Saba m2

SABA Złoty Bull
w typie amstaffa, wiek 15 lat.

Wygląd: brązowo-biała.
Charakter: sunia domowa, kontaktowa, nie polecana do psów.
Zdrowie: choroba serca, duz na śledzionie, alergia.

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Warszawa.
Kontakt w sprawie adopcji: tel 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Saba to 15-letnia sunia w typie amstaffa. Jej historia w ciągu ostatniego roku jest zawiła. Rok temu sunia zostaje ogłoszona na portalu OLX. Adoptuje ją para młodych ludzi. Po roku ich sytuacja życiowa przestaje być stabilna i proszą nas o pomoc w szukaniu domu. Jakież jest nasze zaskoczenie, gdy tego samego dnia dostajemy informację, że pomoc nie już konieczna, bo Saba ma dom. Nie ukrywamy, że mając doświadczenie w adopcjach seniorów jesteśmy tym faktem mocno zdziwieni, że poszło tak szybko. Dwa tygodnie później dostajemy informację, że Saba jednak nadal szuka domu bo została porzucona, a z jej ostatnimi właścicielami nie ma kotaktu. Na szybko organizujemy dom tymczasowy. Agata i Wojtek z Warszawy, para wspaniałych ludzi postanawia nam pomóc. I tak Saba trafiła na nasz pokład.
Jak na swój wiek sunia jest w dobrej kondycji (przed nami usg serca i badania). Waży 23 kg, trochę za mało, ale to do naprawienia. Ma alergie pokarmowe, ale to sprawa do ogarnięcia. Jest kontaktowa, emocjonalna, żywa. Typowo domowy pies, którzy w ciągu dnia dużo śpi w łóżku, koniecznie pod kołdrą!  Na spacerach chodzi idealnie i nie ciągnie! Do psów nie polecamy - spina się w kontakcie bezpośrednim. Nie atakuje na ślepo, ale widać, że za młodu mogła być gałganem.
Saba szuka domu. Teraz takiego naprawdę, do końca świata. To 15-letni pies, czas na stabilizację! Chcemy aby jesień życia spędziła w dobrobycie, w trosce, w miłości, bez konieczności zmian co 2 tygodnie.  Apelujemy do Was o prawdziwy dom dla starego psa. Pamiętajcie, że Złote Bulle nie mają dużo czasu aby czekać! Nie zwlekajcie więc. Kontakt w sprawie Saby: 501 797 018 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Saba7 Saba 1
Saba 2 Saba 4

21.10.2019 Saba, jak na złotego bulla przystało, została przebadana od nosa po ogon. Niestety wieści mamy nienajlepsze. Sabcia ma złożoną wadę serca - dysplazję zastawki trójdzielnej, ubytek międzyprzedsionkowy (ASD) oraz zmiany zwyrodnieniowe na płatkach zastawki dwudzielnej. Dodatkowo ma początki nadciśnienia płucnego. Zostało jej zalecone dożywotnie podawanie Vetmedinu (5mg x 2 dziennie). W USG na śledzionie jest widoczna zmiana ogniskowa o wielkości ok. 3,5 cm x 3,7 cm. Z uwagi na serce, które może zostać poddane narkozie tylko i wyłącznie w stanie konieczności, nie zdecydowaliśmy się jeszcze na usunięcie śledziony. Skontrolujemy jamę brzuszną za miesiąc, aby ocenić rozwój choroby. A tymczasem Sabcia w domu tymczasowym odnalazła się wyśmienicie. Jest nazywana tam Dramą, bo dramatyzuje, jest wymuszająca i emocjonalna. Jako że jest mocno chuda (wynika to, już teraz wiemy, z choroby serca) to opiekunowie starają się ją odżywiać jak najlepiej. I to karmą z najwyższej półki bo się nam panna rozdrapała alergicznie (bankowo już potwierdziliśmy, że jest uczulona na Foresto).
Kochani, mamy do Was apel o wsparcie Saby: kropelkami przeciwko kleszczom, Vetmedinem (5mg lub 10mg w tabletkach) i karmą Wolfsblut Wide Plain. Gdy udostępniliśmy apel o szukanie na cito DT dla Saby odzew był ogromny. Mamy nadzieję, że i teraz będzie tak liczny. Bardzo na Was liczymy!