Egzo15 EGZO "Złoty Bull"
amstaff, wiek ok. 11 lat.

Wygląd: rudy z białymi znaczeniami.
Charakter: zrównoważony, wyciszony, spokojny, cierpliwy,
przyjacielski wobec innych psiaków.
Zdrowie: oczekuje na kastrację.

Miejsce pobytu: dom stały, Gdynia.
Wirtualny Opiekun: Małgosia Lewandowska.

Egzo został porzucony w bestialski sposób przez swoich właścicieli - przywiązali go do drzewa w lesie, skazując na pewną śmierć. Pies szczęśliwie trafił do schroniska, gdzie przebywał kilka miesięcy w oczekiwaniu na nowy dom. W końcu zapadł na niego wyrok, że zostanie uśpiony, bo nie ma szans na dom z powodu wieku. Widmo zbliżającej się zimy i psi dziadek nie radzący sobie w schroniskowej rzeczywistości, skłoniły schronisko do najczarniejszych myśli.
Jak wiecie naszej fundacji los staruszków szczególnie leży na sercu. Dlatego też stworzyliśmy program "Złote Bulle".
Aktualizując bazę staruszków w schroniskach przypadkiem dowiedzieliśmy się o Egzo i ciążącym nad nim "wyrokiem". Długo się nie zastanawiając zorganizowaliśmy wspólnymi siłami transport i po przejechaniu 1200 km, Egzo zawitał do naszej fundacji.
Egzo1

Egzo to ok. 11-letni senior. Piękny i masywny. Oaza spokoju i pokory, anioł w psiej skórze. Cudowny pies, którego nie możemy się go nachwalić. Idealny w stosunku do ludzi i do psów. Pies domowy i dobrze wychowany - nie wchodzi do łóżka, nie sępi przy stole, trzyma potrzeby fizjologiczne do czasu spaceru, jest cichutki i spokojny.

Ma jedynie dwie wady - nie dogaduje się z kotami, oraz się ślini. Zauważyliśmy jednak, że jest nauczonywycierania mordki szmatką po każdym posiłku i piciu.

24.09.2012
Odwiedziliśmy pana doktora na pierwsze oględziny weterynaryjne. Egzo waży 26 kg. Najbardziej niepokojąca rzecz to niestety nowotwór prawego jądra, koniecznie do operacji. Jądro jest powiększone dwukrotnie, twarde,  z guzkami.
Zrobiliśmy zdjęcia RTG klatki piersiowej (serduszko powiększone, ale płuca czyste) oraz dalszego odcinka kręgosłupa (zmiany zwyrodnieniowe). Osłuchowo są leciutkie szmery w sercu, ale całościowe badanie nie wykazało nic niepokojącego jak na psiaka w tym wieku. Przed narkozą Egzo zostanie jeszcze podłączony do EKG. Pobraliśmy także krew do badania morfologicznego i biochemicznego. Wyniki morfologi wykazały anemię, ale pozostałe wskaźniki są ok. Wyniki biochemi są w normie. Dalszymi krokami jest więc dbanie o seniora, odkarmienie go i wykastrowanie. Jak na takiego dziadzia jest super i tak! Gdyby go ktoś wcześniej wykastrował to właściwie nie byłoby żadnych problemów.
U weterynarza Egzo był bardzo grzecznym pacjentem - RTG i pobieranie krwi przeżył ze stoickim spokojem, bez kagańca.

Egzo13 Egzo12 Egzo10
Egzo3 Egzo4 Egzo5

6.10.2012 Egzo zamieszkał w nowym domu w Gdyni!
W nowym domu nasz aniołek ma nowe imię HANS. Życie będzie dzielił z 5 szczurkami :)
Nowi państwo Egzo zoperują go niebawem i mamy nadzieję, że potem czeka ich już same długie, szczęśliwe, dostatnie życie!
Tomku, Alu, dziękujemy Wam ogromnie za danie mu szansy na super życie! Teraz jesteśmy pewni, że dziadek będzie miał Złotą Jesień w szczęściu!

7.04.2013 Dzisiaj nad ranem właściciele pożegnali Hansa (u nas Egzo). Psiak miał być uśpiony w schronisku, bo stary... zabraliśmy i znaleźliśmy dom, który mógł się nacieszyć tym pięknym i kochanym psem tylko pół roku. Dzisiaj Hansik dołączył do psiaków "w lepszym świecie". Jest nam ogromnie przykro, że tak krótko mogliście go kochać. Łączymy się z Wami w ogromnym bólu.
[*]