Yoko male2

YOKO
amstaff, wiek ok 3 miesięcy

Wygląd: biała, z malutkimi czarnymi znaczeniami
Charakter: wesoła, energiczna, odważna.
Zdrowie: zdrowa

Miejsce pobytu: dom stały, Wielkopolska 

Yoko ma nieco ponad 3 miesiące, została przekazana fundacji przez poprzednią właścicielkę.
To typowa przedstawicielka rasy - nieustraszona, wesoła, energiczna, uparta jak osiołek i rozbrykana. Kombinatorka, ale jesteśmy pewni, że mądry i chętny do pracy zpsem opiekun z łatwością przekuje to w sukces, bo wrodzona bystrość umysłu i wielki apetyt na smaczki to najlepszy możliwy zestaw cech do nauki.
Yoko powoli uczy się czystości (ogarnia już ideę podkładów, choć czasem zdarzy jej się nie trafić), posłuszeństwa (komenda „siad” opanowana, kolejne w toku), odpuszczania, kiedy zbyt mocno się nakręci. Jest bardzo śmiała w stosunku do innych psów - chętnie zaczepia je do zabawy i robi, co w jej mocy, aby była to zabawa na jej warunkach. Taka panna z charakterkiem. Lubi kontakt z człowiekiem, z entuzjazmem przyjmuje zainteresowanie opiekunów.  Problemem Yoko jest duża niechęć do zostawania samej. Pozbawiona towarzystwa dwunożnych wpada w panikę, czemu daje wyraz piszcząc, wyjąc i szczekając. Na pewno trzeba będzie mocno popracować nad tymi zachowaniami już teraz, kiedy suczka jest malutka, żeby uniknąć większych kłopotów w wieku dorosłym.
Sunia mieszka obecnie z dwoma amstaffami i naszym zdaniem byłoby dobrze, aby w domu stałym również miała czworonożne towarzystwo,  przy świadomym opiekunie znacząco pomoże to w jej socjalizacji. Nie jest to jednak wymóg konieczny.  

Warunkiem adopcji Yoko jest: sterylizacja po osiągnięciu dojrzałości oraz szkolenie (Psie Przedszkole, kurs PT). Chcemy, aby nasze psy miały dobry start w życiu i były przygotowane do życia wśród innych zwierzaków i ludzi, więc są to warunki nienegocjowalne.
Chętnych do adopcji suni zapraszamy do wypełnienia ankiety przedadopcyjnej, a my po zapoznaniu się z nimi oddzwonimy do wybranych osób.
Dlatego też prosimy osoby zainteresowane adopcją:
1. o przeczytanie jak wygląda proces adopcji w Fundacji AST
2. wysłanie do nas maila zatytuowanego "YOKO - ankieta", a my odeślemy do wypełnienia ankietę.
Nasz mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Yoko 1 Yoko 6 Yoko 7
Yoko 2 Yoko 4 Yoko 5

22.08.2017 Nasza mała Yoko, zwana też Pianką lub Śnieżynką zamieszkała w Wielkopolsce, z Karoliną i Łukaszem. Do towarzystwa będzie mieć starszą siostrę, goldenkę oraz konie i inne zwierzaki. Zainteresowanie malutką było spore, a wybór niełatwy, ale jesteśmy pewni, że zdecydowaliśmy o przyszłości Yoko najlepiej jak się da. Przed rodzicami adopcyjnymi niełatwe zadanie, bo słodka powierzchowność Pianki to pozory – pod spodem kryje się hultajski charakterek, sporo uporu i wielka osobowość. Wiemy jednak, że odpowiednie wychowanie i szkolenie zrobią z niej nie tylko piękną, ale i mądrą dorosłą damę.
Karolino, Łukaszu, witajcie w naszej coraz większej fundacyjnej rodzinie, witajcie w Family AST.
Wielkie podziękowania dla Ani i Mariusza, którzy przygarnęli pod swój dach malucha w potrzebie, dla Nikity – za szalone zabawy i matczyne zainteresowanie okazywane Yoko oraz dla Tysona – za to, że jakoś te szaleństwa wytrzymał. Kochani – wiemy, jak trudno było Wam żegnać się z małą. Dziękujemy za wszystko, co zrobiliście dla niej przez te trzy tygodnie.

20952966 1635583969848923 7749794122887885321 n 21105632 1642696402471013 2833288970506868608 n

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)