Tesi male2

TESI
amstaff, wiek 2 lata

Wygląd: biała, z czarnymi znaczeniami.
Charakter: bardzo żywiołowa, do domu bez dzieci i innych zwierząt.
Zdrowie: zdrowa.

Miejsce pobytu: dom stały, Gdańsk.

Tesi jest 2-letnią amstaffką. Według słów poprzedniego właściciela miała być psim ideałem. W praktyce okazało się, że ten opis niestety dość zasadniczo odbiega od rzeczywistości. Tesi jest psem, nad którym nikt nie pracował w zakresie, który jest najważniejszy dla dorastającego szczeniaka. Sunia wprawdzie pięknie wykonuje proste sztuczki, ale za to nie potrafi się wyciszać, słabo chodzi na smyczy, nie respektuje odwołania, w chwilach silnego pobudzenia głuchnie na komendy. Jest psem pogubionym – mocno lękowym, niepewnym siebie, a jednocześnie bardzo wrażliwym. Nieprzyjemnym oszczekiwaniem reaguje na sytuacje, które ją stresują. Nie radzi sobie z emocjami.

Kilka pierwszych dni Tesi spędziła w domu tymczasowym, wspólnie jednak doszliśmy do wniosku, że sunia potrzebuje opiekuna z dużym doświadczeniem, który będzie potrafił precyzyjnie odczytywać jej nastroje i odpowiednio reagować w chwilach, kiedy nadmiernie się nakręci. Z tego powodu przenieśliśmy ją do naszego hotelu, gdzie będzie się od podstaw uczyła prawidłowego funkcjonowania z człowiekiem. Tym samym na razie nie szukamy dla niej domu – musimy dobrze ją poznać i znaleźć klucz, który pomoże w pracy nad.

Zuzia i Igor - dziękujemy za te kilka dni, które poświęciliście małej. Wiemy dobrze, że były dla Was trudne i żałujemy, że na starcie trafił Wam się tak wymagający psiak.

Tesi 1 Tesi 3 Tesi 4

14.11.2017 Mija miesiąc odkąd Tesi zamieszkała w hotelu i pod czujnym okiem szkoleniowca uczy się zasad współżycia społecznego i dobrych manier. Po tych 4 tygodniach możemy powiedzieć, że Tesi to bardzo pojętna uczennica! Przypomnimy, Tesi to pannica, która miał spore braki w wychowaniu, brak umiejętności wyciszania się, szybkie wchodzenie na wysokie obroty, wymuszanie, szczekanie, skakanie po człowieku, brak kontaktu na spacerze, wiszenie na smyczy – to podstawowe problemy, z którymi przyszło nam się zmierzyć.
Aktualnie jest dużo lepiej. W hotelu Tesi została przyzwyczajona do klatki kennelowej, która nie tylko pomaga w jej wyciszaniu, ale także ułatwi nowemu właścicielowi zostawianie jej samej w domu. Praca z Tesi polega w głównej mierze na nauce samokontroli, z bardzo dobrym skutkiem. Nie skacze już po człowieku, szybko zrozumiała, że nie tędy droga. Łapie kontakt z przewodnikiem, słucha, obserwuje, myśli na spacerach, nie wiesza się na smyczy. Spacerując na lince, zawołana (nawet cichym głosem) przybiega w ekspresowym tempie. Z wokalizowaniem jeszcze praca trwa, ale jest już o niebo lepiej.
Ten ogromny postęp pozwala nam powoli zacząć rozglądać się za domem tymczasowym dla suni. Ważne by tymczasowy opiekun był chętny do dalszej pracy, według wskazówek szkoleniowca. Ze względu na to, że praca nad Tesi ciągle trwa, póki co szukamy domu bez małych dzieci i innych zwierząt.

Tesi 6 Tesi 9

15.12.2017 Ostatnio odwiedziliśmy naszą Tesi w hotelu. Panna przechodzi dużą metarmofozę, choć do ideału mamy jeszcze kawałek. Ale wspólnie z Martą, szkoleniowcem doszliśmy do wniosku, że już czas powoli rozglądać się za nową rodziną dla tej białej torpedy.
Tesi to pies aktywny, uwielbia biegać po ogrodzie, latać za piłką, sznurem. Dzięki ciągłej pracy, zaczyna się ładnie kontrolować i myśleć, nad tym, co robi. Bardzo ładnie skupia się na przewodniku, często łapie kontakt wzrokowy, stara się słuchać, czego opiekun od niej oczekuje. Mocno wyuczone skakanie po człowieku, dziś jest coraz łatwiejsze do korygowania i mamy nadzieję powoli odchodzi w zapomnienie. Tesi bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest uważna i stara się nie napinać smyczy. Na smyczy czy lince, zawołana chętnie przybiega. W hotelu Tesi została przyzwyczajona do klatki kennelowej, która nie tylko pomaga w jej wyciszaniu, ale także ułatwi nowemu właścicielowi zostawianie jej samej w domu.
Szukamy dla Tesi rodziny bez dzieci, żywiołowość Tesi jest ogromna i sunia wciąż bywa nieuważna. Szukamy też domu bez innych zwierząt. Tesi jest taranem w kontaktach z innymi zwierzakami, psy wolą unikać kontaktu z nią. Nadto białaska jest zaborcza o jedzenie czy zabawki. Bezpieczniej więc, jeśli zostaniem psim jedynakiem.
Szukamy dla Tesi aktywnego i mądrego opiekuna. Szukamy osoby konsekwentnej, chętnej do dalszej pracy, według wskazówek szkoleniowca. Kontakt w sprawie adopcji: 661 665 695

