Marvel m2

MARVEL
w typie pitbull red nose, urodzony w grudniu 2019 r.

Wygląd: czekoladowy.
Charakter: miły, lękliwy, emocjonalny, energiczny.
Zdrowie: zaszczepiony, po wstępnych badaniach, przed kastracją. 

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Kraków.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Marvel to niespełna 1,5 roczny pies w typie pitbulla red nose. Trafił pod opiekę fundacji oddany przez opiekuna z powodu trudnej sytuacji życiowej. Na razie lepiej się poznajemy. Z pierwszych obserwacji to naprawdę miły i energiczny młody pies, jednak na chwilę obecną jest pogubiony i nieco wycofany. Nie wie jak radzić sobie z emocjami i nowymi sytuacjami. Dość szybko się ekscytuje, ma jeszcze trudność z wyciszaniem się, a miejskie życie póki co jest dla niego wyzwaniem. Widać olbrzymią różnicę, kiedy spacer odbywa się w spokojniejszym miejscu - wtedy korzysta z niego na luzie, węszy, biega i zdecydowanie bardziej zwraca uwagę na opiekunów. Za smaczki chętnie wykonuje komendy np. siad, leżeć, łapa - jednak najlepiej w domu, gdzie nie ma zbyt wielu bodźców, które mogą go rozproszyć. Pierwsze dni pracy przynoszą już mniejsze i większe sukcesy, co napawa nas nadzieją, by uda mu się dać fajny start na resztę życia! Marvel uczy się między innymi większej samodzielności i "odklejania" od opiekunów, zostawania w domu, odpoczynku na swoim legowisku, a także korzystania z zabaw węchowych i lepszego skupiania się na przewodniku podczas spacerów. Dodatkowo rozpoczął już trening klatkowy, którego efekty widać na zdjęciu - Marvel coraz częściej sam wybiera to miejsce do spania! Mijane na spacerach psy w większości ignoruje, jednak póki co nie miał bezpośredniej styczności z innymi czworonogami. Na chwile obecną nie nadaje się do domu z dziećmi czy innymi zwierzętami. Wierzymy, że regularna praca, cierpliwość, czas i zaangażowanie zainwestowane w wychowanie Marvela przyniosą oczekiwane skutki. Po zabiegu kastracji i lepszym poznaniu psa rozpoczniemy poszukiwania nowego domu, który podejmie się tego zadania zyskując jednocześnie wspaniałego kompana na lata!

Marvel 7 Marvel 8 Marvel 6
Marvel 1 Marvel 2 Marvel 3

17.04.2021 Powoli zaczynamy rozglądać się za nowym, mądrym domem dla Marvela. Marvel obecnie stacjonuje w domu tymczasowym w Krakowie. Jest u nas już jakiś czas i widać, że praca z nim przynosi efekty. Zdecydowanie widać, że obcowanie ze spokojnymi i mądrymi opiekunami daje mu wsparcie i poczucie ulgi. Marvel ma problem z ludźmi. Poprzedni właściciel nie umiał odróżnić problematycznych emocji i ekscytacji od "radości, energii i chęć wzbudzenia atencji ". Z miłości jaką okazywał mu jego opiekun nie wyniknęło nic mądrego, a problem narastał. Zamiast dostawać mądre wskazówki i wsparcie, dostawał co chwilę dawkę pogubienia. Wraz z przeprowadzką do DT pies wykazywał zachowania „nadprzywiązania”, ciągle chodził za człowiekiem, nie umiał się wyciszyć. Na szczęście praca z kenelem i przyzwyczajanie do nieobecności opiekuna daje wymierne efekty. Marvel ma też do przepracowania nadmiar emocji. Zbyt dużo bodźców go, mówiąc krótko, nakręca. Im bodźców mniej tym lepiej dla niego. Mimo że mieszkał w mieście, to ono nadal go przeraża. Na dziś nie możemy polecić tego psiaka do rodziny z psami, kotami czy z dziećmi, jak również do domu w centrum miasta. Przed nowymi opiekunami dalsze prowadzenie Marvela będzie nie lada wyzwaniem. Ale z drugiej strony, takie psy jak on, w momencie kiedy dostaną odpowiednią dawkę wskazówek, bardzo szybko nadrabiają błędy. Marvel jest przesłodkim psem, dom tymczasowy mówi, że jest niezwykle pojętny i otwarty na pracę. I przeszedł już ogromną metamorfozę, co napawa przeogromnym optymizmem w szukaniu docelowego domu. Osoby, które chciałyby otoczyć Marvela swoim czasem, troską i pracą, czyli go adoptować, zapraszamy do rozmowy pod nr tel: 509 508 074 (Paulina).

