Zara m2

ZARA Złoty Bull
amstaff, wiek 13 lat

Wygląd: biało-szara, pręgowana, uszy cięte.
Charakter: łagodna, przyjazna do ludzi i zwierząt, wychowana. 
Zdrowie: zachudzona, zaniedbana, nie leczona.

Miejsce pobytu: dom stały, Warszawa.

Zara to Złota Bullka w wieku 13 lat. Suczka została odebrana w drodze interwencji opiekunom przez Fundację Viva, a następnie przekazana nam pod opiekę. Zara jest mocno zachudzona i od lat nie odwiedzała weterynarza, więc przed nami wszystkie szczegółowe badania. Zaczynamy od badań krwi i kardiologa. Co możemy powiedzieć na dziś o usposobieniu Złotej Bullki? Jest łagodna, nie ma problemów w kontaktach z ludźmi, nie reaguje lękowo, czy w sposób zbyt reaktywny, jest fajną, otwartą i radosną sunią. W kontaktach z psami stara się unikać konfliktów, ładnie spaceruje z innymi czworonogami. Nie ma problemu w relacjach z kotami. Na spacerach nie ciągnie na smyczy, chodzi ślicznie, od czasu do czasu zerkając w stronę przewodnika, spuszczona ze smyczy bardzo się pilnuje.
Zara mieszkała w bloku i ten tryb jest jej doskonale znany, nie szczeka, nie niszczy zostawiana sama, ładnie trzyma potrzeby do czasu spaceru. Ładnie podróżuje autem. Będziemy szukać dla Zary mega super extra domu. Takiego, który będzie ją leczyć, dbać, troszczyć się. To przewspaniała sunia, więc należy się jej piękna emerytura. Aktualnie Zara przebywa w domu tymczasowym Warszawie. Kontakt do nas: 501 797 018 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zara 5 Zara 7 Zara 8
Zara 9 Zara 13 Zara 14

30.07.2020 Zara jest już po badaniu serca. Wiemy już, że panna ma serce jak dzwon. Przy okazji wykonaliśmy badanie USG płuc, które także nie wykazało zmian np. nowotworowych w klatce piersiowej. Czyli stopień znacznego wychudzenia Zary nie wynika z problemów kardiologicznych. Musimy szukać innych przyczyn. A jako że sunia w międzyczasie wymiotowała nam krwią, jesteśmy na cito umówieni na kolejne USG, tym razem jamy brzusznej.

12.08.2020 USG jamy brzusznej u Zary wykazało 4-centymetrowy guz na śledzionie. Dlatego zapadła decyzja o szybkiej interwencji chirurgicznej. Operował dr Paweł Zep z przychodni Och Wet. Doktor ma mistrzowskie ręce, więc nasza seniorka goi się fantastycznie. I jest bardzo dzielna. Wydaje nam się także, że Zara ogólnie się poprawiła, nabierając też ciała. W niedzielę zdejmujemy szwy. I czekamy teraz tylko na wyniki histopatologii.

Zara 15 Zara 16

24.08.2020 Takie adopcje jak ta cieszą szczególnie. Za każdym razem gdy Złoty Bull od nas znajduje swą docelową przystań, serce nam się raduje. Tym razem przystań znalazła Zara. Błyskawicznie wypatrzyła ją rodzina z Warszawy. Ania i Michał, rodzice adopcyjni psa w typie sznaucera, Ragnara z Wojtyszek. Nowi opiekunowie bardzo świadomie podeszli do procesu adopcji. Spotkaliśmy się kilka razy, aby dać szansę psom na swobodne poznanie się. Nic nie było dla tej rodziny straszne, nawet fakt, że guz usunięty z wargi okazał się nowotworem złośliwym. Bardzo to cenimy i cieszymy się, że los postawił na naszej drodze Anię i Michała, spokojnych, rozważnych, uważnych ludzi ze wspaniałym czworonogiem u boku. Michał chciał bulla, Ania chciała staruszka, który znalazł by u nich ciepło do końca życia. Spotkali się po środku a Zara została panią na włościach. Pragniemy przeogromnie podziękować nowej rodzinie za pochylenie się nad jej losem i za stworzenie jej mądrego domu. Dziękujemy po stokroć każdemu kto dołożył swoją cegiełkę do leczenia suni. Ofiarowując fundusze na leczenie, diagnostykę, spowodowaliście, że adopcja Zary jest wspólnym sukcesem. Zaruszko, bądź dzielna, nie wywijaj numerów, żyj długo, w zdrowiu i w dostatku. Aniu, Michale, Was pragniemy powitać w FAMILY AST oficjalnie. Fajnie, że jesteście! Życzymy Wam powodzenia. 

Zara 18 Zara 19 Zara 20

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)