DSC 3350

ZEFIR DANTE Staffosfera
staffik, ur. 08.07.2013


Wygląd: rudy, z białymi znaczeniami.
Charakter: domowy, energiczny, dobrze zsocjalizowany, kocha dzieci.
Zdrowie: wykastrowany, zaszczepiony.

Miejsce pobytu: dom stały, Wrocław.

Zefir (rodowodowo Dante Staffosfera) to 3-letni, rodowodowy staffik. Został oddany do fundacji przez właścicieli z powodu "wielozłożoności sytuacji".
Zefir był zawsze psem domowym. Przez pierwszy rok mieszkał w domu z ogródkiem, przez 2 kolejne lata w mieszkaniu w bloku. Jest psem miejskim, dobrze zsocjalizowanym. W domu jest grzeczny, nie szczeka, nie niszczy. Jest przyuczony do kennel klatki. Stanowi ona dla niego posłanko, choć teraz to niepotrzebny mebel, bo kanapa okazała się fajniejsza.
Chował się w domu z trójką dzieci i widać, że dzieci kocha, lubi i umie się przy nich zachowywać. Teraz w DT bardzo mu ich brakuje, ciągnie do każdej małej pociechy jaką spotka na spacerze.
Zefir podczas spacerowania lekko ciągnie. Psiak był szkolony, zna komendy, ładnie współpracuje z przewodnikiem. Do kotów, ptaków ma lekki instynkt łowczy. Do psów zachowuje się różnie, w większości ok, ale sprowokowany się odgryzie.
Ładnie podróżuje autem. Zdrowotnie jest ok, ale psiak ma małe białe plamki na gałkach ocznych, dlatego skonsultujemy to z psim okulistą. Zefir jest alergikiem. Ogólnie to fajny, radosny, emocjonalny i nakręcony staffik. Kocha ruch, absolutnie nie jest psem dla osób leniwych.
Szukamy mu najlepszego domu! Takie aktywnego, zakręconego, kochającego psie staffikowe klauny!

DSC 3293 DSC 3310 DSC 3320 DSC 3330

26.03.2016 Dziś do nowego domu do Wrocławia przeprowadził się staffik Zefir. Długo rudy jegomość u nas nie gościł, co było do przewidzenia. W tym czasie wygrzewał się w kanapi w DT u Asi, został zdiagnozowany, zachipowany oraz wykastrowany.
W tygodniu byliśmy we Wrocławiu zwizytować potencjalny dom, dziś cała rodzina zawitała do stolicy. Skończyło się podpisaniem umowy adopcyjnej i pojechali!
Zefir zamieszkał u rodziny z dwójką fajnych dzieciaków Milenką i Kubą, co z pewnością przysporzy mu wiele radości, bo ten pies kocha dzieci. Wokół domu ma super tereny spacerowe, których zazdrościmy. Dziękujemy hodowczyni Zefira za pomoc w postaci zakupu karmy. Przekazaliśmy ją nowej rodzinie.

17.11. 2018 Za Tęczowy Most pobiegł nasz były podopieczny, staffik Zefir. Wspaniały pies, pod opieką wspaniałej, kochającej rodziny. Miał wszystko! Poza zdrowiem. Zefir od pewnego czasu walczył z padaczką. Dostawał leki, miał nie raz stany napadowe, ale zawsze wygrywał starcia. Niestety dzisiejsza noc była krytyczna. Dziękujemy dzielnym, walczącym, troskliwym właścicielom, że zawsze byli obok niego, że Zefir miał u nich raj na ziemi. Każdemu psu życzymy takiego domu! Ściskamy Was, tulimy. Dziś macie najtrudniejszy dzień w życiu. Zefirku, dbaj o swoich.

46479429 2315279191879394 832671004802154496 n

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)