Marvel 11 Marvel 12
Marvel 13 Marvel 14

16.08.2021 Marvel jest u nas już 6 miesięcy, więc mamy dla was aktualizację dotyczącą tego czekoladowego cudaka. Marvel to przepiękny pies w typie pitbulla red nose o sportowej sylwetce. Niestety efekty zaniedbania przez byłego właściciela były i wciąż jeszcze są widoczne. Aktualnie psiak nadrabia luki w wychowaniu i co najważniejsze - praca z nim przynosi efekty. Czasem mniejsze, czasem większe, ale jest poprawa. Zdecydowanie temu psu wspaniałe wsparcie i poczucie ulgi daje obcowanie z mądrymi ludźmi. To pies potrzebujący wskazówek od opiekuna. Poprzedni właściciel nie odróżniał emocji Marvela (biorąc problematyczną ekscytację za radość), a z miłości jaką mu okazywał, nie wyniknęło nic mądrego i problem narastał. Dom tymczasowy codziennie pracuje nad problemami, próbując pokazać Marvelowi jasno czego od niego oczekuje i chcąc go nieco "odkleić" od człowieka. Teraz Marvel chętniej korzysta z klatki kennelowej. Potrafi sam położyć się w legowisku i odpocząć, a funkcjonowanie z nim jest coraz prostsze. Z każdym dniem zyskuje i robi się fajnym towarzyszem. Początkowo spacery, zwłaszcza w nowych miejscach były dla Marvela dość ciężkie. Teraz w znanym mu już otoczeniu radzi sobie naprawdę dobrze, nawet w pobliżu ruchliwych ulic. Coraz lepiej chodzi także na smyczy, grzecznie podróżuje w samochodzie, a w domu zachowuje czystość.Na chwilę obecną Marvel raczej nie nadaje się do domu z psami. Nie powinien też mieszkać z kotami, a także z małymi dziećmi. Ale naprawdę takie psy jak Marvel, dostając odpowiednie prowadzenie i wskazówki (a nie tylko samą miłość i kanapę), szybko nadrabiają braki. TTB są do dziś psami sportowymi, lubiącymi ruch, jasne sygnały, mądre wskazówki od przewodnika. To niby oczywiste kwestie ale tak bardzo pomijane. W aktywnym domu, z przewodnikiem, który mądrze go poprowadzi, Marvel będzie wspaniałym i oddanym psem. W opinii opiekunów tymczasowych Marvel jest niezwykle pojętny i otwarty na pracę. Ogromnie ceni bliskość ludzi. Przeszedł już ogromną metamorfozę, co napawa optymizmem w szukaniu domu. Początki z pewnością nie będą najłatwiejsze, ale przy pracy i odpowiednim nastawieniu naprawdę wiele jest do zyskania – wspaniały przyjaciel na lata! Czy nie zasługuje na szansę? Jeszcze całe życie przed nim! Dla Marvela szukamy odpowiedzialnych opiekunów, którzy mądrze go pokochają i poprowadzą za łapę przez życie. Psiak obecnie mieszka w domu tymczasowym w Krakowie. Osoby, które chciałyby otoczyć Marvela swoim czasem, troską i pracą, czyli go adoptować, zapraszamy do rozmowy pod nr tel: 663 049 043 (Sylwia).

 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)