Tiffany m2

TIFFANY
w typie amstaffa, wiek ok. 6 lat

Wygląd: w czarno-białe duże łaty.
Charakter: cudowna, grzeczna, wychowana.
Zdrowie: w trakcie diagnostyki.

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Kraków.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tiffany to ok. 6-letnia suczka w typie amstaffa, która dwa tygodnie temu przyjechała do nas z ukraińskiego schroniska, razem z Ritą. Trafiła do domu tymczasowego do Krakowa, gdzie się zdecydowanie rozgościła i już kradnie nasze serca. Ach, co to jest za pies. Grzeczny, pogodny, uczuciowy, otwarty i super przyjazny wobec znajomych i nieznajomych, słowem chodząca miłość. Serca opiekunów tymczasowych wzięła szturmem od pierwszego momentu, nie mogło być inaczej. Co ważne, pomimo błyskawicznego przywiązania i miłości do ludzi, potrafi się pięknie zająć sobą, kiedy nikt nie zwraca na nią uwagi. Świetnie podróżuje samochodem, ładnie spaceruje na smyczy, jest uważna i szuka kontaktu z przewodnikiem. Idealna pacjentka u weta. Noce przesypia we własnym legowisku, bez problemu zostaje sama w mieszkaniu, nie niszczy, nie wokalizuje, po prostu przesypia nieobecność domowników. Znakomicie odnalazła się w mieście. Jest przyjazna wobec innych psów, z wyjątkiem owczarków, za którymi nie przepada. Pies bez wad. Jesteśmy zauroczeni. Niestety na polu zdrowotnym nie mamy już tak znakomitych wiadomości. Przejmując sunię, wiedzieliśmy, że jest po poważnej operacji, w trakcie której usunięto jej potężny guz z listwy mlecznej. Kolejny, nieco mniejszy, pozostał do usunięcia. Opracowując plan działania wykonaliśmy u Tiffany cały szereg badań, aby przekonać się, z czym przyjdzie nam walczyć. Pierwsze wyniki, po usg, były druzgoczące – w obrazie uwidoczniły się zmiany w węzłach chłonnych, które wskazują na przerzuty. Wyniki badania krwi, poza lekką anemią, wyszły na szczęście przyzwoicie, podobnie kardiologia (tu stwierdzono lekką niedomykalność zastawki trójdzielnej). W kolejnej rundzie umówiliśmy panienkę do onkologa, który po sprawdzeniu płuc (na szczęście czysto) zdecydował, że likwidujemy guzy, a przy tej okazji pobierzemy próbki z węzłów chłonnych i ocenimy, co się z nimi dzieje. Przy okazji usunięcia pierwszej z listew Tiffany zostanie też wysterylizowana. Nie będziemy ukrywać, że sytuacja nie jest dobra, ale mamy ogromną nadzieję, że uda nam się skutecznie zawalczyć o sunię. Na pewno lekarze, dom tymczasowy i my zrobimy wszystko, aby podarować jej jeszcze co najmniej kilka lat dobrego życia. Trzymajcie mocno kciuki, prosimy.

Tiffany 1 Tiffany 2 Tiffany 4 Tiffany 5

04.03.2021 Pewnie czekacie na wieści od naszej wojowniczki z Ukrainy Tiffany. Już spieszymy z aktualizacją.Zgodnie z planem wczoraj odbyła się operacja usunięcia listwy mlecznej połączonej z zabiegiem sterylizacji, podczas której miał być także pobierany wycinek z węzłów chłonnych. Finalnie go nie pobrano, gdyż ryzyko krwotoku było niestety zbyt duże. Dodatkowo cięcie musiało być większe niż początkowo zakładano, kolejne sutki były zajęte zmianami nowotworowymi. Tiffany wybudziła się bez problemów, ale operacja była mocno obciążająca, a rana niestety zaczęła podkrwawiać. Po konsultacji i odwiedzinach dr Drewniak postanowiła zostawić Tiffany w lecznicy na jeszcze jedną dobę. Na szczęście noc minęła spokojnie, a krwawienie na chwilę obecną ustało. Wykonujemy jeszcze dodatkowe badania krwi i pozostaje czekać nam na wyniki histopatologii. Przypominamy, że nadal trwa zbiórka na jej leczenie  https://pomagam.pl/zbiorkatiffany Za każde wsparcie jesteśmy ogromnie wdzięczni!

Tiffany 6 Tiffany 7

21.04.2021 Tiffany to prawdziwa wojowniczka, która dzielnie walczy z problemami ze zdrowiem. Niestety w ostatnim okresie znów musiała przejść serię badań z uwagi na nagłe i ostre pogorszenie stanu. Padły podejrzenia na dilofilariozę sercową oraz nerkę ze zmianami, która powoduje m.in. przedostawanie się płynu do jamy otrzewnej. Sunia byłarównolegle z diagnostyką szykowana do ewentualnej operacji usunięcia nerki, która odbyła się w zeszłym tygodniu. Nerka była bardzo zmieniona, z płynem i przyrośnięta do otrzewnej. Cała operacja trwała kilka długich godzin. Pobrano także wycinek z guza, który ostatnio pojawił się na szyi. Niestety nie można było wyciąć go od razu, bo operacja była zbyt poważna i czasochłonna. Najważniejsze jednak, że się udała! Wycinki z szyi i nerki poszły na badania. Tiffany jest bardzo dzielna. Wciąż jeszcze mocno obolała, ale wraca jej humor i apetyt. Sytuacja na dziś wciąż jest niezbyt stabilna, ale ona walczy, więc i my się nie poddajemy! Dziękujemy wszystkim za wsparcie i trzymanie kciuków. Wierzymy, że ma to olbrzymie znaczenie! Dziękujemy także lekarzom z lecznicy LoVet, Veticor oraz Arwet za zaangażowanie w sprawę!

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)