28.03.2018 Kilka dni temu zawitała wiosna, a wraz z nią nasze marzenia rozkwitły. Może to wiosenne szaleństwo, ale podejmujemy rękawice i rozpoczynamy akcję znaleźć dom tymczasowy dla Tessi w 2 tygodnie!  A dlaczego tak? Otóż, Tessi kilka dni temu trafiła do awaryjnego DT w Gdańsku celem ogólnych badań, sterylizacji i rekonwalescencji po zabiegu. Jej tymczasowa opiekuna Agata, przez ten czas zadba o zdrowie i nieprzerwaną edukację panienki, Ale Tessi niestety nie może u niej zostać na dłużej. Po okresie rekonwalescencji będzie musiała wrócić do hotelu, a tego nie chcemy. Tessi zasłużyła na dom i swojego człowieka, dlatego też poszukujemy domu tymczasowego, a najlepiej stałego dla naszej  śnieżynki.
Tessi trafiła pod skrzydła Fundacji pół roku temu, od tego czasu zamieszkuje w hotelu, gdzie pod okiem szkoleniowca uczy się dobrych manier i nabiera ogłady i dziś jest gotowa na przeprowadzkę! Dla Tessi szukamy domu bez innych zwierząt i małych dzieci. Sunia nie przejawia żadnych zachowań agresywnych, ale jest bardzo żywiołowa, próbuje szczekaniem i skakaniem wymuszać na opiekunie różne rzeczy, może też początkowo wokalizować zostawiana sama w domu. Tessi potrzebuje osoby aktywnej, ale jednocześnie spokojnej i opanowanej, na której nie będą wrażenia robiły jej próby przejęcia kontroli. Póki co bardzo mocno prosimy Was także o wsparcie rzeczowe dla naszej podopiecznej. Potrzebujemy karmy np. Brit Care Adult Lamb and Rice i zabawek, góry zabawek (szarpaki, gryzaki, piłki), które Tessi uwielbia i unicestwia stosunkowo szybko  Kontakt w sprawie chęci podarowania domu tymczasowego lub adopcji pod numerem 661-665-695 (Natalia) lub mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tesi 10 Tesi 11

19.04.2018 Radość nasza jest ogromna, serca się radują, a na pokładzie Fundacji wielkie świętowanie! Nasza biała Tesi, nigdzie się nie przeprowadza i nie pakuje walizek a jednak w jej życiu zmienia się tylko bardzo dużo.  Od dziś Tesi jest psem pańskim, a za łapę przez życie dalej prowadzić ją będzie Agata.
Agata i Tesi trafiły na siebie przypadkiem, a okazało się, że tworzą duet idealny. Od pierwszego dnia między dziewczynami powstawała niewiarygodna nić porozumienia. Tesi pod opieką Agaty zmieniła się nie do poznania. Dlaczego? Bo Agata od początku starała się mocno zrozumieć potrzeby Tesi i o nie zadbać. Dziewczyny żyją aktywnie i mądrze. Biegają i spacerują, a przy tym szkolą się i edukują. Sunia pod przewodnictwem Agaty szybko zrozumiała, kiedy jest czas na szaleństwa i zabawę, a kiedy na odpoczynek i wyciszenie, co więcej pod czujnym okiem Agaty uczy się także poprawnych relacji z innymi psami.
Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego happy endu. Ta historia to dowód na to, że życiem rządzą przypadki. Agata zgłosiła się do nas , bo chciała zostać opiekunem tymczasowym dla Bredo, jednak w oczekiwaniu na niego, postanowiła pomóc innemu naszemu podopiecznemu. Tesi trafiła więc do niej na krótki, awaryjny DT, na czas sterylizacji i rekonwalescencji po zabiegu. Bredo znalazł wspaniały DT w stolicy, a Tesi rozkochała w sobie Agatę, która postanowiła nie wypuścić jej z rąk.
Tesi, bądź grzeczna, słuchaj matki i nie psoć jej za dużo. Agata, cierpliwości, pogody ducha i radości z panienki Ci życzymy, jednocześnie dziękując za kawał dobrej, dotychczasowej roboty! Obu Wam natomiast życzymy wielu wspólnych, aktywnych lat, w nienagannym zdrowiu. Agata, niezmiernie nam miło powitać Cię w naszej ogromnej Family AST.

 30727440 1937862816287702 6353735568412639232 o 30729303 1937862639621053 3071276511450365952 n 30740324 1937862682954382 8579940490865016832 n 30740672 1937862829621034 5286971803548254208 n

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)