Equity 6

EQUITY
amstaffka, urodzona 01.07.2011 r

Wygląd: czarna.
Charakter: przyjazna do ludzi i psów, delikatna, grzeczna.
Zdrowie: zaniedbana, wyeksploatowana po licznych porodach, problemy ortopedyczne.

Miejsce pobytu: dom stały, Elbląg.

Equity Jackdog to niespełna 7-letnia (ur. 01.07.2011) rasowa sunia staffordshire bull terrier. Została znaleziona ponad dwa tygodnie temu w woj. mazowieckim. Właściciel się nie zgłosił. Po tatuażu w uchu udało nam się poznać jej datę urodzenia oraz hodowlę z której pochodzi. Właściciel hodowli nie posiada umów sprzedaży oraz nie wyraził żadnej chęci pomocy. Equity najprawdopodobniej mieszkała w pseudohodowli. Najbezpieczniej czuje się w klatce, nie zna zasad czystości, jest bardzo wylękniona. Tak brudnego, śmierdzącego i zaniedbanego psiaka nasze oczy dawno nie widziały. Sunia ma ślady na brzuchu po licznych cesarkach, dodatkowo bardzo brzydką przepuklinę pachwinową wymagającą ingerencji chirurgicznej. Oczy i skóra wymagają leczenia. W przyszłości sunię czeka diagnostyka ortopedyczna, bo Eqi ma silną krzywicę, dodatkowo kuleje. Dlatego kwestiami weterynaryjnymi zajęliśmy się od razu. Equity obecnie mieszka w domu tymczasowym w Warszawie. Uczy się na nowo życia i korzysta z uroków normalnego kontaktu z człowiekiem. Pomimo tego co przeszła, bardzo garnie się do ludzi. Mieszka w towarzystwie dwóch stafficzek, z którymi bardzo ładnie się dogaduje. W ogóle sunia dogada się z każdym psem, bo jest typem bardzo delikatnym i uległym.
Equity czeka na nowy dom. Idealnie jakby zamieszkała w domu z ogródkiem (ale nie jest to warunek konieczny), może mieszkać w domu z psami oraz z dziećmi. Przy jej charakterze nie ma jakiś specjalnych przeciwwskazań przy adopcji.

Equity 1 Equity 4 Equity 5
Equity 2 Equity 3 Equity 7
Equity 8

27.03.2018 Equinity przeszła operację przepukliny jelitowej oraz zabieg sterylizacji. Operacja była trudna, podczas niej okazało się, że sunia ma po jednej z cesarek źle wygojoną bliznę (szwy puściły w kilku miejscach, wytwarzając miejsca na przepuklinę z przedostającymi się jelitami). Doktor się bardzo napracował przy operacji, a nasza malutka musiała mieć przetaczaną krew.
Kochani, apelujemy do Was o nie kupowanie psów w pseudohodowli, w jakiej żyć przyszło Equi. Psy są nie badane oraz rozmnażane mimo chorób i wad genetycznych. Kupując psy w pseudo wcale nie ratujecie życia szczeniakom. Za to skazujecie na cierpienie suki-rodzicielki.
Equi miała szczęście, że znalazła się na ulicy, bo dzięki temu nie odeszła w cierpieniu z powodu ugrzęźnięcia jelita oraz nadchodzącego ropomacicza.
Dziś Equi szuka domu z prawdziwego zdarzenia. Łatwo nie będzie, bo jak na psa z pseudohodowli sunia jest lękowa, wycofana i nie wie co to przytulani. Na razie nie jest radosnym i charakternym staffikiem. Ale to wyjątkowo dobry i kochany psiak, który zasługuje na najlepszy dom.

08.04.2018 Mamy przyjemność poinformować, że Equi przeprowadziła się dzisiaj do Elbląga. Zamieszkała razem z Agnieszką, Adrianem i ich synem Przemkiem. Zyskała też dwóch kumpli - staffika Heka oraz kota Alexa. Całe towarzystwo powinno się dogadać bez większych problemów. Nowa rodzino, witajcie w Family AST.  Dbajcie, kochajcie, rozpieszczajcie naszą czarnulkę.

Equity 9 Equity 10

 

 

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)