Gafa male2

LIBRA

amstaffka, wiek 2 lata.

Wygląd: czarna, z białymi znaczeniami.
Charakter: problemy z ekscytacją w warunkach domowych.
Zdrowie: zdrowa, zaszczepiona.

Miejsce pobytu: dom stały, Jaworzno.

Gafa jest młoda amstaffeczką w wieku 2 lat. Co możemy o niej powiedzieć? Niestety na razie niewiele. Gafa jest znajdą i psem-zagadką  a że tworzycie fundację razem z nami i wspólnie ratujemy psie istnienia, to piszemy prawdę, bez ukwiecania. Gafa przebywa już jakiś czas w hotelu dla psów. Tu jest psim ideałem - ładnie zostaje, nie ekscytuje się, nie brudzi. W swoim pokoju i na wybiegu czuje się jak u siebie. W warunkach hotelu Gafa przez dwa miesiące nie wykazała nawet cienia niepokojących zachowań, jednakże warunki hotelu mają się nijak do domowych. Podjęliśmy próbę umieszczenia Gafy w domu tymczasowym. Spędziła tam raptem kilka godzin, bo z uwagi na obawy i nasze i DT cofnęliśmy ją do hoteliku. W czym problem? Sunia zachowuje się ok, dopóki opiekun nie „zejdzie do parteru”, np. położy na podłodze. Wtedy u Gafy występuje nadmierna ekscytacja, która eskaluje i prowadzi do dużego dyskomfortu u człowieka. Próby korekty powodują jedynie zwiększenie emocji. Jedynym skutecznym sposobem na ukrócenia tego zachowania było wyprowadzenie Gafy do innego pomieszczenia (gdzie problem w chwili znikał). Szanując obawy domu tymczasowego zdecydowaliśmy zabrać ją do hotelu i szukać dla niej bardziej doświadczonych opiekunów. Obecnie rozglądamy się za mądrym człowiekiem, który podjąłby się tymczasowania, oceny i pracy z Gafą. Nie wiemy czy takiego znajdziemy. Mamy wrażenie, że na dziś adopcje stoją, a problemowych psów naprawdę nikt nie chce, co rozumiemy to w pełni. A praca z Gafą niestety zapowiada się jako niełatwy kawałek chleba. Gafa przebywa w hotelu dla psów koło Grójca. Kontakt w sprawie suni: tel 501 797 018, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Gafa 1 Gafa 2
Gafa 4 Gafa 6
Gafa 3 Gafa 5

22.08.2023 Co się dzieje z „trudniejszymi” psami? Adoptują się! Przekornie trochę zaczynamy, ale adopcja, o której Wam zaraz opowiemy, jest dowodem na to, że zawsze, ale to zawsze warto z psem pracować, warto starać się mu pomóc w trudnościach, bo można się bardzo przyjemnie zaskoczyć. Gafa, bo o tej szczęściarze mowa, trafiła pod opiekę naszej fundacji w 2021 roku. Sunia miała szalenie duże braki wychowawcze, była mało zsocjalizowana, jej relacje z człowiekiem były znikome, a zarazem widzieliśmy, jak bardzo ich potrzebuje. Sunię umieściliśmy w hoteliku ze szkoleniem, gdzie cudownie odnalazła się w trybie pracy. Energia i wysiłek włożony w poprowadzenie Gafy przez życiowe zawiłości zaprocentowały tym, że hotelikowe opiekunki wypatrzyły dla niej wprost idealny domek, taki, którego nie zniechęcały wizyty zapoznawcze, a przy tym chętny na kontynuację pracy z pannicą. Domek, który cierpliwie odwiedzał, coraz lepiej poznawał i finalnie zakochał się w tej naszej czarnej piękności. Gafa spakowała manatki i przeprowadziła się do Jaworzna, aby uzupełnić psią lukę w życiu Wioli i Bartka. Tym samym, z całą serdecznością i wdzięcznością witamy Was, Wiolu i Bartku, w naszej AST Family! Cieszymy się, że nasza bullowata rodzinka bogatsza jest o wyrozumiałych i chętnych do pracy z psem opiekunów. Mamy nadzieję, że każdego dnia Wasza relacja z Gafą będzie coraz mocniejsza i piękniejsza! Życzymy Waszej trójce samych mega dobrych dni, a jeśli zdarzą się te trudniejsze, świadomości, że jesteście razem i razem dacie radę światu.

358396880 679467540891726 1023946737330040841 n 358356699 679467387558408 4702359992653134151 n 357728009 679467257558421 4765732369264310636 n