bernis2 PUSZEK
bernardyn, wiek ok .5 lat.

Wygląd: rudo biały.
Charakter: spokojny.

Puszek był Puszkiem tylko przez 3 ostatnie dni swojego życia. Nie chcieliśmy, aby odszedł bezimenny. I tak ledwo pogodziliśmy się z faktem, że nie potrafiliśmy go uratować. Że tyle energii i serca włożonych ze strony naszej jak i ratujących go weterynarzy nie wystarczyło.
Puszka poznaliśmy tydzień wcześniej, kiedy schronisko poprosiło nas o pomoc w szukaniu pomocy dla ich nowego mieszkańca, pomocy u fundacji zajmującej się na co dzień tą rasą. Już wtedy jego stan nie był najlepszy, psiak miał okropne rozwolnienie i ledwo wstawał. Weterynarze zrzucili jednak winę na chorobę łapki i zmianę diety, my sami także wyciągnęliśmy podobne wnioski widząc psiaka na spacerze. Odwiedziliśmy schronisko tydzień później. Stan benka był jednak już gorszy, bo niunio załatwiał się kałem z krwią, a jego mocz był koloru coca coli. Zabraliśmy Puszka na badania krwi i kału w obawie, że babeszja zaatakowała jego ogranizm. Po godzinie jednak już wiedzieliśmy, że to nie przyczyna złego stanu Puszka. Puszek miał fatalne wyniki wątrobowe i nerkowe. Został na noc w szpitalu, aby lekarze mogli podjąć się dalszej diagnostyki, płukania i prób ustabilizowania stanu. Kolejny dzień nie przyniósł nam dobrych wieści, Puszek przestał siusiać, a jego nerki z każdą godziną przestawały pracować, zatruwając organizm. W poniedziałek stan Puszka był już agonalny, wyniki nerek pomimo kroplówek 24h wzrastały z dnia na dzień 4-krotnie. Podjęliśmy bardzo ciężką decyzję, najcięższą jaką można było, ale najwłaściwszą dla Puszka.

Puszku, przepraszamy Cię za nas - ludzi. Przepraszamy, że całe życie byłeś skazany na poniewierkę, że tyle osób odwróciło się od Ciebie. Przepraszamy, że gatunek ludzki jest taki ułomny. Mamy nadzieję, że po drugiej stronie spotka Cię w końcu szczęście.

Ze swojej strony dziękujemy lekarzom i całemu personelowi lecznicy dla zwierząt Pankracy, która tak ciepło i z zaangażowaniem ratowała Puszka.

swieca-zgaszona