Parys1 Parys
Amstaff, wiek 15 miesięcy (urodzony 05.2010).

Wygląd:
brązowo-czarny, pręgowany, z białymi znaczeniami.
Charakter: wesoły, łagodny do psów, kotów, gryzoni.
Zdrowie: Chory na AZS, ale w łagodnej postaci.

Miejsce pobytu: dom stały, Gdynia.
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 0501 797 018, mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Wirtualny opiekun: Justyna Grewling, Anita Zawadzka


Parys to ok. 9 miesięczny amstaff, który został oddany przez właściciela do wrocławskiego schroniska. Powódem oddania był fakt, że właściciela nie stać było na leczenie psa.
Parys cierpi na AZS (atopowe zapalenie skóry), które przy spadku odporności lub/i dawce uczulającego alergenu, powoduje czerwoną wysypkę, która bardzo swędzi. W warunkach schroniskowych leczenie AZS jest prawie nie wykonalne, stąd schronisko podjęło decyzję o uśpieniu Parysa.
Historia Parysa poruszyła jednak serca wielu ludzi - m.in serce Karoliny z Trójmiasta, która namówiła swojego znajomego, aby ten został "domem tymczasowym" dla Parysa . Dzięki temu dla Parysa zaświeciło się "światełko w tunelu".
Nasza fundacja wzieła na siebie zobowiązanie w postaci pokrywania kosztów leczenia Parysa oraz jego karmy. Nasze wcześniejsze doświadczenia (m.in z białym Nero, który aktulanie znów jest pod naszą opieką) pokazuja, że koszty te są duże - minumim 300-400 złotych miesięcznie.
Dlatego też zwracamy się do Was z prośbą do Was o wsparcie dla Parysa - zbieramy deklaracje stałe i jednorazowe na leczenie psiaka i karmę. A może ktoś z was chciałby zostać opiekunem wirtualnym tego tak doświadczonego przez los psiaka? Jełsi tak - serdecznie zapraszamy.Jeśli ktoś chciałby wspomóc Parysa zakupem karmy, to także będziemy bardzo wdzięczni. Z uwagi na chorobę Parys może jeść tylko karmę hypoalergiczną. Obecnie dostaje Royal Canin Hypoallergenic.
Na koniec apelujemy także o nowy dom dla Parysa - dom mądry, wyrozumiały, a także taki, który stać będzie na pokrycie kosztów leczenia i karmy co miesiąc.

27389777a parys4 parys7
parys1 parys2 parys3

16.02.2011 Parys przyjechał do DT w Gdyni. Podróż z Wrocławia przez Warszawę az nad polskie wybrzeże zniósł bardzo dobrze.

Parys4 Parys3 Parys2

25.01.2011 Parysek był już z wizytą u weterynarza, który potwierdził zdiagnozowane jeszcze we Wrocławiu atopowe zapalenie skóry (AZS). Z uwagi na stan Paryska rozpoczął leczenie z "grubej rury" czyli Equoralem. Jeśli lek będzie działać a Parys się lekko podleczy, będzie dalej diagnozowany, a leczenie będzie modyfikowane do potrzeb. Chłopak został też solidnie wykąpany w szamponie przeciwświadowym – mamy nadzieję, że leki i kąpiel szybko uśmierza ból.
W międzyczasie udało nam się zebrać trochę informacji z dawnego domu Parysa. Psiak urodził się 26.05.2010r. Chowany był w domu, w towarzystwie dzieci i kota. Nigdy nie wykazał agresji do ludzi, psów, kotów.

11.03.2011 Parys vel Gizmo po kuracji Equoralem ma się świetnie. Krostki prawie zniknęły ale zostały strupki, więc psiak nadal jest w trakcie kuracji i dopasowywania dawki leku. Gizmo jest wybredny co do jedzenia i codziennie ma gotowane świeże posiłki - o dziwo go, póki co, nie uczulają. Karmę także podjada, ale do tej trzeba go namawiać. Pies jest pod ścisłą opieką weta, a dom tymczasowy robi wszystko aby było mu jak najlepiej.

14.05.2011 U Paryska wiele się zmieniło. Nieoczekiwanie zmarł opiekun Paryska Sławek. Uratował mu życie, a sam odszedł. Jest to ogromna strata dla nas wszystkich.
Parys obecnie bardzo potrzebuje domu, ponieważ nie ma gdzie się podziać. Apelujemy o pomoc dla niego, pomoc w postaci domu, a także dalszych funduszy na leczenie. Parys obecnie jest na karmie z jagnięciną, postanowiliśmy spróbować odstawić karmę weterynaryjną i póki co uczulenie się nie pojawiło. Parysek nadal jest pod opieką weta, odstawiliśmy ciężkie leczenie w postaci Equoeralu, Parysek jest tylko kąpany oraz dostaje leki przeciwświądowe. Leczenie obecnie nie jest uciążliwe. Mamy nadzieję, że pomimo choroby Parysa ktoś pokocha.

P3180378 P3070365 mikolaje2
P3050313 P3060355 P3060358

19.08.2011 Parysek vel Gizmo nadal przebywa w Trójmieście pod opieką wspaniałego domu tymczasowego. Leczenie Paryska jest prawie zerowe, opiekunowie reagują jeśli cokolwiek zaczyna się dziać, ale przy minimalnych lekach stan Gizmolca jest bardzo dobry, a AZS prawie nie widać. Miesięczne koszty utrzymania psiaka to już tylko głównie karma. Tu nie ma ustępstw. Ogromnie dziękujemy za karmę podarowaną dla Paryska przez wspierających nas darczyńców!
Gizmolec nadal szuka domu, nowi właściciele będą musieli pamiętać o podawaniu mu karmy z jagnięciną. Samo leczenie nie jest ani trudne ani kosztowne. Zachęcamy do adopcji pręguska, bo bardzo długo czeka na dom.

07.11.2011 No to mam w końcu sakramentalne TAK! Parysek vel Gizmo zostaje w DT. Rodzina nie wyobraża sobie, aby psiak zmieniał dom.
To najlepsze co mogło Gizmolca spotkać przy jego AZS. Miał wyrozumiałych, dbających i kochających opiekunów a teraz ma takich właścicieli. Bardzo dziękujemy za dotychczasową opieke nad Gizmo i za tą wspaniałą decyzję!
 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)