i Piotr. Wrażliwi, empatyczni, ciepli – poruszeni smutnym losem Igi zdecydowali, że podejmą się podarowania jej DT. Tak sunia trafiła do Szczecina. Jej opiekunowie zarzekali się, że nie myślą o adopcji. Przekonywali nas (i chyba samych siebie), że nie są gotowi na takie zobowiązanie. Z biegiem czasu jednak coraz bardziej zaczęli doceniać spokój i dojrzałą mądrość Igi, jej pogodną mimo wcześniejszych przeżyć naturę. Decyzja po prostu nie mogła być inna – pod koniec sierpnia powiedzieli nam: „Tak, chcemy ją. Na zawsze”. Wiemy, że nie jest łatwo przyjmować pod swój dach zwierzę w jesieni życia.Tym bardziej dziękujemy Wam, kochani, za podarowanie staruszce stabilności, której tak bardzo potrzebuje i życzymy jeszcze wielu wspólnych, kolorowych, zdrowych lat.

Iga 14

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)