Smietana m4

ŚMIETANA Złoty Bull
bullterierka, wiek 12 lat.

Wygląd: biała.
Charakter: wychowana, spokojna, przyjazna, idealna.
Zdrowie: chore oczy, niedoczynnośc tarczycy, po usunięciu śledziony

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Warszawa.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do fundacji i ponownej adopcji wraca bullterrierka Śmietana. Pomimo znalezienia jej wspaniałej, troskliwej i pełnej dobra rodziny, relacje pomiędzy Śmietaną a psem rezydentem bullem Cygą, nie ułożyły się dobrze i lepiej dla obojga będzie, jeśli nie będą dzielić wspólnego domu. Pomimo ogromu pracy i treningów, sytuacja się z dnia na dzień zaostrza bez rokowań na poprawę. Opiekunowie włożyli dużo pracy, ale po prostu te dwa psy nie stworzą duetu. Tak więc zaczynamy na nowo.
Śmietana to 12-letnia sunia, która trafiła do nas po śmierci właściciela. Miła, kontaktowa, wychowana, domowa, miejska, bez agresji i bez obsesji. Jak na bulla to pies skarb. Bardzo pokochał ją zarówno dom tymczasowy jak i stały, który naprawdę oddawał ją z wielkim bólem serca. Śmietana jest świetnym psem miejskim. Nie ma problemów z hałasem, mieszkaniem w bloku jazdą autem - uwielbia wręcz podróże samochodem. Lubi ludzi, także dzieci. Śmietana jest seniorką i jej nowa rodzina musi być świadoma, że choć mentalnie ma dwa lata to jednak zdrowie już idealne nie jest. Śmietana nie ma śledziony (przeszła operację będąc pod naszą opieką), niedowidzi, ma zespół suchego oka (musi stale przyjmować krople), oraz ma niedoczynność tarczycy (przyjmuje tabletki 2 x dziennie). Jej stare łapy z pewnością nie zniosą wchodzenia na wysokie piętra, więc szukamy domu z ogrodem albo mieszkania z windą. Na pewno szukamy też domu bez kotów. Co do psów - tu musielibyśmy ocenić relacje przez kilka spotkań. Ogólnie Śmietana została oceniona na socjalną i zgodną sunię. Ale z drugiej strony nie chcielibyśmy aby cokolwiek jeszcze raz poszło nie tak. Dlatego tez bezpieczniej byłoby aby sunia była jedynaczką.
Do Śmietany mamy bardzo szczególne podejście. Marzy się nam, aby nowy dom docenił ją i nigdy, ale to przenigdy już nie oddał. Aby Śmietana miała spokojną emeryturę, bez psów skaczących jej po głowie, bez tułaczek z domu do domu.  Obecnie Śmietana mieszka w Warszawie. Kontakt w sprawie adopcji: 501 797 018 lub mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Smietana 4 Smietana 6 Smietana 8 Smietana 14
Smietana 13
Smietana 9 Smietana 12 Smietana 15

18.06.2020 Śmietana przeszła usunięcie palca w przedniej łapie z uwagi na podejrzenie nowotwóru oraz stały ból. Wszystko poszło po myśli i prawidłowo. Dziękujemy całej ekipie przychodni weterynaryjnej Ochwat za wspaniałą opiekę nad naszą muminką!

Smietana 17

12.05.2021 Garsteczka wieści od Śmietany. Nasza pannica ma się dobrze. Pobyt w domu tymczasowym zdecydowanie jej służy. Wiedzie leniwe życie psa ogródkowego. Niestety wiek i problemy z tym związane widać coraz bardziej. Sunia trochę „przecieka”, jest też zdecydowanie wolniejsza. Na szczęście serce, tarczyca, alergia i oczy to tematy świetnie uregulowane przez weterynarzy. Ostatnie USG też wyszło bardzo ładnie. Więc cóż. Nie mamy już więcej do dodania poza tym, że żyj nam długo w zdrówku i szczęściu Szanowna Śmietano.

Smietana 18 Smietana 19 Smietana 20

14.03.2022 Garść wieści od Śmietany, naszej Złotej Bullki. We wtorek byliśmy na krawędzi. Zaczynaliśmy się godzić z tym, że to nasze ostatnie chwile i czas się pożegnać. Śmietany wyniki w sumie kwalifikowały ją do transfuzji i nic nie działało na wykrwawianie się z IBD. Seria wizyt w komorze normobarycznej, co normalnie pomaga przy IBD, zrobiła tyle dobrego, że nie miała napadów krwotocznych, ale nadal nie byliśmy w stanie zaradzić w żaden sposób na tryskające rozwolnienie. Na szczęście dzięki pomocy naszej nieocenionej dr Milewskiej sytuacja się unormowała, Śmietana wraca do normalnego jedzenia (a już nie chciała nic jeść). Na dziś kupy normalne, a pannica jpowoli wraca do swojego stanu przed 2 miesięcy. Przed nami walka z anemią. Na razie przy wsparciu suplementów i komory normobarycznej i zobaczymy za tydzień czy coś idzie wprzód. Trzymajcie kciuki! Na dziś możemy powiedzieć, że nie zamierzamy się jeszcze żegnać! I taką dewizę mamy na każdy kolejny dzień. Bez bólu, bez dyskomfortu, przy świecącym słoneczku!

Smietana16 Smietana17


 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)