Box male4

BOX
pies w typie amstafa, wiek ok. 3-4 lat.

Wygląd: rudy, z dużymi białymi znaczeniami, muskularny.
Charakter: bardzo towarzyski, przyjazny dla psów i kotów.
Zdrowie: wykastrowany, zaszczepiony, odrobaczony.

Miejsce pobytu: dom stały, Wrocław

Box to młody ok. 3-4 letni pies w typie amstaffa o budowie przysadzistej, z wyraźnie zarysowana muskulaturą, ważący około 30 kg.
Box przyjechał do nas ze Śląska w ostatni weekend stycznia, więc póki co niewiele możemy o nim napisać. Od samego początku dał się poznać jako bardzo „rozmerdany” wesołek, z dużą sympatią do ludzi. Jak przystało na młodziaka jest bardzo energiczny, ciągle czujny i wszystko go interesuje. Nie broni zasobów, nie ma problemu z dotykiem, jest idealnym pasażerem samochodu.
Pierwszego dnia pobytu w domu tymczasowym Box znaczył wszystko co się da, z biegiem czasu przestał i trzyma potrzeby do czasu spaceru. Na razie wiemy, że Box nie niszczy podczas nieobecności domowników, normalnie przesypia noc, w dzień jednak jest bardzo spragniony kontaktu i uwagi człowieka – czasem wręcz namolny i wymusza uwagę szczekaniem. Nowo poznane osoby powodują u niego silną ekscytację i niełatwo wtedy przychodzi mu wyciszenie się. W domu tymczasowym z psami rezydentami dogadał się bardzo ładnie, na tą chwilę ignorują się zupełnie, czasem kiedy jedno zaburza strefę intymną drugiego warkną na siebie i na tym się kończy. Kota Box zdecydowanie zignorował.

Box jest wykastrowany. Szukamy dla niego odpowiedzialnych opiekunów, którzy będą potrafili wychować energicznego psa i zapewnić mu odpowiednia dawkę ruchu. Box aktualnie mieszka w domu tymczasowym w Podkowie Leśnej. Bardzo dziękujemy Magdzie i Adrianowi, bez pomocy których, nam pomóc Boxowi by się nie udało.

Box 7 Box 8 Box 9 Box 10

17.02.2015 Ponieważ Box od jakiegoś czasu kulał na przednia łapę, został zawieziony na wizyte u ortopedy, dr Bissenika. No i niestety nie jest dobrze: "Kulawizna pkp ankyloza stawu łokciowego oraz lkm test szufladowy i kompresyjny (+) zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. W rtg stawu łokciowego W kości łokciowej w okolicy wyrostka łokciowego dodatkowego cechy ubytku cienia kości, zmiany w nasadzie bliższej kości promieniowej. Zalecenia: Dalacin c 300mg 2x dziennie przez 2 tygodnie, Rycarfa 50mg raz po jedzeniu przez dwa tygodnie." Kolejną wizytę Box umówioną ma na 9 marca. Być może konieczna będzie operacja.

Osoby, którym Box nie jest obojętna, chcące wspomóc jego leczenie, proszone są o dopisanie w tytule przelewu "Darowizna na cele statutowe - Box".
Dane do przelewu:
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

Za nowe zdjęcia Boxa bardzo dziękujemy Fotografa psów Taida.

Box 11 Box 27 Box 12 Box 19
Box 20 Box 15 Box 18 Box 21

27.04.2015 U Boxa  po podawaniu leków przeciwzapalnych i kontrolnym RTG podczas ponownej wizyty w lecznicy, dr Bissenik wykluczył raka kości. Stan przedniej łapy wynikał ze stanu zapalnego. Najprawdopodobniej łapa była kiedyś dotkliwie pogryziona, bądź jest np. po wypadku komunikacyjnym. Co najważniejsze, nie jest jednak z nią źle.  Tak optymistycznych wieści nie ma jednak z tylną łapą. W tylnej jest zerwane więzadło krzyżowe, wymagające finalnie operacji.
Obecnie Box ma zaleconą serię Caprophenu, my zaś dumanie o operacji. Kochani, chcemy zoperować Boxa najlepszą dostępną metodą TTA. Koszt to 2500 zł, ale gwarantuje to, że łapa będzie lepsza niż przed operacją i nigdy więzadło się ponownie nie zerwie.  Abyśmy mogli myśleć o TTA, potrzebujemy Waszej pomocy.
Pomóżmy Boxowi wrócić do pełnej sprawności i znaleźć mu kochający dom. Psiak ma złoty charakter.
Jeśli los Boxa nie jest Ci obojętny, pomóż.
Wystarczy w tytule przelewu dopisek "Darowizna Box".
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463

