Uma male2

UMA
w typie amstaff, urodzona 12.04.2018 r

Wygląd: ruda, z dużymi białymi znaczeniami.
Charakter: energiczna, wesoła, kombinująca.
Zdrowie: odrobaczona, zaszczepiona, zachipowana

Miejsce pobytu: dom stały, Łajski

Uma to amstaffowe dziecko, które przyszło na świat 12 kwietnia 2018 r. w pseudohodowli. Trafiła do nas, a naszym zadaniem jest znalezienie dla niej dobrze dobranego domu.
Uma to jeszcze psie dziecię, ciągle uczy się nowych rzeczy, dlatego jej opis jest aktualny na tę chwilę i może ewoluować z tygodnia na tydzień.
Uma jest bardzo aktywnym i dość absorbującym szczeniakiem. Gryzie prawie wszystko co ją zainteresuje - buty, koce, elementy drewniane. Podgryza też ludzi i zwierzęta, z którymi aktualnie mieszka i które nie dość stanowczo wobec tego protestują. Dom tymczasowy Umy ćwiczy z nią pilnie komendę „nie”, ale to typ testera i kombinatora, sprawdzającego po kilka razy czy mimo wszystko nie uda jej się zrealizować obmyślonego planu, mimo sprzeciwu człowieka. Wymaga przez to sporo uwagi. Jednocześnie jest bystra i coraz bardziej otwarta w kontakcie z opiekunem, chętnie przybiega na zawołanie, coraz ładniej bawi się zabawkami. Przyuczana jest do kennel klatki, ale to początek drogi, póki co dość wyboistej. Śpi w niej grzecznie, jeżeli jest wybiegana, nudzenie się w niej skutkuje wyciem. W tym momencie nie pomaga nawet gryzak, dlatego przy nauce pozostawiania w kennel klatce bardzo ważna jest odpowiednia dawka aktywności dla małej.
Uma może mieszkać z drugim psem, ale na tę chwilę powinien to być bardzo stabilny pies, który wyznaczy jasne zasady i granice, gdyż Uma nakręca się dodatkowo, jeżeli pies np. odskoczy i odbiegnie, gdy ona będzie go gryzła do zabawy. Dobrze reaguje na spokój i opanowanie drugiego psa i wyznaczanie przez niego granic. Nie ma za to specjalnego respektu wobec kotów, mimo, że te w DT dają jej jasno do zrozumienia kiedy Uma przekracza ich granice. Sunia codziennie uczy się czegoś i jej zachowanie jest coraz lepsze, jednak jest to dopiero 2-miesięczny szczeniak , więc prawda jest taka, że nowi opiekunowie muszą liczyć się z tym, że będą musieli włożyć dużo pracy i czasu w jej wychowanie.
Sunia jest w trakcie nauki czystości, jak na szczeniaka w jej wieku dobrze sobie radzi, niemniej warto pamiętać, że w DT Uma dysponuje ogródkiem (co nieco ułatwia sprawę) i że trening czystości musi być kontynuowany przez przyszłych właścicieli.
Szukamy dla pannicy konsekwentnego i cierpliwego opiekuna, domu, który zechce wykorzystać jej zadaniowy potencjał i będzie umiał mądrze wyważyć jej aktywność i jednocześnie uczyć wyciszania. Poszukujemy kogoś bardziej od Umy upartego, otwartego na pracę z psem, chcącego się z nią szkolić.
Ze względu na podgryzanie i stosunek malutkiej do kotów, poszukujemy domu z dziećmi powyżej lat 7, bez kotów i innych mniejszych zwierząt. Ewentualny psi kompan Umy musi spełniać określoną wyżej charakterystykę, jeśli miałaby zamieszkać z samcem, musi on być wykastrowany.
Osoby zainteresowane adopcją Umy, prosimy o kontakt telefoniczny z wolontariuszką 501 797 018 (prosimy o telefon, nie wiadomości tekstowe). Zalecamy zapoznać się uprzednio z procedurą adopcyjną, dostępną tu.
Uma przebywa pod aktualnie w domu tymczasowym w Warszawie.

Uma1 Uma2 Uma3 Uma5 Uma6 Uma11

20.07.2018 Uma ma dom i wiecie co? Daleko się nie przeprowadza! Zostaje bowiem w domu tymczasowym u Kasi i Bartka, rodziny adopcyjnej Lazanki i Nesti, domu tymczasowego Złotego Bulla Dziadka. Mała wpasowała się w ich stado, ale przede wszystkim w serca, na tyle, że postanowili, że ruda będzie im towarzyszyła do późnych lat starości. Niedługo zaczyna szkolenie w psim przedszkolu. Coś czujemy, że będzie prymuską. Kasiu, Bartku - bardzo Wam dziękujemy za wszystko! Witac was w Famili AST nie musimy bo jesteście w niej od dawna.

Uma13 Uma14

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)