Demon male2

DEMON Złoty Bull
amstaff, wiek 8 lat

Wygląd: ciemnobrązowy,posiwiały pysk, krępy, mocnej budowy.
Charakter: aktywny, chętny do spacerów i zabawy, nie polecany do innych zwierząt. 
Zdrowie: zdrowy.

Miejsce pobytu: hotel dla psów, Grójec, ok. Warszawy
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Wirtualny Opiekun: brak

Demon to 8-letni pies w typie amstaffa, mocnej, krępej budowy. Został oddany pod nasze skrzydła przez właścicieli, którzy nie radzili sobie z jego siłą, nadmiarem energii, tendencjami do ucieczek i nie mieli czasu na zaspokajanie podstawowych potrzeb. Psiaka wcześniej mieli z adopcji prywatnej.
Demon dał nam się poznać jako fajny i mimo wszystko prosty pies. Bardzo dobrze znosi nowe warunki, ładnie odnajduje się w mieszkaniu, nie niszczy, nie szczeka zostawiany sam, ładnie się wycisza. Kluczem do zbudowania poprawnej relacji z nim jest zapewnienie mu fajnych spacerów i sporej aktywności. Nie jest to typ wyczynowca, ale porządny spacer to podstawa jego egzystencji. Demon mieszkał w domu z dziećmi i w tym czasie nie wykazał niepokojących zachowań. Jednak spacer z nim i z dzieckiem u boku był niemożliwy, bo pies rzeczywiście bardzo ciągnął. Dodatkowo spuszczony ze smyczy szukał wrażeń na własną łapę i do dziś miewa myśli o ucieczce, ale zawołany odpuszcza.
Demo w stosunku do psów jest raczej obojętny. Z kotami nie miał styczności. Zalecane jest jednak, aby był zwierzęcym jedynakiem. Psiak niebawem zostanie poddany zabiegowi kastracji. Aktualnie mieszka w hotelu dla psów koło Warszawy. Dlatego też poza domem stałym, bardzo szukamy dla niego domu tymczasowego.
Jakiego opiekuna szukamy dla Demona? Na pewno aktywnego! Niech Was nie zwiedzie wiek tego pana! Idealnie byłoby wyadoptować psiaka do domu z ogródkiem, wtedy Demon miałby dodatkową możliwość dania upustu emocjom na ogródku, prócz regularnych spacerów. Ale nie jest to warunek konieczny. Rozpatrzymy chętnie adopcję do mieszkania. Zapraszamy do kontaktu: tel 501 797 018 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Demon 2 Demon 4 Demon 5
Demon 6 Demon 7 Demon 8

05.03.2019  Demo już po zabiegu kastracji oraz usunięcia narośli z powieki jak również konsultacji ortopedycznej. Guzek usunięty z oka wymagał korekty entropium. Po wygojeniu sie będziemy wiedzieć, czy potrzebna będzie jeszcze jedna korygująca operacja. Największe problemy jednak są w tylnych łapach psiaka, w których dawno temu pozrywane zostały więzadła krzyżowe. W łapie lewej obecne są liczne zwyrodnienia w obrębie stawu kolanowego oraz w okolicy bloczka rzepki i obu biegunów rzepki. Analogicznie są zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego w kończynie prawej, lecz o mniejszym stopniu nasilenia. Gdyby tylko to było problemem, to rozwiązaniem byłaby operacja TTA lub TPLO, ale niestety prócz powyższych u Demo jest obecna deformacja rotacyjna i kątowa kości piszczelowej a rzepka jest położona na bocznym kłykciu kości udowej. Oznacza to że przed psiakiem nie jedna, nie dwie ale co najmniej 3 operacje na samą lewą łapę, a przynajmniej jedna na prawą. Będziemy jeszcze konsultować się u dr Bissenika. Może on znajdzie rozwiązanie na zmniejszenie ilości zabiegów.
Informacje te są dośc załamujące, Demo wymaga dużych nakładów i finansowych i czasowych. Na chwile obecną mieszka w psim hotelu i raczej nie ma nim żadnego zainteresowania. Byłoby cudownie umieścić go choćby w domu tymczasowym, gdzie o wiele  łatwiej byłoby dbac o niego w okresie pooperacyjnym. Ale czy taki dom, nie mówiąc o domu stałym się znajdzie? Bardzo apelujemy o pomoc dla tego psiego seniora!AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
z dopiskiem DAROWIZNA DEMON

19.04.2019 Czas na garść wieści od Demo. Psiak, jak pisaliśmy, miał usuwaną narośl z powieki. Dostaliśmy wynik histopatologiczny, który brzmi: "Obraz mikroskopowy całkowicie usuniętego nabłoniaka łojowego z wtórnym, ziarniniakowym zapaleniem z cechami gradówki. Nabłoniaki łojowe są stosunkowo łagodnymi nowotworami, różnicującymi głównie w kierunku podstawnych komórek rezerwy oraz są dość częste u psów, a rzadkie u kotów. Zwykle występują u psów w średnim wieku lub starszych. Predysponowane są Cocker Spaniele. Nabłoniaki łojowe mogą mieć miejscowo inwazyjny wzrost oraz mogą nawracać, ale tylko okazjonalnie dają przerzuty do okolicznych węzłów chłonnych." Tak więc nie jest źle! Teraz zajmiemy się łapami, ale z uwagi na wiek, odczekamy chociaż miesiąc z operacją.
Demon obecnie mieszka w hotelu dla psów koło Łodzi. Bardzo prosimy o dom dla niego, chociaż tymczasowy. Na razie jest totalna cisza. Nikt nie pyta, nie dzwoni. Demo to 8-letni, normalny i aktywny pies! Co mu brakuje? Jedynie człowieka, rodziny i długich spacerów. Może Ty to zmienisz?

13.07.2019 Wczoraj Demo miał kontrolne zdjęcia RTG po przebytym zabiegu TPLO (operacja zerwanego więzadła krzyżowego). Pomimo trudności operacji, wszystko wygląda bardzo dobrze! Nasz pacjent delikatnie zaczyna stąpać na operowaną kończynę. Kolejne zdjęcia za 3 tygodnie jeśli wszystko będzie się ładnie goić. Pacjent idealnie zniósł całą ta wizytę kontrolną. Demo to w ogóle bardzo dobry pies. Aż dziw, że nikt nie chce podarować mu chociaż domu tymczasowego. Więc apelujemy po raz kolejny - Demo, 8-letni amstaff, chowany przy dzieciach, w mieszkaniu, stabilny, normalny szuka swojej przystani.

Demon 10 Demon 11

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)