I wieści z domu tymczasowego Boxa:
„Po serii zastrzyków Box czuje się bardzo dobrze, biegać chce jak szalony na spacerach, ale kiedy idziemy do lasu trzyma się blisko nas, nie zbacza ze ścieżki. Ostatnio odkrył, że polowanie na dzikie kaczki to jego życiowy cel i za każdym razem jak pojawimy się w okolicach stawiku, to Box pływa w pogoni za nimi, niezależnie od pogody, nie można go odciągnąć od wody. Odkryliśmy również, że najbardziej wyróżniającą się cechą u Boxa jest upartość, dlatego bardzo ważna w jego prowadzeniu jest konsekwencja. Po 2 miesiącach u nas Box poczuł się trochę pewniej, już nie chodzi za mną krok w krok, potrafi położyć się spać w innym pokoju czy pobyć sam trochę na podwórku.
Jakiś czas temu zabrałam Turbo i Boxa na wycieczkę do Warszawy, ale nie autem jak zwykle, tylko najpierw kolejką WKD, a potem tramwajami nad Wisłę. Box bardzo dobrze sobie poradził, wyluzował, poszedł spać, więc i z tym nie ma problemu.
Co do psów - jeżeli Box poznaje się z psiakami na swoich warunkach (bez smyczy, na luzie) jest ok, ignoruje. Natomiast jak każdy psiak ma swoje humorki i zdarzają się psiaki, z którymi Box się nie dogada. Na spacerach ignoruje otoczenie, nie zaczepia sam psów, ani ludzi, nie ciągnie, ale dziarsko podąża do przodu.
Box jest straszliwym pieszczochem, mega spragnionym kontaktu z opiekunem. Każdy, kto do nas przychodzi od razu Boxia uwielbia, a Boxiu to wykorzystuje. Najchętniej wskoczyłby każdemu na kolana. Kocha spać pod kołdrą albo kocykiem.”

Box-piłkarz w obiektywie Karoliny Czerny i na fundacyjnym zlocie:

Box 31 Box 33 Box 36 Box 37
zlot12 34 zlot12 35 zlot12 78 zlot12 inne 26

2.07.2015 Lipiec zaczynamy adopcją! Box jedzie właśnie do nowego domu we Wrocławiu!
O boxie dowiedzieliśmy się pod koniec stycznia. Został znaleziony na Śląsku i miał trafić do schroniska. Jednak uśmiechnęło się do niego szczęście - Magda z Adrianem postanowili dać mu dom tymczasowy. Pomimo posiadania swojego psio-kociego stada zaryzykowali i się udało! Box spędził 5 miesięcy w domu tymczasowym. Był tam troskliwie leczony z powodu kulawizny łapy, finalnie udało się też nam zoperować mu więzadło krzyżowe.
W ostatnią niedzielę czerwca zadzwonili oni - dziś już nowi właściciele! Od słowa do słowa i jeszcze tego samego dnia pojawili się z wizytą w DT w Warszawie (a raczej w Podkowie Leśnej) aby Boxa poznać osobiście. I zakochali się! Wrócili do swojego miasta, a my zorganizowaliśmy rewizytę. Tu pragniemy ogromnie podziękować Agnieszce z Fundacji 2+4, która zawsze pomaga nam na terenie Wrocławia. A po wizycie nie pozostało nam nic innego, jak zaprosić Ewę i Rafała po Boxa! I tak ponownie ta para zrobiła dużo kilometrów, aby wrócić na Dolny Śląsk już jako trio. Box w nowym domu będzie mieszkał z kotem i wiewiórkami.

Kochani, pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim, dzięki którym los Boxa się odmienił - ekipie kliniki ze Śląska, darczyńcom, osobom wspomagającym bazarki, znajomym, nieznajomym, tym wymienionym, nie wymienionym, ale przede wszystkim Magdzie i Adrianowi, którzy nagięli swoje życie, aby uratować Boxowi tyłek. Miał Box szczęście w swym nieszczęściu.

11694053 909758235753917 1588612514 n 11696665 909758239087250 1522555970 n 11715917 909758242420583 315286079 n 

  
 

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)